Lekka atletyka dla klas I-II i III

W dniu 10 maja 2017 roku na stadionie WOSiR w Wyszkowie odbyły się Powiatowe Igrzyska Szkół Gimnazjalnych w lekkiej atletyce dla klas I-II i III w kategorii dziewcząt i chłopców.

Klasyfikacja końcowa dziewcząt:

Dziewczęta klas I – II

1 miejsce – Gim Zabrodzie– 89 pkt.

2 miejsce – Gim nr 1 Wyszków – 72 pkt.

3 miejsce – Gim nr 3 Wyszków – 32 pkt.

4 miejsce – Gim Długosiodło – 31 pkt.

5 miejsce – Gim Leszczydół Nowiny – 30 pkt.

6 miejsce – Gim Wola Mystkowska – 21 pkt.

7 miejsce – Gim Rybno – 19 pkt.

7 miejsce – Gim nr 2 Wyszków – 19 pkt.

9 miejsce – Gim Rząśnik – 14 pkt.

Dziewczęta klas III

1 miejsce – Gim nr 1 Wyszków – 127 pkt.

2 miejsce – Gim Zabrodzie– 59 pkt.

3 miejsce – Gim Rząśnik – 57 pkt.

4 miejsce – Gim Wola Mystkowska– 43 pkt.

5 miejsce – Gim Leszczydół Nowiny – 39 pkt.

6 miejsce – Gim Długosiodło – 28 pkt.

6 miejsce – Gim nr 2 Wyszków – 28 pkt.

Klasyfikacja łączna dziewcząt klas I-II i III

1 miejsce – Gim nr 1 Wyszków – 199 pkt.

2 miejsce – Gim Zabrodzie – 148 pkt.

3 miejsce – Gim Rząśnik – 71 pkt.

4 miejsce – Gim Leszczydół Nowiny – 69 pkt.

5 miejsce – Gim Wola Mystkowska – 64 pkt.

6 miejsce – Gim Długosiodło – 59 pkt.

7 miejsce – Gim nr 2 Wyszków – 47 pkt.

8 miejsce – Gim nr 3 Wyszków – 32 pkt.

9 miejsce – Gim Rybno – 19 pkt.

Pierwsze trzy szkoły otrzymują puchary i dyplomy, a pozostałe szkoły do 7 miejsca otrzymują dyplomy.

Wyniki w poszczególnych konkurencjach:

Pierwsze trzy zawodniczki w każdej konkurencji awansowały do zawodów międzypowiatowych oraz pierwsza sztafeta.

Dziewczęta klas I – II

100m.

  • 1 miejsce – Pakuła Martyna – Gim Zabrodzie – 14,79 sek.

  • 2 miejsce – Młynarska Marta – Gim nr 1 Wyszków – 15,34 sek.

  • 3 miejsce – Grzegorczyk Weronika – Gim Leszczydół Nowiny – 15,55 sek.

300m.

  • 1 miejsce – Kostrzewa Aleksandra – Gim Zabrodzie – 53,62 sek.

  • 2 miejsce – Wicińska Izabela – Gim Leszczydół Nowiny – 53,84 sek.

  • 3 miejsce – Dąbrowska Olga – Gim Rząśnik – 57,20 sek.

600m.

  • 1 miejsce – Skoczeń Natalia – Gim nr 1 Wyszków – 2:03,96

  • 2 miejsce – Wróblewska Wiktoria – Gim Zabrodzie – 2:08,67

  • 3 miejsce – Pakuła Magdalena – Gim Zabrodzie – 2:09,22

skok w dal

  • 1 miejsce – Świderek Natalia – Gim nr 1 Wyszków – 402 cm.

  • 2 miejsce – Kowalczyk Aleksandra – Gim nr 1 Wyszków – 379 cm.

  • 3 miejsce – Bonius Klaudia – Gim nr 3 Wyszków – 377 cm.

pchnięcie kulą – 3 kg.

  • 1 miejsce – Sarnacka Ewa – Gim Długosiodło – 872 cm.

  • 2 miejsce – Borkowska Patrycja – Gim nr 1 Wyszków – 853 cm.

  • 3 miejsce – Chojnowska Karolina – Gim Długosiodło – 800 cm.

4x100m.

  • 1 miejsce – Gim Zabrodzie– 61,84 sek. (awans)

  • 2 miejsce – Gim nr 1 Wyszków – 62,53 sek.

  • 3 miejsce – Gim Leszczydół Nowiny– 63,77 sek.

