//Igrzyska Gimnazjalne w piłce ręcznej dziewcząt

Igrzyska Gimnazjalne w piłce ręcznej dziewcząt

W dniu 23 marca 2019 r. w Somiance odbyły się Powiatowe Igrzyska Gimnazjalne w piłce ręcznej dziewcząt. W turnieju wzięły udział 4 zespoły.

 

Wyniki turnieju:

SP Białebłoto – Gim. nr 3 Wyszków – 2:3

SP nr 1 Wyszków – Gim. Somianka – 8:3

Gim. Somianka – Gim. nr 3 Wyszków – 2:1

SP nr 1 Wyszków – SP Białebłoto – 19:0

Gim. nr 3 Wyszków – SP nr 1 Wyszków – 4:11

Gim. Somianka – SP Białebłoto – 4:1

Klasyfikacja turnieju:

1 m. Szkoła Podstawowa nr 1 Wyszków

2 m. Gimnazjum Somianka

3 m. Gimnazjum nr 3 Wyszków

4 m. Gimnazjum Białebłoto

Najlepsza zawodniczka turnieju: cały zespół SP nr 1 w Wyszkowie

Srebrny Dyplom : Rębowski Artur – nauczyciel zwycięskiego zespołu z SP nr 1 w Wyszkowie

Skład zespołów:

I miejsce: SP nr 1 Wyszków:

Stępniak Kinga, Samsel Emilia, Śliwka Daria, Bao Diep Bui, Janowska Nikola, Szymańska Wiktoria, Krucińska Gabriela, Archacka Izabela, Deluga Zuzanna, Ziętara Anita, Zglinicka Maja

Opiekun: Rębowski Artur

II miejsce: Gimnazjum w Somiance:

Bryczyńska Emilia, Oniszk Joanna, Wiśniewska Klaudia, Pachulska Alicja, Kaliściak Paulina, Kuchta Klaudia, Przybysz Joanna, Kupiec Sandra.

Opiekun: Augustynik Jacek

III miejsce: Gimnazjum nr 3 Wyszków:

Filipiak Olga, Pyźlak Julia, Wierzchoń Amelio, Rozenek Gabriela, Nikiewicz Nikola, Barbara, Kaczmarska Oliwia, Prusik Julia, Powierza Paula, Powierza Karolina, Wyszyńska Natalia.

Opiekun: Deluga Paweł

Zawody sędziowali: Rębowski Artur, Augustynik Artur, Augustynik Jacek,

Opieka medyczna: Nisio Marzena

Zawody trwały od godziny 9:00 do godz. 12:00 i zostały rozpoczęte hymnem Powiatowych Igrzysk Sportowych i wprowadzeniem flagi Powiatowych Igrzysk Sportowych, którą wprowadziły zwyciężczynie z roku ubiegłego – zawodniczki SP 1 Wyszków w składzie: Śliwka Daria, Archacka Izabela, Stępniak Kinga, Bao Diep Bui. Ślubowanie w imieniu sędziów złożył Augustynik Jacek , a ślubowanie zawodników złożyły wszystkie startujące w turnieju zawodniczki.

Zawody zorganizował Powiatowy Ośrodek Kultury i Sportu, a gospodarzem zawodów była dyrektor Zespołu Szkół w Somiance Augustynik Agnieszka, w której imieniu bardzo dobrze zawody przeprowadził nauczyciel wychowania fizycznego Augustynik Jacek.

Zwycięskie zespoły otrzymały puchary, medale, dyplomy, dyplom dla najlepszej zawodniczki i srebrny dyplom dla nauczyciela – ufundowane przez burmistrza Wyszkowa (podwójnie) i wójtów gmin z powiatu wyszkowskiego.

Ogólna klasyfikacja punktowa szkół po rozegranych dyscyplinach sportowych:

Ogólna klasyfikacja punktowa szkół:

Po rozegranych dyscyplinach sportowych w kategorii dziewcząt:

– indywidualne biegi przełajowe,

– piłka nożna,

– sztafetowe biegi przełajowe,

– koszykówka,

– halowa piłka nożna,

– drużynowy tenis stołowy,

– piłka siatkowa,

– unihokej,

– piłka ręczna

punktacja szkół w kategorii dziewcząt jest następująca:

Gim. Rząśnik – 36 pkt.

Gim. nr 1 Wyszków – 28,5 pkt.

Gim. Zabrodzie – 28 pkt.

Gim. Somianka – 22 pkt.

SP nr 1 Wyszków – 18 pkt. (4 pkt. naliczone z gimnazjalnej koszykówki, 1 pkt. naliczony z gimnazjalnej piłki halowej, 5 pkt. naliczone z unihokeja, 8 pkt. naliczone z gimnazjalnej piłki ręcznej) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych

Gim. Stare Bosewo – 17 pkt.

Gim. nr 3 Wyszków – 15 pkt.

SP Zabrodzie – 8 pkt. (8 pkt. naliczone z unihokeja) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych

Gim. Długosiodło – 7,5 pkt.

SP Białebłoto – 7 pkt. (3 pkt. naliczone z gimnazjalnej piłki nożnej, 4 pkt. naliczone z gimnazjalnej piłki ręcznej) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych

SP Ulasek – 6 pkt. (6 pkt. naliczone z drużynowego tenisa stołowego) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych.

SP Trzcianka – 5,5 pkt. (3 pkt. naliczone z gimnazjalnej piłki halowej, 3,5 naliczone za drużynowy tenis stołowy) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych.

SP Kręgi – 5 pkt. (5 pkt. naliczone z drużynowego tenisa stołowego) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych.

Gim. nr 2 Wyszków – 5 pkt.

SP Stary Lubiel – 4 pkt. (4 pkt. naliczone z drużynowego tenisa stołowego) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych.

Gim. Wola Mystkowska – 3 pkt.

SP Łosinno – 1 pkt. (1 pkt. naliczony z drużynowego tenisa stołowego) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych.