Sprawozdanie Szkół Ponadgimnazjalnych

Cze 16, 14 Sprawozdanie Szkół Ponadgimnazjalnych

Dodał - in Slider, Sport

Sprawozdanie obejmuje okres od 27 września 20132 r. do 13 czerwca 2014 r. i dotyczy realizacji programu Powiatowych Igrzysk Szkół Ponadgimnazjalnych na terenie powiatu wyszkowskiego, które odbywały się pod patronatem i zabezpieczeniu finansowym starosty Bogdana Pągowskiego.     Powiatowy Ośrodek Kultury i Sportu w Wyszkowie zorganizował łącznie 18 zawodów sportowych rangi powiatowej –  10 w kategorii dziewcząt i 10 w kategorii chłopców.   W szkołach ponadgimnazjalnych odbyły się następujące zawody:   –          Indywidualne biegi przełajowe dziewcząt i chłopców. –          Sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców. –          Piłka nożna dziewcząt i chłopców (boisko sztuczne). –          Piłka koszykowa dziewcząt i chłopców. –          Tenis stołowy dziewcząt i chłopców. –          Halowa piłka nożna dziewcząt i chłopców. –          Pływanie dziewcząt i chłopców. –          Piłka siatkowa dziewcząt i chłopców. –          Piłka ręczna dziewcząt i chłopców. –          Lekka atletyka dziewcząt i chłopców.   Całoroczne współzawodnictwo sportowe młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych, przy wielkim zaangażowaniu nauczycieli wychowania fizycznego, dyrektorów szkół i Starosty Powiatu  Wyszkowskiego w roku szkolnym 2013/2014 dobiegło końca.   W szkołach ponadgimnazjalnych kryteria naliczania punktów, w ostatecznej drużynowej klasyfikacji zawodów, były następujące:   –          I miejsce – 8 punktów –          II miejsce – 6 punktów. –          III miejsce – 5 punktów. –          IV miejsce – 4 punktów. –          V miejsce – 3 punkty. –          VI miejsce – 2 punkty. –          VII miejsce – 1 punkt.     Całoroczne wyniki rywalizacji szkół: Gospodarzami zawodów byli dyrektorzy poszczególnych szkół średnich, w których imieniu bardzo dobrze, z wielką starannością nauczyciele wychowania fizycznego przeprowadzali i sędziowali zawody z zachowaniem parametrów sportowych, wychowawczych i fair play – za co serdecznie dziękujemy.   Najlepsi zawodnicy poszczególnych dyscyplin:   ZS nr 1 Wyszków (indywidualne biegi przełajowe dziewcząt) – Ordak Ewelina ZS nr 1 Wyszków (indywidualne biegi przełajowe chłopców) – Piątek Łukasz ZS w Zabrodziu (piłka nożna dziewcząt) – Nadaj Natalia, I LO w Wyszkowie (piłka nożna dziewcząt) – Łyczkowska Monika ZS nr 1 w Wyszkowie (piłka nożna dziewcząt) – Szczerba Monika ZS nr 1 w Wyszkowie (piłka nożna chłopców) – Maciak Krzysztof ZS w Zabrodziu (piłka koszykowa dziewcząt) – Nadaj Natalia...

więcej

Sprawozdanie Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych

Cze 16, 14 Sprawozdanie Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych

Dodał - in Slider, Sport

Sprawozdanie obejmuje okres od 14 września 2013 r. do 13 czerwca 2014 r. i dotyczy realizacji programu Powiatowych Igrzysk Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych na terenie powiatu wyszkowskiego, które odbywały się pod patronatem starosty Bogdana Pągowskiego i finansowane przez burmistrza i wójtów gmin z terenu powiatu wyszkowskiego.   Powiatowy Ośrodek Kultury i Sportu w Wyszkowie wraz z koordynatorami i nauczycielami w-f w sześciu gminach zorganizował łącznie 42 zawody sportowe rangi powiatowej podzielonych na kategorie szkół i kategorie wiekowe: –          W szkołach podstawowych odbyło się łącznie 21 zawodów, po 10 w kategorii dziewcząt i chłopców oraz 1 zawody ringo w kategorii razem dziewcząt i chłopców. –          W szkołach gimnazjalnych odbyło się łącznie 21 zawodów, po 10 w kategorii dziewcząt i chłopców oraz 1 zawody ringo w kategorii razem dziewcząt i chłopców.   W szkołach podstawowych odbyły się następujące zawody: –          Mini piłka nożna dziewcząt i chłopców. –          Indywidualne biegi przełajowe dziewcząt i chłopców. –          Mini piłka koszykowa dziewcząt i chłopców. –          Drużynowy tenis stołowy dziewcząt i chłopców. –          Halowa piłka nożna dziewcząt i chłopców. –          Unihokej dziewcząt i chłopców. –          Mini piłka siatkowa dziewcząt i chłopców. –          Sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców. –          Mini piłka ręczna dziewcząt i chłopców. –          Ringo (gra mieszana). –          Czwórbój lekkoatletyczny dziewcząt i chłopców.   W szkołach gimnazjalnych odbyły się następujące zawody: –          Piłka nożna dziewcząt i chłopców. –          Indywidualne biegi przełajowe dziewcząt i chłopców. –          Drużynowy tenis stołowy dziewcząt i chłopców. –          Piłka ręczna dziewcząt i chłopców. –          Piłka koszykowa dziewcząt i chłopców. –          Unihokej dziewcząt i chłopców. –          Piłka siatkowa dziewcząt i chłopców. –          Halowa piłka nożna dziewcząt i chłopców. –          Sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców. –          Ringo (gra mieszana). –          Lekka Atletyka kl. I-II i kl. III dziewcząt i chłopców.   Program zawodów jest różnorodny i uczestniczą w nim wszystkie szkoły bez względu na stan posiadanej bazy do wychowania fizycznego. Zawody odbywają się systemem cyklu eliminacji od zawodów szkolnych do zawodów gminnych, z których prawo startu w zawodach powiatowych mają zwycięskie reprezentacje szkół z gmin i dwie reprezentacje z gminy Wyszków....

więcej

Igrzyska Szkół Ponadgimnazjalnych dziewcząt i chłopców w lekkiej atletyce (10.06.2014)

Cze 12, 14 Igrzyska Szkół Ponadgimnazjalnych dziewcząt i chłopców w lekkiej atletyce (10.06.2014)

Dodał - in Slider, Sport

W dniu 10 czerwca 2014 roku na stadionie WOSiR w Wyszkowie odbyły się Powiatowe Igrzyska Szkół Ponadgimnazjalnych dziewcząt i chłopców w lekkiej atletyce.   Klasyfikacja końcowa: Dziewczęta: 1 m. I LO Wyszków – 172 p. 2 m. ZS nr 1 Wyszków – 138 p. 3 m. ZS nr 3 Wyszków – 126 p. 4 m. TPU Wyszków – 43 p. 5 m. ZS nr 2 Wyszków – 32 p. Najlepsza zawodniczka turnieju: Gołębiewska Justyna z I LO w Wyszkowie Chłopcy: 1 m. ZS nr 1 Wyszków – 170 p. 2 m. ZS nr 3 Wyszków – 137 p. 3 m. ILO Wyszków – 124 p. 4 m. ZS nr 2 Wyszków – 113 p. 5 m. TPU Wyszków – 39 p. Najlepszy zawodnik turnieju: Pikora Emil z ZS nr 2 w Wyszkowie Wyniki w konkurencjach indywidualnych. Dziewczęta: 100 m. 1m. – Cholewińska Klaudia ZS nr 1 Wyszków – 14,64 2 m. – Gołębiewska Aleksandra I LO Wyszków – 14,95 3 m. – Łyczkowska Monika I LO Wyszków – 15,51 200 m. 1 m. – Iwańska Natalia I LO Wyszków – 31,81 2 m. – Ponichtera Emilia I LO Wyszków – 32,25 3 m. – Sowiecka Karolina ZS nr 1 Wyszków – 32,42 400 m. 1 m. – Brzezińska Weronika ZS nr 1 Wyszków – 1,12,61 2 m. – Orłowska Karolina ZS nr 3 Wyszków – 1,12,82 3 m. – Petrykowska Joanna I LO Wyszków – 1,13,76 800 m. 1 m. – Ostrowska Olga ZS nr 3 Wyszków – 2,46,12 2 m. – Sarnacka Klaudia I LO Wyszków– 2,48,29 3 m. – Jackowska Malwina I LO Wyszków – 2,53,82 skok w dal 1 m. – Gołębiewska Justyna I LO Wyszków – 4450 2 m. – Składanek Żaklina I LO Wyszków – 415 3 m. – Szczęsna Karolina ZS nr 1 Wyszków – 405 Pchnięcie kulą – 4 kg. 1 m. – Choszczyk Sylwia ZS nr 1 Wyszków – 840 2 m. – Jurczyńska Weronika ZS nr 2 Wyszków – 734 3 m. – Liwska Patrycja...