Najlepsza zawodniczka: Sarnacka Ewa z Gimnazjum w Długosiodle (pchnięcie kulą)

Srebrny Dyplom: Nida Piotr – nauczyciel z Gimnazjum Zabrodzie

Dziewczęta klas III

100m.

  • 1 miejsce – Mogielnicka Natalia – Gim nr 1 Wyszków – 14,88 sek.

  • 2 miejsce – Pękala Natalia – Gim Zabrodzie – 15,74 sek.

  • 3 miejsce – Dymecka Sylwia – Gim nr 2 Wyszków – 15,78 sek.

200m.

  • 1 miejsce – Brejt Wiktoria – Gim Leszczydół Nowiny – 34,68 sek.

  • 2 miejsce – Topolewska Maria – Gim nr 1 Wyszków – 35,06 sek.

  • 3 miejsce – Kosińska Monika – Gim Długosiodło– 35, 34 sek.

400m.

  • 1 miejsce – Witkowska Magdalena – Gim Rząśnik – 1:11,18

  • 2 miejsce – Krawczyk Jowita – Gim nr 1 Wyszków – 1:14,56

  • 3 miejsce – Kalinowska Katarzyna – Gim Rząśnik – 1:22,29

800m.

  • 1 miejsce – Kowalska Karolina – Gim Leszczydół Nowiny – 3:04,93

  • 2 miejsce – Borzymek Julia – Gim nr 1 Wyszków – 3:06,65

  • 3 miejsce – Sośnicka Natalia – Gim Rząśnik – 3:19,70

skok w dal

  • 1 miejsce – Grzegorczyk Sylwia – Gim Leszczydół Nowiny – 393 cm.

  • 2 miejsce – Falbowska Roksana – Gim Zabrodzie – 371 cm.

  • 3 miejsce – Korytkowska Sandra – Gim nr 1 Wyszków– 370 cm.

pchnięcie kulą – 4 kg.

  • 1 miejsce – Wieczorek Aleksandra – Gim Wola Mystkowska – 739 cm.

  • 2 miejsce – Kaczmarczyk Oliwia – Gim Wola Mystkowska – 714 cm.

  • 3 miejsce – Balińska Oliwia – Gim nr 1 Wyszków – 692 cm.

4x100m.

  • 1 miejsce – Gim nr 1 Wyszków – 1:03,22 (awans)

  • 2 miejsce – Gim Zabrodzie – 1:03,55

  • 3 miejsce – Gim Rząśnik – 1:04,77

sztafeta olimpijska.

  • – 1 miejsce – Gim Zabrodzie – 5:27,68 (awans)
    – 2 miejsce – Gim Wola Mystkowska – 5:52,83
    – 3 miejsce – Gim nr 1 Wyszków – 6:16,92

Najlepsza zawodniczka: Mogielnicka Natalia z Gimnazjum nr 1 w Wyszkowie (100 m.)

Srebrny Dyplom: Niemyski Sławomir – nauczyciel z Gimnazjum nr 1 w Wyszkowie

Klasyfikacja końcowa chłopców:

Chłopcy klas I – II

1 miejsce – Gim nr 2 Wyszków – 77 pkt.

2 miejsce – Gim nr 1 Wyszków– 64 pkt.

2 miejsce – Gim Zabrodzie – 61 pkt.

4 miejsce – Gim Długosiodło – 29 pkt.

5 miejsce – Gim Leszczydół Nowiny – 27 pkt.

6 miejsce – Gim nr 3 Wyszków– 23 pkt.

7 miejsce – Gim Wola Mystkowska – 27 pkt.

7 miejsce – Gim Rząśnik – 27 pkt.

9 miejsce – Gim Rybno – 19 pkt.

Chłopcy klas III

1 miejsce – Gim nr 1 Wyszków – 137 pkt.

2 miejsce – Gim Długosiodło– 62 pkt.

3 miejsce – Gim Zabrodzie – 57 pkt.

4 miejsce – Gim nr 2 Wyszków– 52 pkt.

5 miejsce – Gim Leszczydół Nowiny – 44 pkt.

6 miejsce – Gim nr 3 Wyszków – 40 pkt.

7 miejsce – Gim Wola Mystkowska– 31 pkt.

8 miejsce – Gim Rząśnik – 24 pkt.

9 miejsce – Gim Rybno – 19 pkt.

Klasyfikacja łączna chłopców klas I-II i III

1 miejsce – Gim nr 1 Wyszków – 201 pkt.

