XIII Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek

 

XIII Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek pod patronatem Starosty Powiatu Wyszkowskiego, Bogdana Pągowskiego odbył się w dniu 12 stycznia br. w Sali Widowiskowej Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”.

Wykonawcy XIII Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek wystąpili w czterech kategoriach, tj;

kategoria: A klasy podstawowe 0-III,

kategoria: B klasy podstawowe IV -VI,

kategoria: C klasy gimnazjalne,

kategoria: D szkoły ponadgimnazjalne.

W skład jury weszli:

przewodnicząca  – Edyta Jarosz, członkowie – Franciszek Józef Bieganowski, Jolanta Wiśniewska oraz siostra Lidia z DPS Niegów – Cecylia Lewandowska.

 Laureatami Przeglądu zostali:

Kategoria A

I miejsce – Michalina Ciecierska, Agata Deptuła, Martyna Kołodziejczyk, Małgorzata Żurawska, Daniel Mróz, Publiczna Szkoła Podstawowa w Porzadziu, opiekunowie Marzena Zwolińska, Barbara Włodarczyk

II miejsce – Olga Bieńkowska, Julia Chmiel, Weronika Wojtkowska, Bartłomiej Jachacy, Marcel Dylak, Publiczna Szkoła Podtawowa w Rybnie, opiekun Marianna Wołyniec

III miejsce – Amelia Kasińska, Inga Pawłowska, Mateusz Ciach, Hubert Sobolewski, Adrian Sobolewski, Publiczna Szkoła Podstawowa w Jackowie Górnym, opiekum Aleksandra Kalinowska

Kategoria B

I miejsce- Filip Balicki, Michał Laskowski, Damian Zarzecki, Publiczna Szkoła Podstawowa w Brańszczyku, opiekunowie Dorota Owsianko, Olga Frankowska-Kędzior

II miejsce – Karolina Gałązka, Paulina Kowalska, Karolina Tarnażewska, Karolina Zwolińska, Aneta Żurawska, Publiczna Szkoła Podstawowa w Porządziu, opiekunowie Marzena Zwolińska, Barbara Włodarczyk

III miejsce – Sandra Przybysławska, Anna Puchalska, Julia Undziakiewicz, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wtszkowie, opiekun Marzena Rojek

Kategoria C

I miejsce – Dawid Bedecki, Michał Gąsiewski, Marta Sówka, Jakub Sztych, Patrycja Wiczyńska, Gimnazjum w Długosiodle, opiekun Agnieszka Łazicka-Andrusiuk

II miejsce – Maryla Modzelan, Amanda Nisio, Natalia Szczechura, Stella Śledziewska, Adam Wojtkowski, Gimnazjum Nr 2 w Wyszkowie, opiekun Marta Kwaśny

III miejsce – Patrycja Szurawska, Natalia Wóltańska, Gimnazjum w Rząśniku, opiekun Tomasz Śnieżak

 

Kategowia D

I miejsce – Michał Gigoń, Natalia Iwańska, Ewa Rapacz, Katarzyna Zagumna, Zespół Szkół Nr 3 w Wyszkowie, opiekun, Grażyna Witkowska

II miejsce – Patryk Leonik, Joanna Stalmach, Katarzyna Stalmach, Kinga Winczewska, Zespół Szkół Nr 1 w Wyszkowie, opiekun Marzena Getka

III miejsce – Rafał Gołębiewski, Adrianna Grądzka, Adrian Grzegorczyk, Mariusz Sztorc, Ida Zając, I Liceum Ogólnokształcące w Wyszkowie, opiekun ks. Jarosław Świderek

Nagrody laureatom wręczyli Wicestrosta Powiatu Zdzisław Damian Bocian, Wicestarosta Teresa Trzaska oraz Maria Gajewska Dyrektor Powiatowego Ośrodka Kultury i Sportu.

Dodatkową atrakcją uświetniającą tegoroczny przegląd kolęd był występ zespołu góralskiego, który podbił serca zgromadzonej publiczności.

Kategoria: Kultura

Komentowanie wyłączone.