więcej

II Powiatowa Olimpiada dla Osób Niepełnosprawnych

Cze 09, 14 II Powiatowa Olimpiada  dla Osób Niepełnosprawnych

Dodał - in Ogólna, Slider, Sport

Pod patronatem Starosty Powiatu Wyszkowskiego 28 czerwca w Brańszczyku odbyła się II Powiatowa Olimpiada dla Osób Niepełnosprawnych. Organizatorami  był: Zespół Szkół Specjalnych w Brańszczyku, Powiatowy Ośrodek Kultury i Sportu w Wyszkowie, Dom Pomocy Społecznej w Brańszczyku, Proboszcz Parafii Brańszczyk, Wójt Gminy Brańszczyk, Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym ,,Dla jednego uśmiechu” . Impreza rozpoczęła się od barwnego przemarszu korowodu gości z miejsca zbiórki – placu ZSS na teren DPS. Na czele pochodu szli uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku z płonącym ogniem olimpijskim,  poczet sztandarowy z flagami Polski, UE i Powiatu Wyszkowskiego. Po przybyciu na teren DPS-u  uczniowie z Zespołu Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wyszkowie zaśpiewali hymn osób niepełnosprawnych ,,Kulejący Anioł”, po którym uczestnicy II Olimpiady złożyli przysięgę: – ,,Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku”. Przybyłych gości powitały  Maria Gajewska dyrektor Powiatowego Ośrodka Kultury i Sportu w Wyszkowie,  Elżbieta Piórkowska – dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku i Danuta Ziomek – dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku. Uroczystość otworzyli, wypuszczając w niebo gołębie przy dźwiękach fanfar Starosta Powiatu Wyszkowskiego Bogdan Pągowski, Ksiądz Kanonik Paweł Stachecki oraz Wójt Gminy Brańszczyk Mieczysław Pękul.  Organizatorzy w podziękowaniuza wieloletnią pomoc w organizacji Święta Niepełnosprawnych przygotowali upominki i dyplomy z napisem  „Kto dla braci pracuje ma moc za miliony” Uczestnikami Olimpiady byli  przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Długosiodle, Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego ,,Geniusz” w Pułtusku, Samorządowego Przedszkola ,,Krasnoludek” w Brańszczyku, Specjalistycznego Przedszkola w Brańszczyku,    a także przedstawiciele z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Wyszkowie oraz Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z: Zuzeli, Pułtuska, Makowa Mazowieckiego, Wyszkowa. Obecni byli również przedstawiciele Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci z Fiszora, Niegowa, Obrytego, Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Wyszkowie i w Tłuszczu, Soterii, Publicznej Szkoły Specjalnej w Gródku Rządowym, Publicznej Szkoły Podstawowej w Ulasku, wolontariusze z Zespołu Szkół nr 2, piłkarze z Miejskiego Klubu Sportowego ,,Bug”, uczniowie z klasy II gimnazjum wraz z wychowawczynią. Po rozdaniu dyplomów i medali dla laureatów Olimpiady organizatorzy dla wszystkich przygotowali poczęstunek.    ...

więcej