//Igrzyska Szkół Podstawowych Starym Bosewie

Igrzyska Szkół Podstawowych Starym Bosewie

W dniu 16 lutego 2019 r. w Starym Bosewie odbyły się Powiatowe Igrzyska Sportowe Szkół Podstawowych w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.

W zawodach udział wzięły dwie pierwsze reprezentacje szkół z zawodów gminnych, a z gminy Wyszków prawo startu miały trzy pierwsze zespoły. Zawody odbyły się w kategorii dziewcząt z klas IV i młodszych i V – VI oraz chłopców z klas IV i młodszych i V – VI.

Punktacja klasyfikacyjna n+1. W kategoriach, w których występowały podwójne reprezentacje szkół, punkty naliczane były poprzez sumowanie wyników uzyskanych przez zespoły szkolne.

Kategorie dziewcząt

Dziewczęta klasy IV i młodsze

Klasyfikacja drużyn turniejowa:

1 miejsce – SP Stare Bosewo (2 zespół) – 11 pkt.

2 miejsce – SP Porządzie – 9 pkt.

3 miejsce – SP Stare Bosewo (1 zespół) – 8 pkt.

4 miejsce – SP Brańszczyk – 7 pkt.

5 miejsce – SP Ulasek – 6 pkt.

6 miejsce – SP Stary Lubiel – 5 pkt.

7 miejsce – Poręba – 4 pkt.

8 miejsce – SP Dębinki – 3 5 pkt.

9 miejsce – Wola Mystkowska – 2 pkt.

10 miejsce – Olszanka – 1 pkt.

1 miejsce – SP Stare Bosewo (2 zespół): Osowiecka Julia, Rogalska Maja, Kamieniecka Julia

2 miejsce – SP Porządzie: Kowalska Gabriela, Zwolińska Łucja, Grzywacz Lena

3 miejsce – SP Stare Bosewo (1 zespół): Napiórkowska Aleksandra, Koczydon Kamila, Karamus Marta

Najlepsza zawodniczka turnieju: Osowiecka Julia, Rogalska Maja, Kamieniecka Julia z SP Stare Bosewo.

Srebrny Dyplom: Pochmara Krzysztof – nauczyciel zwycięskiego zespołu z SP Stare Bosewo

Klasyfikacja drużyn (ostateczna klasyfikacja klas IV i młodszych):

1 miejsce – SP Stare Bosewo – 19 pkt.

2 miejsce – SP Porządzie – 9 pkt.

3 miejsce – SP Brańszczyk– 7 pkt.

4 miejsce – SP Ulasek – 6 pkt.

5 miejsce – SP Stary Lubiel – 5 pkt.

6 miejsce – SP Poręba – 4 pkt.

7 miejsce – SP Dębinki – 3 pkt.

8 miejsce – Wola Mystkowska – 2 pkt.

9 miejsce – Olszanka – 1 pkt.

Dziewczęta klasy V – VI

Klasyfikacja drużyn – turniejowa:

1 miejsce – SP Nowe Budy – 10 pkt – awans do międzypowiatu

2 miejsce – SP Stare Bosewo (2 zespół) – 8 pkt. – awans do międzypowiatu

3 miejsce – SP Wola Mystkowska – 7 pkt.

4 miejsce – SP Stare Bosewo (1 zespół) – 6 pkt.

5 miejsce – SP Zabrodzie (2 zespół) – 5 pkt.

6 miejsce – SP Zabrodzie (1 zespół) – 4 pkt

7 miejsce – SP Trzcianka – 3 pkt

8 miejsce – SP Porządzie – 2 pkt.

9 miejsce – SP Komorowi – 1 pkt.

1 miejsce – SP Nowe Budy: Mejer Magda, Sztorc Anna

2 miejsce – SP Stare Bosewo (2 zespół): Kruszewska Nikola, Kulesza Alicja

3 miejsce – SP Wola Mystkowska: Kamińska Natalia, Mróz Kornelia

Najlepsza zawodniczka turnieju: Mejer Magda, Sztorc Anna z SP Nowe Budy

Srebrny Dyplom: nauczyciel w-f zwycięskiego zespołu – Pochmara Krzysztof z SP Stare Bosewo

Klasyfikacja drużynowa:

1 miejsce – SP Stare Bosewo – 14 pkt

2 miejsce – SP Nowe Budy – 10 pkt.

3 miejsce – SP Zabrodzie – 9 pkt.

4 miejsce – SP Wola Mystkowska – 7 pkt.

5 miejsce – SP Trzcianka – 3 pkt.

6 miejsce – SP Porządzie – 2 pkt.

7 miejsce – SP Komorowo – 1 pkt.

Klasyfikacja drużyn

(ostateczna klasyfikacja klas IV i młodszych oraz klas V-VI:

1 miejsce – SP Stare Bosewo – 33 pkt. – 8 pkt.

2 miejsce – SP Porządzie – 11 pkt. – 6 pkt.

3 miejsce – SP Nowe Budy – 10 pkt. – 5 pkt.

4 miejsce – SP Zabrodzie – 9 pkt – 3,5 pkt.

4 miejsce – SP Wola Mystkowska – 9 pkt. – 3,5 pkt.

6 miejsce – SP Brańszczyk – 7 pkt. – 2 pkt.

7 miejsce – SP Ulasek – 6 pkt. – 1 pkt.

8 miejsce – SP Stary Lubiel – 5 pkt.

9 miejsce – SP Poręba – 4 pkt.

10 miejsce – SP Dębinki – 3 pkt.

10 miejsce – SP Trzcianka – 3 pkt.

12 miejsce – SP Komorowo – 1 pkt.

12 miejsce – SP Olszanka – 1 pkt.

Ogólna punktacja szkół po rozegranych dyscyplinach sportowych.

Po rozegranych dyscyplinach sportowych w kategorii dziewcząt:

– indywidualne biegi przełajowe

– mini piłka nożna,

– sztafetowe biegi przełajowe,

– mini koszykówka,

– halowa mini piłka nożna,

– unihokej,

– drużynowy tenis stołowy

punktacja szkół w kategorii dziewcząt jest następująca:

SP nr 5 Wyszków – 35 pkt.

SP nr 2 Wyszków – 25,5 pkt. (3,5 pkt. naliczony z rywalizacji gimnazjalnej w biegach przełajowych)

SP Zabrodzie – 25,5 pkt.

SP Stare Bosewo – 21 pkt.

SP Rząśnik – 13 pkt.

SP nr 1 Wyszków – 13 pkt. (1 pkt. naliczony z rywalizacji gimnazjalnej w indywidualnych biegach przełajowych, 4 punkty naliczone z gimnazjalnej koszykówki, 1 pkt. naliczony z gimnazjalnej piłki halowej)

SP Porządzie – 10 pkt.

SP Długosiodło – 9 pkt.

SP Brańszczyk – 7 pkt.

SP Białebłoto – 7 pkt. (3 pkt. naliczone z rywalizacji gimnazjalnej w piłce nożnej)

SP Trzcianka – 7 pkt. (3 pkt. naliczone z gimnazjalnej piłki halowej)

SP Dalekie – 6 pkt. (6 pkt naliczone z rywalizacji gimnazjalnej w biegach przełajowych)

SP nr 3 Wyszków – 6 pkt.

SP Komorowo – 5 pkt.

SP Nowe Budy – 5 pkt.

SP Ulasek – 4 pkt.

SP Somianka – 4 pkt.

SP Wola Mystkowska – 3,5 pkt.

SP Dębinki – 3 pkt.

SP Rybno – 2 pkt.

SP Stary Lubiel – 1 pkt

Kategorie chłopców

Chłopcy klasy IV i młodsi

Klasyfikacja drużyn turniejowa:

1 miejsce – SP Zabrodzie (1 zespół) – 11 pkt.

2 miejsce – SP Zabrodzie (2 zespół) – 9 pkt.

3 miejsce – SP Wola Mystkowska (1 zespół)– 8 pkt.

4 miejsce – SP Wola Mystkowska (2 zespół) – 7 pkt.

5 miejsce – SP Brańszczyk – 6 pkt.

6 miejsce – SP Stare Bosewo (1 zespół) – 5 pkt.

7 miejsce – SP Porządzie – 3,5 pkt.

7 miejsce – SP Stare Bosewo (2 zespół) – 3,5 pkt.

9 miejsce – SP Trzcianka – 2 pkt.

10 miejsce – SP Bielino – 1 pkt.

1 miejsce – SP Zabrodzie (1 zespół): Kruszewski Krystian, Jasiński Michał

2 miejsce – Zabrodzie (2 zespół): dzieciątko Michał, Kochański Mateusz

3 miejsce – SP Wola Mystkowska (1 zespół): Krawczyk Adrian, Sobolewski Mateusz

Najlepszy zawodnik turnieju: Kruszewski Krystian, Jasiński Michał z SP Zabrodzie

Srebrny Dyplom: Mędrzycki Maciej – nauczyciel zwycięskiego zespołu z SP Zabrodzie

Klasyfikacja drużyn (ostateczna klasyfikacja klas IV i młodszych):

1 miejsce – SP Zabrodzie – 20 pkt.

2 miejsce – SP Wola Mystkowska – 15 pkt

3 miejsce – SP Stare Bosewo – 8,5 pkt.

4 miejsce – SP Brańszczyk– 6 pkt.

5 miejsce – SP Porządzie– 3,5 pkt

6 miejsce – SP Trzcianka – 2 pkt.

7 miejsce – SP Bielino – 1 pkt.

Chłopcy klasy V – VI

Klasyfikacja drużyn – turniejowa:

1 miejsce – SP Wola Mystkowska (1 zespół) – 13 pkt. – awans do międzypowiatu

2 miejsce – SP Zabrodzie (1 zespół) – 11 pkt. – awans do międzypowiatu

3 miejsce – SP Wola Mystkowska (2 zespół) – 10 pkt.

4 miejsce – SP Zabrodzie (2 zespół) – 9 pkt.

5 miejsce – SP Stare Bosewo (2 zespół) – 8 pkt.

6 miejsce – SP Łosinno – 7 pkt.

7 miejsce – SP Porządzie – 6 pkt.

8 miejsce – SP Poręba – 5 pkt.

9 miejsce – SP Bielino – 3,5 pkt.

9 miejsce – SP Leszczydół Stary – 3,5 pkt.

11 miejsce – SP Brańszczyk – 2 pkt.

12 miejsce – SP Stare Bosewo (1 zespół) –1 pkt.

1 miejsce – SP Wola Mystkowska (1 zespół): Wojtaszek Kamil, Baranowski Damian

2 miejsce – SP Zabrodzie (1 zespół): Kołodziejczyk Szymon, Górski Piotr, Ruszczak Jakub

3 miejsce – SP Wola Mystkowska (2 zespół): Rusinek Krystian, Dylak Dominik

Najlepszy zawodnik turnieju: Wojtaszek Kamil, Baranowski Damian z SP Wola Mystkowska

Srebrny Dyplom: Gryc Paweł – nauczyciel zwycięskiego zespołu z SP Wola Mystkowska

Klasyfikacja drużyn (ostateczna klasyfikacja klas V-VI:

1 miejsce – SP Wola Mystkowska– 23 pkt.

1 miejsce – SP Zabrodzie – 20 pkt.

3 miejsce – SP Stare Bosewo – 9 pkt.

4 miejsce – SP Łosinno – 7 pkt.

5 miejsce – SP Porządzie – 6 pkt.

6 miejsce – SP Poręba – 5 pkt.

7 miejsce – SP Bielino – 4 pkt.

8 miejsce – SP Leszczydół Stary – 3 pkt.

9 miejsce – SP Brańszczyk – 2pkt.

Klasyfikacja drużyn

(ostateczna klasyfikacja klas IV i młodszych oraz klas V-VI:

1 miejsce – SP Zabrodzie – 40 pkt. – 8 pkt.

2 miejsce – SP Wola Mystkowska – 38 pkt. – 6 pkt

3 miejsce – SP Stare Bosewo – 17,5 pkt. – 5 pkt.

4 miejsce – SP Porządzie – 9,5 pkt. – 4 pkt.

5 miejsce – SP Brańszczyk – 8 pkt. – 3 pkt.

6 miejsce – SP Łosinno – 7 pkt. – 2 pkt.

7 miejsce – SP Poręba – 5 pkt. – 0,5 pkt.

7 miejsce – SP Bielino – 5 pkt. – 0,5 pkt

9 miejsce – SP Leszczydół Stary – 3 pkt.

10 miejsce – SP Trzcianka – 2 pkt.

Ogólna punktacja szkół po rozegranych dyscyplinach sportowych.

Po rozegranych dyscyplinach sportowych w kategorii chłopców:

– indywidualne biegi przełajowe

– mini piłka nożna,

– sztafetowe biegi przełajowe,

– mini koszykówka,

– halowa mini piłka nożna,

– unihokej,

– drużynowy tenis stołowy

punktacja szkół w kategorii chłopców jest następująca:

SP nr 1 Wyszków – 32 pkt. (3 pkt. naliczone z rywalizacji gimnazjalnej piłki nożnej)

SP nr 2 Wyszków – 27 pkt. (6 pkt. naliczone z rywalizacji gimnazjalnej w biegach przełajowych)

SP Zabrodzie – 22 pkt.

SP nr 5 Wyszków – 21 pkt.

SP Stare Bosewo – 19 pkt.

SP Rząśnik – 14 pkt.

SP Porządzie – 9 pkt.

SP Długosiodło – 9 pkt.

SP Brańszczyk – 8 pkt.

SP Somianka – 6 pkt.

SP Wola Mystkowska – 6 pkt.

SP nr 3 Wyszków – 6 pkt.

SP Rząśnik – 5 pkt.

SP Komorowo – 4 pkt (4 pkt. naliczone z rywalizacji gimnazjalnej koszykówki)

SP Dębinki – 4 pkt.

SP Poręba – 3,5 pkt.

SP Olszanka – 3 pkt.

SP Łosinno – 2 pkt.

SP Dalekie – 1 pkt. (1 pkt. naliczony z rywalizacji gimnazjalnej w biegach przełajowych)

SP Bielino – 05 pkt.

Mecze sędziowali (w kategorii dziewcząt i chłopców) :

Kaniewska Grażyna, Gałązka Justyna, Brejnak Maciej, Iciński Artur, Iciński Krzysztof, Iciński Adam, Heronimek Hubert, Cichowski Michał, Heronimek Radosław, Szydlik Grzegorz, Kaniewski Marek, Pawłowski Rafał, Heronimek Adam.

Zawody trwały w godzinach 9:00 – 16:00. Zawody zostały rozpoczęte hymnem i wprowadzeniem flagi Powiatowych Igrzysk Sportowych przez poczet w składzie: Łobacz Aleksandra, Uchal Wiktoria, Winczewska Nikola (sportowcy ze Szkoły Podstawowej w Starym Bosewie. Zawody zorganizował Powiatowy Ośrodek Kultury i Sportu dyrektor Gajewska Maria. Gospodarzem zawodów był Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji – dyrektor Krysiak Ewa, w której imieniu bardzo dobrze zawody przeprowadził Kaniewski Marek wraz z nauczycielami wychowania fizycznego w Starym Bosewie. Zwycięskie zespoły otrzymały puchary, medale, dyplomy, dyplom dla najlepszej zawodniczki i zawodnika oraz srebrny dyplom dla nauczyciela – ufundowane przez burmistrza Wyszkowa (podwójnie – z racji podwójnej reprezentacji) i wójtów z gmin powiatu wyszkowskiego.