2 miejsce – Gim nr 2 Wyszków– 129 pkt.

3 miejsce – Gim Zabrodzie– 118 pkt.

4 miejsce – Gim Długosiodło – 91 pkt.

5 miejsce – Gim Leszczydół Nowiny– 71 pkt.

6 miejsce – Gim nr 3 Wyszków – 63 pkt.

7 miejsce – Gim Wola Mystkowska – 52 pkt.

8 miejsce – Gim Rząśnik – 45 pkt.

9 miejsce – Gim Rybno – 31 pkt.

Pierwsze trzy szkoły otrzymują puchary i dyplomy, a pozostałe szkoły do 7 miejsca otrzymują dyplomy.

Wyniki w poszczególnych konkurencjach:

Trzech pierwszych zawodników w każdej konkurencji awansuje do zawodów międzypowiatowych oraz pierwsza sztafeta.

Chłopcy klas I – II

100m.

  • 1 miejsce – Krawczyk Łukasz – Gim Wola Mystkowska – 13,35 sek.

  • 1 miejsce – Kryszkiewicz Marcin – Gim Zabrodzie – 13,35 sek.

  • 3 miejsce – Sieńkowski Jakyub – Gim nr 2 Wyszków – 13,78 sek.

300m.

  • 1 miejsce – Mróz Krzysztof – Gim nr 2 Wyszków – 45,03 sek.

  • 2 miejsce – Podoś Dawid – Gim Zabrodzie – 46,43 sek.

  • 3 miejsce – Suchodolski Dawid – Gim nr 2 Wyszków – 47,45 sek.

1000m.

  • 1 miejsce – Wiciński Piotr – Gim Długosiodło – 3:10,17

  • 2 miejsce – Warpas Bartoszr – Gim nr 2 Wyszków – 3:14,93

  • 3 miejsce – Tryfol Michał – Gim nr 2 Wyszków – 3:14,99

skok w dal

  • 1 miejsce – Kmieć Mateusz – Gim nr 2 Wyszków – 486 cm.

  • 2 miejsce – Wrzesiński Piotr – Gim nr 2 Wyszków – 480 cm.

  • 3 miejsce – Jaszewski Mateusz – Gim nr 1 Wyszków – 469 cm.

pchnięcie kulą – 4 kg.

  • 1 miejsce – Rzemek Szymon – Gim Rybno – 12,29 m.

  • 2 miejsce – Chudy Daniel – Gim Zabrodzie – 10,85 m.

  • 3 miejsce – Garbarczyk Marcin – Gim zabrodzie – 10,32 m.

4x100m.

  • 1 miejsce – Gim nr 2 Wyszków – 53,34 sek.

  • 2 miejsce – Gim nr 1 Wyszków – 53,59 sek.

  • 3 miejsce – Gim Zabrodzie – 54,77 sek.

Najlepszy zawodnik: Rzemek Szymon z Gimnazjum w Rybnie (pchnięcie kula)

Srebrny Dyplom: Chszczonowski Konrad – nauczyciel z Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie

Chłopcy klas III

100m.

  • 1 miejsce – Karłowicz Mateusz – Gim nr 1 Wyszków – 12,73 sek.

  • 2 miejsce – Piasecki Gerard – Gim Zabrodzie – 13,06 sek.

  • 3 miejsce – Grzywacz Eryk – Gim nr 1 Wyszków – 13,64 sek.

200m.

  • 1 miejsce – Kacpura Michał – Gim Leszczydół Nowiny – 27,31 sek.

  • 2 miejsce – Chudy Łukasz – Gim Zabrodzie – 28,00 sek.

  • 2 miejsce – Czabaj Maciej – Gim nr 1 Wyszków – 28,00 sek.

400m.

  • 1 miejsce – Wiśniewski Wiktor – Gim nr 1 Wyszków – 1:03

  • 2 miejsce – Ofman Jakub – Gim nr 2 Wyszków – 1:03,05

  • 3 miejsce – Ślubowski Jan – Gim Wola Mystkowska – 1:06,62

800m.

  • 1 miejsce – Sieńkowski Piotr – Gim Rybno – 2:31

  • 2 miejsce – Melion Paweł – Gim Wola Mystkowska – 2:48

  • 3 miejsce – Kozon Paweł – Gim nr 1 Wyszków – 2:56

1500m.

