//Igrzyska Sportowe Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce ręcznej dziewcząt

Igrzyska Sportowe Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce ręcznej dziewcząt

W dniu 19.03.2019 r. w I Liceum Ogólnokształcącym  w Wyszkowie odbyły się Powiatowe Igrzyska Sportowe Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce ręcznej dziewcząt.

 

Wyniki meczów:

ZS nr 3 – CEZiU – 6:2

TPU – CEZiU – 6:1

TPU – I LO – 6:4

ZS nr 3 – TPU – 6:1

ZS nr 1 – TPU – 7:6

ZS nr 1 – I LO – 8:5

ZS nr 3 – ZS nr 1 – 6:5

CEZiU – ZS nr 1 – 2:10

I LO – CEZiU – 11:3

I LO – ZS nr 3 – 3:7

 

Klasyfikacja końcowa:

1 m. – ZS nr 3 Wyszków

2 m. – ZS nr 1 Wyszków

3 m. – TPU Wyszków

4 m. – I LO Wyszków

5 m. – CEZiU Wyszków

 

Najlepsza zawodnicza turnieju: Szabelska Klaudia z ZS nr 3 w Wyszków

Srebrny Dyplom dla nauczyciela zwycięskiego zespołu: Ostrowski Krzysztof z ZS nr 3 Wyszków.

 

Skład zespołu ZS nr 3 Wyszków (I miejsce):

Czyż Natalia, Puścian Natalia, Kaczmarczyk Oliwia, Szabelska Klaudia, Murza Martyna, Lewandowska Karolina, Rozenek Katarzyna, Nowicka Aleksandra, Maliszewska Karolina, Żurawska Aneta, Puchalska Joanna.

Opiekun sportowy: Ostrowski Krzysztof

 

 

Skład zespołu ZS nr 1 Wyszków (II miejsce):

Zalewska Weronika, Pawłowska Natalia, Zalewska  Wiktoria, Przybysławska Sandra, Marczak Aleksandra, Stępkowska Julia, Deptuła Marlena, Kulesza Klaudia, Łada Klaudia, Motyczyńska Weronika,

Kulasińska Katarzyna.

Opiekun sportowy: Maciorowski Cezary

 

Skład zespołu TPU Wyszków (III miejsce):

Dylewska Aleksandra, Dawidczyk Daria, Laskowska Barbara, Krajewska Wiktoria, Żołyńska Anna, Górecka Olga, Kurzyńska Karina, Mróz Natalia, Undziakiewicz Julia, Mikulec Karina, Heronimek Sandra, Chmiel Weronika, Kilen Zuzanna.

Opiekun sportowy: Łysik Małgorzata

 

 

 

Mecze sędziowali: Żebrowskia Radosław, Łysik Małgorzata, Czajka Michał.

Opieka medyczna: Kurowska Jadwiga

 

Mecze trwały w godz. 9:00 – 14:00. Zawody zostały rozpoczęte wprowadzeniem flagi Powiatowych Igrzysk Sportowych i odśpiewaniem hymnu Powiatowych Igrzysk Sportowych. W skład pocztu flagowego weszły uczennice (mistrzynie powiatu z roku ubiegłego z ZS nr 1 Wyszków) – Zalewska Weronika, Przybysławska Sandra i Kulasińska Katarzyna. Ślubowanie sędziów złożył Żebrowski Radosław, a ślubowanie zawodników złożyły wszystkie zawodniczki startujące w turnieju.  Organizatorem zawodów był Powiatowy Ośrodek Kultury i Sportu, a gospodarzem dyrektor I LO  w Wyszkowie Piotrowicz Dorota

 

 

Ogólna klasyfikacja punktowa szkół:

 

Po rozegranych dyscyplinach sportowych w kategorii dziewcząt:

  • indywidualne biegi przełajowe,
  • piłka nożna,
  • sztafetowe biegi przełajowe,
  • koszykówka,
  • indywidualny tenis stołowy,
  • tenis stołowy debel,
  • halowa piłka nożna,
  • pływanie,
  • piłka siatkowa,
  • piłka ręczna

 

klasyfikacja szkół ponadgimnazjalnych w kategorii dziewcząt jest następująca:

 

ZS nr 3 Wyszków – 67 pkt.

I LO Wyszków – 65 pkt

ZS nr 1 Wyszków – 46 pkt.

CEZiU Wyszków – 36 pkt.

I TPU Wyszków – 30 pkt.

ZS Długosiodło – 3 pkt.

 

 

 

W dniu 19 marca 2019 roku w Zespole Szkół w Somiance w ramach Powiatowych Igrzysk Sportowych Szkół Gimnazjalnych rozegrano turniej halowej piłki nożnej chłopców.

 

Grupa A

Gim. Somianka – Gim. Poręba – 5:0

Gim. nr 3 Wyszków – Gim. Rząśnik – 2:0

Gim. Rząśnik – Gim. Poręba – 4:1

Gim. nr 3 Wyszków – Gim. Somianka – 3:1

Gim. nr 3 Wyszków – Gim. Poręba – 2:0

Gim. Rząśnik – Gim. Somianka – 0:1

 

Grupa B

Gim. Zabrodzie – Gim. nr 1 Wyszków – 3:1

Gim. Zabrodzie – Gim. Stare Bosewo – 2:3

Gim. nr 1 Wyszków – Gim. Stare Bosewo – 6:0

 

 

Mecze półfinałowe

Gim. nr 3 Wyszków – Gim. Zabrodzie – 3:2

Gim. Somianka – Gim. nr 1 Wyszków – 1:1 (rzuty karne 3:2)

 

 

Mecz o III miejsce

Gim. Zabrodzie – Gim. nr 1 Wyszków – 5:1

Mecz o I miejsce

Gim. nr 3 Wyszków – Gim. Somianka – 3:0

 

 

Klasyfikacja końcowa:

  1. Gim. nr 3 Wyszków
  2. Gim. Somianka
  3. Gim. Zabrodzie
  4. Gim. nr 1 Wyszków
  5. Gim. Rząśnik
  6. Gim. Stare Bosewo
  7. Gim. Poręba

 

Najlepszy zawodnik turnieju: Ciach Maciej z Gim. nr 3 Wyszków

Srebrny Dyplom: Wołynko Karol – nauczyciel zwycięskiego zespołu z Gim. nr 3 Wyszków

 

 

Skład zwycięskiego zespołu – Gim. nr 3 Wyszków:

Wiśniewski Paweł, Ciach Bartosz, Sejbuk Jakub, Gut Jakub, Gołębiewski Bartosz, Kowalewski Kacper, Nikodem de Sovsa Costa

Opiekun: Wołynko Karol

 

Skład drugiego zespołu – Gim. Domianka:

Kowalczyk Piotr, Mróz Tobiasz, Szurawski Piotr, Świderski Mateusz, Stępkowski Damian, Wiśniewski Damian, Bryczyński Jakub, Kamiński Jakub, Jakubowski Igor, Gąsior Mikołaj, Bajorek Bartosz.

Opiekun: Augustynik Jacek

 

Skład trzeciego zespołu – Gim. Zabrodzie:

Augustyniak Nikodem, Garbarczyk Marcin, Grądek Dawid, Sowiński Kamil, Maukowski Filip, Kołodziejczyk Dawid, Kulesza Dawid, Gardasiewicz Bartłomiej, Krzyśkiewicz Łukasz.

Opiekun: Nida Piotr

 

 

 

Mecze sędziowali: Nida Piotr, Augustynik Jacek, Augustynik Artur

 

Zawody trwały od godziny 9:00 do godz.14:00 Zawody zorganizował Powiatowy Ośrodek Kultury i Sportu dyrektor Gajewska Maria, a gospodarzem zawodów była dyrektor Zespołu Szkół w Somiance Augustynik Agnieszka, w której imieniu bardzo dobrze zawody przeprowadził nauczyciel w-f Augustynik Jacek, który rozpoczął, zakończył zawody i wraz z nauczycielami wręczył zwycięskim zespołom puchary, medale, dyplomy, dyplom dla najlepszego zawodnika i srebrny dyplom dla nauczyciela – ufundowane przez burmistrza Wyszkowa (podwójnie) i wójtów z gmin powiatu wyszkowskiego.

 

Ogólna punktacja szkół po rozegranych dyscyplinach sportowych.

 

Po rozegranych dyscyplinach sportowych w kategorii chłopców:

– indywidualne biegi przełajowe

– piłka nożna,

– sztafetowe biegi przełajowe,

– koszykówka,

– drużynowy tenis stołowy,

– piłka siatkowa,

– unihokej,

– halowa piłka nożna

punktacja szkół w kategorii chłopców jest następująca:

 

Gim. nr 1 Wyszków – 45,5 pkt.

Gim nr 2 Wyszków – 19 pkt.

Gim Zabrodzie – 26 pkt

Gim. Rząśnik – 24 pkt.

Gim. Somianka – 21 pkt.

Gim Wola Mystkowska – 9 pkt.

SP nr 1 Wyszków – 11 pkt. (3 pkt. naliczone z gimnazjalnej piłki nożnej, 8 pkt. z gimnazjalnego unihokeja) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych

SP Zabrodzie – 8,5 pkt. (2,5 pkt. naliczone z gimnazjalnego drużynowego tenisa stołowego, 6 pkt. naliczone z gimnazjalnej piłki siatkowej) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych

SP Porządzie – 8 pkt. (8 pkt. naliczone z gimnazjalnego drużynowego tenisa stołowego) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych

Gim. nr 3 Wyszków – 8 pkt.

Gim. Stare Bosewo – 7 pkt.

Gim. Długosiodło – 6 pkt.

Gim Poręba – 5  pkt.

SP Komorowo – 4 pkt. (4 pkt naliczone z gimnazjalnej koszykówki) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych

SP nr 2 Wyszków – 4 pkt. (4 pkt. naliczone z gimnazjalnej piłki siatkowej) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych

SP Popowo Kościelne – 3 pkt. (3 pkt. naliczone z gimnazjalnej piłki siatkowej) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych

SP Komorowo – 0,5 pkt. (0,5 pkt. naliczone z gimnazjalnego drużynowego tenisa stołowego) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych

SP Leszczydół  – 0,5 pkt. (0,5 pkt. naliczone z gimnazjalnego drużynowego tenisa stołowego) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych