//Igrzyska Szkół Gimnazjalnych w lekkiej atletyce

Igrzyska Szkół Gimnazjalnych w lekkiej atletyce

W dniu 17 maja 2019 roku na stadionie WOSiR w Wyszkowie odbyły się Powiatowe Igrzyska Szkół Gimnazjalnych w lekkiej atletyce dla III klas wygaszanych gimnazjów w kategorii dziewcząt i chłopców.

Klasyfikacja końcowa dziewcząt:

Dziewczęta klas III – wygaszane gimnazja

1 miejsce – Gim Rząśnik– 109 pkt.

2 miejsce – Gim nr 1 Wyszków – 77 pkt.

3 miejsce – Gim Długosiodło – 52 pkt.

4 miejsce – Gim Zabrodzie – 37 pkt.

Pierwsze trzy szkoły otrzymują puchary i dyplomy, a pozostałe szkoły do 6 miejsca otrzymują dyplomy.

Wyniki w poszczególnych konkurencjach:

Pierwsze trzy zawodniczki w każdej konkurencji awansowały do zawodów międzypowiatowych oraz pierwsza sztafeta 4×100 i olimpijska w kategoriach dziewcząt i chłopców.

Dziewczęta klas III – wygaszane gimnazja

100m.

  • 1 miejsce – Kostrzewa Aleksandra – Gim Zabrodzie – 14,48 sek.
  • 2 miejsce – Pakuła Martyna – Gim Zabrodzie – 15,52 sek.
  • 3 miejsce – Dylewska Gabriela – Gim Rząśnik – 15,61 sek.

200m.

  • 1 miejsce – Ponikowska Zuzanna – Gim Rząśnik – 30,80 sek.
  • 2 miejsce – Dąbrowska Olga – Gim Rząśnik – 31,63 sek.
  • 3 miejsce – Kołodziejczyk Sandra – Gim Rząśnik – 33,61 sek.

400m.

  • 1 miejsce – Jechna Martyna – Gim Rząśnik – 69,86 sek.
  • 2 miejsce – Świercz Julia – Gim nr 1 Wyszków – 77,29 sek.
  • 3 miejsce – Krajewska Julia – Gim Długosiodło – 85, 30 sek.

800m.

  • 1 miejsce –
  • 2 miejsce –
  • 3 miejsce –

skok w dal

  • 1 miejsce – Mróz Nadia – Gim Rząśnik – 454 cm
  • 2 miejsce – Skoczeń Monika – Gim nr 1 Wyszków – 422 cm
  • 3 miejsce – Książek Natalia – Gim Długosiodło – 361 cm

pchnięcie kulą – 4 kg.

  • 1 miejsce – Sarnacka Ewa – Gim Długosiodło – 800 cm
  • 2 miejsce – Zaremba Wioleta – Gim Zabrodzie – 780 cm
  • 3 miejsce – Chmielewska Patrycja – Gim Rząśnik – 625 cm

4x100m.

  • 1 miejsce – Gim Rząśnik – 61,54 sek.
  • 2 miejsce – Gim nr 1 Wyszków – 64,54 sek.
  • 3 miejsce – Gim Długosiodło – 65,16 sek.

sztafeta olimpijska

  • 1 miejsce – Gim Rząśnik – 4,24,00 min.
  • 2 miejsce – Gim Zabrodzie – 4,30,00 min.

Najlepsza zawodniczka: Mróz Nadia z Gimnazjum w Rząśniku (skok w dal)

Srebrny Dyplom: Kalwara Iwona – nauczyciel z Gimnazjum w Rząśniku

Klasyfikacja końcowa chłopców:

Chłopcy klas III wygaszane gimnazja

1 miejsce – Gim Rząśnik – 114 pkt.

2 miejsce – Gim Zabrodzie – 75 pkt.

3 miejsce – Gim nr 1 Wyszków – 68 pkt.

4 miejsce – Gim Długosiodło – 57 pkt.

5 miejsce – Gim Leszczydół Nowiny – 17 pkt.

Pierwsze trzy szkoły otrzymują puchary i dyplomy, a pozostałe szkoły do 6 miejsca otrzymują dyplomy.

