//Biegi przełajowe szkół ponadgimnazjalnych

Biegi przełajowe szkół ponadgimnazjalnych

Mistrzostwa Powiatu w indywidualnych biegach przełajowych szkół ponadgimnazjalnych odbyły się 27 września 2018 r. na stadionie leśnym w Długosiodle w godz. 1100 – 1300

 

Zawodniczki, które wystartowały i ukończyły bieg przełajowy:

Dziewczęta – dystans około 1000 m.:

  1. Witkowska Magdalena – ZS nr 3
  2. Zwalińska Dominika – ZS nr 3
  3. Makowska Nina – ZS nr 3
  4. Czyż Natalia – ZS nr 3
  5. Nowosielska Julia – ZS nr 3
  6. Żurawska Małgorzata – ZS nr 3
  7. Żurawska Aneta – ZS nr 3
  8. Kozon Sylwia – ZS nr 1
  9. Postek Weronika – I LO
  10. Pałubińska Daria – ZS nr 1
  11. Kowalczyk Monika – ZS nr 3

pk Zawadzka Aleksandra – ZS nr 3

  1. Młynarska Marta – ZS nr 1
  2. Świercz Julia – ZS nr 1
  3. Gałązka Kamila – ZS nr 1
  4. Dąbrowska Alicja – I LO

pk Skrzypek Klaudia – ZS nr 3

  1. Dąbrowska Aleksandra – ZS nr 1
  2. Szulecka Weronika – CEZiU
  3. Dobosz Natalia – I LO
  4. Postek Weronika – ZS nr1
  5. Kajuk Manuela – ZS nr 1
  6. Koczara Monika – CEZiU
  7. Marszał Wiktoria – I LO
  8. Piątek Aneta – I LO
  9. Ksisiek Milena – ZS Długosiodło
  10. Górecka Natalia – CEZiU
  11. Jagielska Aleksandra – I LO
  12. Undziakiewicz Juluia – I LO
  13. Lewandowska Julia – I L

pk Kowalczyk Martyna – ZS nr 3

  1. Kaszuba Natalia – CEZiU
  2. Paź Weronika – CEZiU

pk Jakubczak Wiktoria – I LO

  1. Staśkiewicz Milena – CEZiU

pk Strzemieczna Paulina – I LO

  1. Ciemerych Aleksandra – CEZiU
  2. Jończyk Izabela – CEZiU
  3. Nikucka Dominijka – ZS Długosiodło
  4. Mróz Dominika – ZS Długosiodło
  5. Pujer Anita – ZS Długosiodło
  6. Jakubczak Anna – ZS Długosiodło

Poza konkursem startowało sześć zawodniczek.

Kolejność klasyfikacji szkół wśród dziewcząt – w punktacji n+1:

1 m. – ZS nr 3 Wyszków – 266 pkt. nauczyciel Ostrowski Krzysztof

2 m. – ZS nr 1 Wyszków – 192 pkt. nauczyciel Strzemieczna Marzena

3 m. – I LO Wyszków – 136 pkt. nauczyciel Bernartowicz Zofia

4 m. – CEZiU Wyszków – 86 pkt. nauczyciel Wultańska Monika

5 m. – ZS Długosiodlo – 24 pkt. nauczyciel Zdziera Andrzej

Najlepsza zawodniczka: Witkowska Magdalena – ZS nr 3 Wyszków

Srebrny Dyplom dla nauczyciela zwycięskiego zespołu Ostrowskiego Krzysztofa – ZS nr 3 Wyszków

Chłopcy – dystans około 1000 m.:

  1. Baliński Bartosz – I LO
  2. Roguszewski Damian – ZS nr 1
  3. Orłowski Jakub – ZS nr 3
  4. Mościcki Sebastian – CEZiU
  5. Ponichtera Daniel – ZS nr 3
  6. Suchenek Kornel – CEZiU
  7. Gawiński Karol – ZS nr 3
  8. Wrzesiński Mateusz – I LO
  9. Jechna Jakub – ZS nr 3
  10. Polewski Mateusz – ZS nr 3
  11. Ponichtera Dawid – I LO
  12. Wróbel Marek – ZS nr 3
  13. Szymczak Patryk – ZS nr 1
  14. Graliński Arkadiusz – I LO
  15. Jaszewski Kacper – CEZiU
  16. Deluga Paweł – ZS nr 3
  17. Głosek Mikołaj – ZS nr 3
  18. Samsel Bartosz – I LO
  19. Kujawski Arkadiusz – ZS nr 1
    pk Banach Piotr – ZS nr 3
  1. Brejnak Piotr – CEZiU
  2. Mikołajczyk Albert – I LO
  3. Kurowski Jakub – CEZiU
  4. Kryszkiewicz Marcin – I LO
  5. Banasiak Piotr – ZS nr 1
  6. Wartgala Krystian – ZS nr 1
    pk Kuciński Dawid – ZS nr3
  1. Bala Bartłomiej – ILO
  2. Grzzybowski Miłosz – ZS nr 1
    pk Pieńkos Cyryl – ZS nr 3
  1. Paź Patryk – ZS nr 1
    pk Depta Kajetan – I LO
    pk Urbaniak Karol – I LO
    pk Bala Dominik – ZS nr 3
  1. Mróz Krzysztof – ZS nr 1
    pk Sitek Wojciech – I LO
    pk Matak Mateusz – ZS nr 3
  1. Grzymała Maciej – CEZiU
  2. Potęga Mateusz – CEZiU
    pk Sitek Bartosz – ZS nr 3
    pk Wawryła Piotr – ZS nr 1
    pk Głosek Karol – I LO
    pk Książek Piotr – ZS nr 1
  1. Augustyniak Piotr – CEZiU
    pk Bajkowski Damian – I LO
    pk Paź Kamil – ZS nr 3
  1. Sobieski Dawid – ZS Długosiodło
  2. Przygoda Piotr – ZS Długosiodło
    pk Rycen Bartosz – CEZiU
  1. Rychlik Piotyr – ZS Długosiodło
  2. Groszyk Jakub – ZS Długosiodło
  3. Posiewka Karol – ZS Długosiodło

Poza konkursem startowało 15 zawodników.

Kolejność klasyfikacji szkół wśród chłopców – w punktacji n+1:

1 m. – ZS nr 3 Wyszków – 225 pkt. nauczyciel Gąsiewski Mateusz

2 m. – I LO Wyszków – 183pkt. nauczyciel Bernartowicz Zofia

3 m. – CEZiU Wyszków– 144 pkt. nauczyciel Wultańska Magdalena

4 m. – ZS nr 1 Wyszków – 137 pkt. nauczyciel Majewski Jan

5 m. – ZS Długosiodło – 15 pkt. nauczyciel Zdziera Andrzej

Najlepszy zawodnik: Baliński Bartosz – I LO Wyszków

Srebrny Dyplom dla nauczyciela zwycięskiego zespołu Gąsiewskiego Mateusza – ZS nr 3 Wyszków

Łącznie startowało 74 osób sklasyfikowanych (+ 21 osoby niesklasyfikowane) w tym dziewcząt 37 sklasyfikowanych (+ 6 nieklasyfikowana) i chłopców 37 sklasyfikowanych (+ 15 niesklasyfikowanych). Każda szkoła mogła wystawić do biegu maksymalnie 8 zawodniczek i 8 zawodników.

Zawody sędziowali:

Iciński Adam, Kaniewski Marek, Pawłowski Rafał, Szydlik Grzegorz, Brzostek Damian, Szymański Artur, Kaniewska Grażyna, Zdunek Michał, Brejnak Bartosz, Zdziera Andrzej, Osterowski Krzysztof, Majewski Jan, Gąsiewski Mateusz, Strzemieczna Marzena, Bernatowicz Zofia.

Opieka medyczna: Sitek Aniela

Zawody zostały rozpoczęte przywitaniem, wprowadzeniem flagi Powiatowych Igrzysk Sportowych i odśpiewaniem hymnu Powiatowych Igrzysk Sportowych i wprowadzeniem repliki pochodni znicza olimpijskiego z zimowych igrzysk olimpijskich z Nagano. W skład pocztu flagowego weszli uczniowie ZS nr 3 w składzie – Czyż Natalia, Orłowski Jakub, Jechna Jakub – zwycięzcy z ubiegłego roku.

W skład pocztu znicza weszli uczniowie I LO w składzie – Undziakiewicz Julia, Postek Weronika, Dobosz Natalia – wicemistrzynie z ubiegłego roku.

Ślubowanie w imieniu zawodników złożył uczeń ZS nr 1 – Roguszewski Damian, a ślubowanie w imieniu sędziów, organizatorów, gospodarzy i nauczycieli złożył nauczyciel ZS nr 1 Majewski Jan.

Organizatorem zawodów był Powiatowy Ośrodek Kultury i Sportu, dyrektor Gajewska Maria, a gospodarzem dyrektor ZS w Długosiodle Stadnik Dorota, w której imieniu zawody bardzo dobrze przeprowadził nauczyciel wychowania fizycznego Zdziera Andrzej i Kaniewski Marek.

Medale, puchary, dyplomy i srebrny dyplom zostały ufundowane przez starostę powiatu wyszkowskiego Pągowskiego Bogdana i wręczone przez obecną na ceremonii otwarcia i biegach dyrektor POKiS Gajewską Marię.

Ogólna punktacja szkół po rozegranych dyscyplinach sportowych:

Po rozegranych dyscyplinach sportowych w kategorii dziewcząt:

  • indywidualne biegi przełajowe

klasyfikacja szkół ponadgimnazjalnych w kategorii dziewcząt jest następująca:

ZS nr 3 Wyszków – 8 pkt.

ZS nr 1 Wyszków – 6 pkt.

I LO Wyszków – 5 pkt

CEZiU Wyszków – 4 pkt.

ZS Długosiodło – 3 pkt.

Po rozegranych dyscyplinach sportowych w kategorii chłopców:

  • indywidualne biegi przełajowe

klasyfikacja szkół ponadgimnazjalnych w kategorii chłopców jest następująca:

ZS nr 3 Wyszków – 8 pkt.

I LO Wyszków – 6 pkt.

CEZiU Wyszków – 5 pkt

ZS nr 1 Wyszków – 6 pkt.

ZS Długosiodło – 3 pkt.

Zawody międzypowiatowe w indywidualnych biegach przełajowych na błoniach nadnarwiańskich odbędą się na wiosnę 2019 r. w Ostrołęce. W programie zawodów zawodniczki wystartują na 1500 m., a zawodnicy na 2000 m.

Z zawodów powiatowych do zawodów międzypowiatowych kwalifikuje się po 12 zawodniczek i zawodników.

Zawodniczki i zawodników do zawodów należy zgłosić w systemie internetowym srs podając większą liczbę uczestników (z uwzględnieniem dwóch rezerwowych).

Z zawodów międzypowiatowych do mistrzostw województwa mazowieckiego zakwalifikuje się po 12 zawodniczek i zawodników.