Biegi przełajowe

Paź 06, 17 Biegi przełajowe

Powiatowe Igrzyska Szkół Ponadgimnazjalnych w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców odbyły się 6 października 2017 roku w Długosiodle.

 

Końcowa klasyfikacja dziewcząt:

1 m. – ZS nr 3 Wyszków

2 m. – I LO Wyszków

3 m. – CEZiU Wyszków

4 m. – ZS nr 1 Wyszków

Najlepsza zawodniczka: Zwalińska Dominika z ZS nr 3 Wyszków

Srebrny Dyplom dla nauczyciela zwycięskiego zespołu: Gąsiewskiego Mateusza z ZS nr 3 Wyszków.

Składy zespołów dziewcząt

I miejsce – ZS nr 3 Wyszków

Zwalińska Dominika, Witkowska Magdalena, Kozikowska Patrycja, Piotrowska Anita, Wrzaszczak Małgorzata, Jechna Ilona, Przybyłowska Natalia, Zawadzka Aleksandra, Żurawska Aneta.

Opiekun: Gąsiewski Mateusz

II miejsce – I LO Wyszków

Bućko Zuzanna, Badowska Karolina, Jagielska Dominika, Jechna Katarzyna, Dobosz Natalia, Malinowska Adrianna, Undziakiewicz Julia, Ickiewicz Klaudia, Ickiewicz Dominika, Pachulska Natalia.

Opiekun: Bernatowicz Zofia

III miejsce – CEZiU Wyszków

Opiekun: Wultańska Monika

Podczas rozgrywania indywidualnych biegów przełajowych 29 września br. bardzo ładną postawę fair play zaprezentowały dwie zawodniczki, uczestniczki biegu Wyszomirska Emilia (I LO Wyszków) i Górecka Natalia (CEZiU Wyszków), które podczas trwania biegu zatrzymały się i udzieliły pomocy poszkodowanej zawodniczce. Gratulacje.

Końcowa klasyfikacja chłopców:

1 m. – ZS nr 3 Wyszków

2 m. – ZS nr 1 Wyszków

3 m. – I LO Wyszków

4 m. – CEZiU Wyszków

5 m. – ZS Długosiodło

Najlepszy zawodnik: Orłowski Jakub z ZS nr 3 Wyszków

Srebrny Dyplom dla nauczyciela zwycięskiego zespołu: Ostrowskiego Krzysztofa z ZS nr 3 Wyszków.

Składy zespołów chłopców.

I miejsce ZS nr 3 Wyszków

Orłowski Jakub, Szymczak Adrian, Ponichtera Daniel, Mróz Patryk, Szymański Michał, Deluga Paweł, Jechna Jakub, Szymański Łukasz, Pieńkos Cyryl, Koziejuk Mateusz.

Opiekun: Ostrowski Krzysztof

II miejsce ZS nr 1 Wyszków

Gąsiorek Sebastian, Kruza Jarosław, Roguszewski Damian, Kujawski Arkadiusz, Wouters Nico, Skoczylas Adam.

Opiekun: Majewska Jan

III miejsce I LO Wyszków

Samsel Bartosz, Urbaniak Karol, Baliński Bartosz, Garlacz Karol, Deptuła Kajetan, Ponichtera Dawid, Sierzeń Michał, Wrzesiński Mateusz, Borkowski Mateusz.

Opiekun: Bernartowicz Zofia

Zawody sędziowali: Szydlik Grzegorz, Pawłowski Rafał, Kaniewska Grażyna, Trentowski Wojciech, Skiba Marzena, Pawłowska Katarzyna, Zdziera Andrzej, Kaniewski Marek, Heronimek Radosław, Szymański Artur, Heronimek Adam.

Opieka medyczna: Wołyniec Olga

Zawody trwały godz. 11:00-14:00 i zostały zainaugurowały ceremonią olimpijską. Została wprowadzona flaga Powiatowych Igrzysk Sportowych i odśpiewany hymn Powiatowych Igrzysk Sportowych. Organizatorem zawodów był Powiatowy Ośrodek Kultury i Sportu, dyrektor Gajewska Maria, a gospodarzem dyrektor ZS w Długosiodle Stadnik Dorota, w której imieniu zawody bardzo dobrze przeprowadził nauczyciel wychowania fizycznego Zdziera Andrzej. Medale, puchary, dyplomy i srebrny dyplom zostały ufundowane przez starostę powiatu wyszkowskiego Pągowskiego Bogdana.

Zawody otworzyła, zakończyła i wręczyła nagrody dyrektor POKiS Gajewska Maria oraz maratończycy z gminy Długosiodło.

Ogólna punktacja szkół po rozegranych dyscyplinach sportowych.

Po rozegranych dyscyplinach sportowych w kategorii dziewcząt:

  • indywidualne biegi przełajowe,
  • piłka nożna,
  • sztafetowe biegi przełajowe

klasyfikacja szkół ponadgimnazjalnych w kategorii dziewcząt jest następująca:

ZS nr 3 Wyszków – 24 pkt.

I LO Wyszków – 18 pkt

CEZiU Wyszków – 14 pkt.

ZS nr 1 Wyszków – 13 pkt.

ZS Długosiodło – 3 pkt.

TPU Wyszków – 3 pkt.

Po rozegranych dyscyplinach sportowych w kategorii chłopców:

  • indywidualne biegi przełajowe,
  • piłka nożna,
  • sztafetowe biegi przełajowe

klasyfikacja szkół ponadgimnazjalnych w kategorii chłopców jest następująca:

ZS nr 3 Wyszków – 22 pkt.

ZS nr 1 Wyszków – 20 pkt.

I LO Wyszków – 15 pkt.

CEZiU Wyszków – 12 pkt

ZS Długosiodło – 8 pkt.

TPU Wyszków – 3 pkt.