Wyniki w poszczególnych konkurencjach:

Trzech pierwszych zawodników w każdej konkurencji awansuje do zawodów międzypowiatowych oraz pierwsza sztafeta.

Chłopcy klas III wygaszane gimnazja

100m.

  • 1 miejsce – Szymański Bartosz – Gim nr 1 Wyszków – 12,45 sek.
  • 2 miejsce – Depta Antoni – Gim nr 1 Wyszków – 12,60 sek.
  • 3 miejsce – Kucharczyk Sebastian – Gim Rząśnik – 12,75 sek.

200m.

  • 1 miejsce – Sośnicki Wojciech – Gim Rząśnik – 27,88 sek.
  • 2 miejsce – Bryl Piotr – Gim nr 1 Wyszków – 28,36 sek.
  • 3 miejsce – Sośnicki Mateusz – Gim Rząśnik – 28,89 sek.

400m.

  • 1 miejsce – Gardasiewicz Bartłomiej – Gim Zabrodzie – 58,22 sek.
  • 2 miejsce – Puścian Paweł – Długosiodło – 61,51 sek.
  • 3 miejsce – Kaczmarczyk Szymon – Gim Rząśnik – 66,13 sek.

800m.

  • 1 miejsce – Sitek Mateusz – Gim Rząśnik – 2,39,14 min.
  • 2 miejsce – Pochmara Przemysław – Gim Rząśnik – 2,47,00 min.
  • 3 miejsce – Sępkowski Patryk – Gim Długosiodło – 2,58,30 min.

1500m.

  • 1 miejsce – Rębała Marcin – Gim Rząśnik – 6,42,00 min.
  • 2 miejsce – Gim nr 1
  • 3 miejsce – Gim nr 1

skok w dal

  • 1 miejsce – Mikołajczyk Wiktor – Gim Leszczydół Nowiny – 546 cm
  • 2 miejsce – Stopka Kacper – Gim Rząśnik – 519 cm
  • 3 miejsce – Puchalski Dawid – Gim Długosiodło – 511 cm

pchnięcie kulą – 5 kg.

  • 1 miejsce – Garbarczyk Marcin – Gim. Zabrodzie – 1114 cm
  • 2 miejsce – Żuberek Jakub – Gim Długosiodło – 1002 cm
  • 3 miejsce – Falba Sebastian – Gim Rząśnik – 943 cm

4x100m.

  • 1 miejsce – Gim Rząśnik – 53,04 sek.
  • 2 miejsce – Gim nr 1 Wyszków – 53,48 sek.
  • 3 miejsce – Gim Zabrodzie – 55,04 sek.

sztafeta olimpijska.

  • 1 miejsce – Gim Zabrodzie – 4,16,00 min.
  • 2 miejsce – Gim Rząśnik – 4,26,00 min.

Najlepszy zawodnik: Szymański Bartosz z Gimnazjum nr 1 Wyszków (100 m.

Srebrny Dyplom: Gołębiewski Jacek – nauczyciel z Gimnazjum w Rząśniku

Zawody trwały od godziny 9:00 do godz. 11:30. Zawody zorganizował Powiatowy Ośrodek Kultury i Sportu. Zawody otworzyła i zakończyła dyrektor POKiS Gajewska Maria, która wręczyła zwycięskim zespołom puchary, medale, dyplomy i srebrny dyplom dla nauczyciela – ufundowane przez burmistrza Wyszkowa (podwójnie) i wójtów z gmin powiatu wyszkowskiego.

Z powodu niepewnej pogody ceremonia olimpijska otwierająca zawody została odwołana.

Ogólna klasyfikacja punktowa szkół po rozegranych dyscyplinach sportowych:

Po rozegranych dyscyplinach sportowych w kategorii dziewcząt:

– indywidualne biegi przełajowe,

– piłka nożna,

– sztafetowe biegi przełajowe,

– koszykówka,

– halowa piłka nożna,

– drużynowy tenis stołowy,

– piłka siatkowa,

– unihokej,

– piłka ręczna,

– indywidualne LA

punktacja szkół w kategorii dziewcząt jest następująca:

Gim. Rząśnik – 44 pkt.