  • 1 miejsce – Nico Walters – Gim nr 3 Wyszków – 5:13

  • 2 miejsce – Banach Piotr – Gim nr 1 Wyszków – 5:23

  • 3 miejsce – Chmieliński Rafał – Gim nr 2 Wyszków – 5:34

skok w dal

  • 1 miejsce – Łukaszewski Adam – Gim Długosiodło – 549 cm.

  • 2 miejsce – Górka Mateusz – Gim nr 1 Wyszków – 544 cm.

  • 3 miejsce – Wyszyński Aleksander – Gim nr 1 Wyszków – 540 cm.

pchnięcie kulą – 5 kg.

  • 1 miejsce – Mazurkiewicz Kacper – Gim. Leszczydół Nowiny – 10,92 m.

  • 2 miejsce – Kmoch Maksymilian – Gim nr 2 Wyszków – 9,88 m.

  • 3 miejsce – Pakieła Szymon – Gim Długosiodło – 9,78 m.

4x100m.

  • 1 miejsce – Gim nr 1 Wyszków – 49,38 sek. (awans)

  • 2 miejsce – Gim nr 3 Wyszków – 53,59 sek.

  • 3 miejsce – Gim Zabrodzie – 53,83 sek.

sztafeta olimpijska.

  • – 1 miejsce – Gim nr 1 Wyszków – 4:05 (awans)
    – 2 miejsce – Gim Zabrodzie – 4:34
    – 3 miejsce – Gim Rząśnik – 4:38

Najlepszy zawodnik: Nico Walters z Gimnazjum nr 3 Wyszków (1500 m.)

Srebrny Dyplom: Liszewski Stefan – nauczyciel z Gimnazjum nr 1 w Wyszkowie

Zawody trwały od godziny 9:00 do godz. 14:00. Zawody zorganizował Powiatowy Ośrodek Kultury i Sportu. Zawody otworzyli i zakończyli dyrektor POKiS Gajewska Maria i wicestarosta powiatu wyszkowskiego Mróz Adam, którzy wręczyli zwycięskim zespołom puchary, medale, dyplomy i srebrny dyplom dla nauczyciela – ufundowane przez burmistrza Wyszkowa (podwójnie) i wójtów z gmin powiatu wyszkowskiego

Ogólna klasyfikacja punktowa szkół po rozegranych dyscyplinach sportowych:

Po rozegranych dyscyplinach sportowych w kategorii dziewcząt:

– sztafetowe biegi przełajowe,

– piłka nożna,

– indywidualne biegi przełajowe,

– koszykówka,

– unihokej,

– halowa piłka nożna,

– drużynowy tenis stołowy,

– piłka ręczna,

– piłka siatkowa,

– indywidualne zawody w LA

punktacja szkół w kategorii dziewcząt jest następująca:

Gim. Rząśnik – 54 pkt.

Gim. nr 1 Wyszków – 50 pkt.

Gim. Zabrodzie – 45 pkt.

Gim . Somianka – 23 pkt.

Gim. nr 2 Wyszków – 21 pkt.

Gim Stare Bosewo – 13,5 pkt.

Gim. Brańszczyk – 13 pkt.

Gim. Leszczydół Nowiny – 10 pkt.

Gim. Wola Mystkowska – 8 pkt.

Gim. nr 3 Wyszków – 8 pkt.

Gim. Poręba – 5 pkt.

Gim. Długosiodło – 3,5 pkt.

Ogólna punktacja szkół po rozegranych dyscyplinach sportowych:

Po rozegranych dyscyplinach sportowych w kategorii chłopców:

– sztafetowe biegi przełajowe,

– piłka nożna,

– indywidualne biegi przełajowe,

– koszykówka,

– unihokej,

– halowa piłka nożna,

– drużynowy tenis stołowy,

– piłka ręczna,

– piłka siatkowa

– indywidualne zawody w LA

punktacja szkół w kategorii chłopców jest następująca:

Gim. nr 1 Wyszków – 63 pkt.

Gim. nr 2 Wyszków – 45 pkt.

Gim. Zabrodzie – 35 pkt.

Gim. Rząśnik – 26 pkt.

Gim. Wola Mystkowska – 17 pkt.

Gim. Rybno – 11 pkt.

Gim. Stare Bosewo – 11 pkt.

Gim. Somianka – 10 pkt.

Gim. Poręba – 9,5 pkt.

Gim. Brańszczyk – 9 pkt.

Gim. nr 3 Wyszków – 8 pkt.

Gim. Leszczydół Nowiny – 7,5 pkt.

Gim. Długosiodło – 5 pkt.