//Igrzyska – Czwórbój lekkoatletyczny

Igrzyska – Czwórbój lekkoatletyczny

W dniu 20 maja 2019 roku na stadionie WOSiR w Wyszkowie odbyły się Powiatowe Igrzyska Szkół Podstawowych dziewcząt i chłopców w czwórboju lekkoatletycznym.

Dziewczęta

Wyniki czwórboju:

  • 1 miejsce – SP nr 5 Wyszków – 939 pkt.
  • 2 miejsce – SP Zabrodzie– 852 pkt.
  • 3 miejsce – SP nr 2 Wyszków – 758 pkt.
  • 4 miejsce – SP Rząśnik – 704 pkt.
  • 5 miejsce – SP Długosiodło – 698

Najlepsza zawodniczka zawodów: Bączek Julia z SP nr 5 Wyszków

Srebrny Dyplom: Gajewski Kamil – nauczyciel zwycięskiego zespołu z SP nr 5 Wyszków

Skład pierwszego zespołu ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wyszkowie:

Bączek Julia, Ślędak Julia, Nasiadka Sylwia, Banach Kornelia, Nasiadka Aleksandra, Szydlik Alicja, pk – Mróz Kamila

Opiekun sportowy: Gajewski Kamil

Skład drugiego zespołu ze Szkoły Podstawowej w Zabrodziu:

Ruszczak Maria, Górecka Natalia, Kryszkiewicz Ewelina, Pujer Julia, Boguszewska Dominika, Boguszewska Kinga.

Opiekun sportowy: Kosiorek Dariusz

Skład trzeciego zespołu ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie:

Kwiatkowska Julia, Rajczak Maja, Michalak Aleksandra, Pakieła Anna, Zęgota Oliwia, Stokarska Weronika.

Opiekun sportowy: Wróbel Alan i Orłowska Natalia

Chłopcy:

Wyniki czwórboju:

1 miejsce – SP nr 5 Wyszków– 1018 pkt.

2 miejsce – SP nr 2 Wyszków – 818 pkt.

3 miejsce – SP Dębinki – 738 pkt.

4 miejsce – SP Długosiodło – 611 pkt.

5 miejsce – SP Rząśnik – 609 pkt.

Najlepszy zawodnik zawodów: Archacki Jakub i Rózga Aleksander z SP nr 5 Wyszków

Srebrny Dyplom: Gajewski Kamil – nauczyciel zwycięskiego zespołu z SP nr 5 Wyszków

Skład zwycięskiego zespołu ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wyszkowie

Sadowski Szymon, Archacki Jakub, Rózga Aleksander, Łysik Rafał, Morka Jakub, Sema Jakub, pk – Kucharczyk Bartosz.

Opiekun sportowy: Gajewski Kamil

Skład drugiego zespołu ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie

Wielgolewski Piotr, Fijałkowski Michał, Wójcik Eryk, Chodkowski Jakub, Stworzyjanek Bartosz, Stworzyjanek Hubert.

Opiekun sportowy: Wróbel Alan i Orłowska Natalia

Skład trzeciego zespołu ze Szkoły Podstawowej w Dębinkach

Adameczek Łukasz, Wojewódzki Piotr, Kosicki Dominik, Stańczak Tymoteusz, Mroszek Marcel, Zastawny Kajetan.

Opiekun sportowy: Matak Sylwester

Sędziowie: Gajewski Henryk, Wróbel Alan, Orłowska Natalia, Kalwara Iwona, Kosiorek Dariusz, Matak Sylwester, Trentowski Wojciech, Gajewski Kamil.

 

Zawody trwały od godziny 9:00 do godz. 12:00 i zostały rozpoczęte hymnem i wprowadzeniem flagi Powiatowych Igrzysk Sportowych przez zwycięski zespół ze Szkoły Podstawowej nr 5 z ubiegłego rokuZawody zorganizował Powiatowy Ośrodek Kultury i Sportu dyrektor Gajewska Maria. Dyrektor POKiS Gajewska Maria wręczyła puchary, medale, dyplomy i srebrny dyplom dla nauczyciela – ufundowane zostały przez burmistrza Wyszkowa (podwójnie) i wójtów z gmin powiatu wyszkowskiego.

Ogólna punktacja szkół po rozegranych dyscyplinach sportowych.

Po rozegranych dyscyplinach sportowych w kategorii dziewcząt:

– indywidualne biegi przełajowe

– mini piłka nożna,

– sztafetowe biegi przełajowe,

– mini koszykówka,

– halowa mini piłka nożna,

– unihokej,

– drużynowy tenis stołowy.

– mini piłka siatkowa,

– mini piłka ręczna,

– czwórbój LA,

punktacja szkół w kategorii dziewcząt jest następująca:

SP nr 5 Wyszków – 46 pkt.

SP Zabrodzie – 39,5 pkt. (8 pkt. naliczone z gimnazjalnego unihokeja)

SP nr 2 Wyszków – 36,5 pkt. (3,5 pkt. naliczony z rywalizacji gimnazjalnej w biegach przełajowych)

SP nr 1 Wyszków – 34 pkt. (1 pkt. naliczony z rywalizacji gimnazjalnej w indywidualnych biegach przełajowych, 4 punkty naliczone z gimnazjalnej koszykówki, 1 pkt. naliczony z gimnazjalnej piłki halowej, 5 pkt. naliczone z gimnazjalnego unihokeja, 8 pkt. naliczone z gimnazjalnej piłki ręcznej)

SP Stare Bosewo – 21 pkt.

SP Rząśnik – 21 pkt.

SP Ulasek – 13 pkt. (6 pkt naliczone z rywalizacji gimnazjalnej drużynowym tenisie stołowym)

SP Brańszczyk – 12 pkt.

SP Długosiodło – 12 pkt.

SP Komorowo – 11 pkt.

SP Białebłoto – 11 pkt. (3 pkt. naliczone z rywalizacji gimnazjalnej w piłce nożnej, 4 pkt. naliczone z gimnazjalnej piłki ręcznej)

SP Porządzie – 10 pkt.

SP Trzcianka – 9,5 pkt. (3 pkt. naliczone z gimnazjalnej piłki halowej, 2,5 pkt naliczone z rywalizacji gimnazjalnej drużynowym tenisie stołowym)

SP Dalekie – 6 pkt. (6 pkt naliczone z rywalizacji gimnazjalnej w biegach przełajowych)

SP nr 3 Wyszków – 6 pkt.

SP Kręgi – 5 pkt. (5 pkt naliczone z rywalizacji gimnazjalnej drużynowym tenisie stołowym)

SP Nowe Budy – 5 pkt.

SP Stary Lubiel – 5 pkt (4 pkt naliczone z rywalizacji gimnazjalnej drużynowym tenisie stołowym)

SP Jackowo Górne – 5 pkt.

SP Somianka – 4 pkt.

SP Wola Mystkowska – 3,5 pkt.

SP Dębinki – 3 pkt.

SP Rybno – 2 pkt.

SP Łosinno – 1 pkt. (1 pkt naliczony z rywalizacji gimnazjalnej drużynowym tenisie stołowym)

Ogólna punktacja szkół po rozegranych dyscyplinach sportowych.

Po rozegranych dyscyplinach sportowych w kategorii chłopców:

– indywidualne biegi przełajowe

– mini piłka nożna,

– sztafetowe biegi przełajowe,

– mini koszykówka,

– halowa mini piłka nożna,

– unihokej,

– drużynowy tenis stołowy,

– mini piłka siatkowa,

– mini piłka ręczna,

– czwórbój LA

punktacja szkół w kategorii chłopców jest następująca:

SP nr 2 Wyszków – 48 pkt. (6 pkt. naliczone z rywalizacji gimnazjalnej w biegach przełajowych, 4 pkt z gimnazjalnej piłki siatkowej)

SP nr 1 Wyszków – 45 pkt. (3 pkt. naliczone z rywalizacji gimnazjalnej piłki nożnej,

przełajowych, 8 pkt. naliczone z gimnazjalnego unihokeja)

SP nr 5 Wyszków – 37 pkt.

SP Zabrodzie – 30,5 pkt. (2,5 pkt naliczone z rywalizacji gimnazjalnej w drużynowym tenisie stołowym, 6 pkt. naliczonych z gimnazjalnej siatkówki)

SP Stare Bosewo – 19 pkt.

SP Rząśnik – 18 pkt.

SP Wola Mystkowska – 18 pkt.

SP Porządzie – 17 pkt. (8 pkt naliczone z rywalizacji gimnazjalnej w drużynowym tenisie stołowym)

SP Długosiodło – 13 pkt.

SP Brańszczyk – 11 pkt.

SP Komorowo – 10,5 pkt (4 pkt. naliczone z rywalizacji gimnazjalnej koszykówki, 0,5 pkt naliczone z rywalizacji gimnazjalnej w drużynowym tenisie stołowym)

SP Dębinki – 9 pkt.

SP Rząśnik – 8 pkt.

SP Somianka – 6 pkt.

SP nr 3 Wyszków – 6 pkt.

SP Poręba – 3,5 pkt.

SP Popowo Kościelne – 3 pkt. (3 pkt. naliczone z gimnazjalnej siatkówki)

SP Olszanka – 3 pkt.

SP Łosinno – 2 pkt.

SP Dalekie – 1 pkt. (1 pkt. naliczony z rywalizacji gimnazjalnej w biegach przełajowych)

SP Bielino – 05 pkt.

SP Leszczydół Stary – 0,5 pkt. (0,5 pkt naliczone z rywalizacji gimnazjalnej w drużynowym tenisie stołowym)