Gim. nr 1 Wyszków – 34,5 pkt.

Gim. Zabrodzie – 32 pkt.

Gim. Somianka – 22 pkt.

SP nr 1 Wyszków – 18 pkt. (4 pkt. naliczone z gimnazjalnej koszykówki, 1 pkt. naliczony z gimnazjalnej piłki halowej, 5 pkt. naliczone z unihokeja, 8 pkt. naliczone z gimnazjalnej piłki ręcznej) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych

Gim. Stare Bosewo – 17 pkt.

Gim. nr 3 Wyszków – 15 pkt.

Gim. Długosiodło – 12,5 pkt.

SP Zabrodzie – 8 pkt. (8 pkt. naliczone z unihokeja) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych

SP Białebłoto – 7 pkt. (3 pkt. naliczone z gimnazjalnej piłki nożnej, 4 pkt. naliczone z gimnazjalnej piłki ręcznej) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych

SP Ulasek – 6 pkt. (6 pkt. naliczone z drużynowego tenisa stołowego) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych.

SP Trzcianka – 5,5 pkt. (3 pkt. naliczone z gimnazjalnej piłki halowej, 3,5 naliczone za drużynowy tenis stołowy) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych.

SP Kręgi – 5 pkt. (5 pkt. naliczone z drużynowego tenisa stołowego) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych.

Gim. nr 2 Wyszków – 5 pkt.

SP Stary Lubiel – 4 pkt. (4 pkt. naliczone z drużynowego tenisa stołowego) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych.

Gim. Wola Mystkowska – 3 pkt.

SP Łosinno – 1 pkt. (1 pkt. naliczony z drużynowego tenisa stołowego) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych.

Ogólna punktacja szkół po rozegranych dyscyplinach sportowych:

Po rozegranych dyscyplinach sportowych w kategorii chłopców:

– indywidualne biegi przełajowe

– piłka nożna,

– sztafetowe biegi przełajowe,

– koszykówka,

– drużynowy tenis stołowy,

– piłka siatkowa,

– unihokej,

– halowa piłka nożna,

– piłka ręczna,

– indywidualne LA

punktacja szkół w kategorii chłopców jest następująca:

Gim. nr 1 Wyszków – 50,5 pkt.

Gim Zabrodzie – 32 pkt

Gim. Rząśnik – 32 pkt.

Gim. Somianka – 26 pkt.

Gim nr 2 Wyszków – 19 pkt.

Gim. nr 3 Wyszków – 16 pkt.

SP nr 1 Wyszków – 11 pkt. (3 pkt. naliczone z gimnazjalnej piłki nożnej, 8 pkt. z gimnazjalnego unihokeja) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych

Gim. Długosiodło – 10 pkt.

Gim Wola Mystkowska – 9 pkt.

SP Zabrodzie – 8,5 pkt. (2,5 pkt. naliczone z gimnazjalnego drużynowego tenisa stołowego, 6 pkt. naliczone z gimnazjalnej piłki siatkowej) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych

SP Porządzie – 8 pkt. (8 pkt. naliczone z gimnazjalnego drużynowego tenisa stołowego) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych

Gim. Stare Bosewo – 7 pkt.

Gim. Brańszczyk – 6 pkt.

Gim Poręba – 5 pkt.

SP Komorowo – 4,5 pkt. (4 pkt naliczone z gimnazjalnej koszykówki, 0,5 pkt. naliczone z gimnazjalnego drużynowego tenisa stołowego) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych

SP nr 2 Wyszków – 4 pkt. (4 pkt. naliczone z gimnazjalnej piłki siatkowej) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych

SP Popowo Kościelne – 3 pkt. (3 pkt. naliczone z gimnazjalnej piłki siatkowej) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych

Gim. Leszczydół – 3 pkt.

SP Leszczydół – 0,5 pkt. (0,5 pkt. naliczone z gimnazjalnego drużynowego tenisa stołowego) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych