//IGRZYSKA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W MINI KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW

IGRZYSKA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W MINI KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW

W Szkole Podstawowej nr 1 w Wyszkowie, 2 grudnia 2018 r. odbyły się Igrzyska Sportowe Szkół Podstawowych w mini koszykówce chłopców.

Wyniki meczów:

SP Zabrodzie – SP Rząśnik – 2:5

SP nr 5 Wyszków – SP nr 2 Wyszków – 2:4

SP nr 5 Wyszków – SP Zabrodzie – 12:3

SP nr 2 Wyszków – SP Rząśnik – 12:5

SP nr 2 Wyszków – SP Zabrodzie – 18:9

SP Rząśnik – SP nr 5 Wyszków – 11:10

Klasyfikacja drużyn:

1 miejsce – SP nr 2 Wyszków

2 miejsce – SP Rząśnik

3 miejsce – SP nr 5 Wyszków

4 miejsce – SP Zabrodzie

Skład zwycięskiego zespołu ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie:

Fijałkowski Michał, Wielgolewski Piotr, Jakutowicz Jakub, Jagięłło Szymon, Ragajsin Igor, Berbeć Kacper, Ćwik Maksymilian, Ciemiewski Kacper, Stworzyjanek Hubert.

Prowadzący zespół: Damętko Łukasz

Skład drugiego zespołu ze Szkoły Podstawowej w Rząśniku:

Postek Jakub, Bielecki Dominik, Sośnicki Bartosz, Polasek Jakub, Dylewski Dawid, Petrykowski Wiktor, Prusik Piotr, Drobot Kamil, Pojka Szymon, Raszka Jakub, Ponichtera Bartosz, Skoczeń Bartłomiej.

Prowadzący zespół: Gołębiewski Jacek

Skład trzeciego zespołu ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wyszkowie:

Rózga Aleks, Koptiuk Szymon, Jabłoński Krystian, Bajorek Damian, Morka Jakub, Jędrzejczyk Tomasz, Łysik Rafał, Sadowski Szymon, Sema Jakub, Bobek Mateusz, Augustynik Maciej.

Prowadzący zespół: Godlewska Justyna

Najlepszy zawodnik turnieju: Wielgoleski Piotr z SP nr 2 Wyszków

Srebrny Dyplom: Damętko Łukasz – nauczyciel zwycięskiego zespołu z SP nr 2 Wyszków

Mecze sędziowali: Rębowski Sebastian, Rębowski Artur, Bzura Ryszard.

Zawody trwały od godz. 9:00 do 14:00 i zostały rozpoczęte wprowadzeniem flagi Powiatowych Igrzysk Sportowych, hymnem Powiatowych Igrzysk Sportowych oraz ślubowaniem zawodników i sędziów, w których imieniu ślubowanie złożył Rębowski Sebastian. Flagę wprowadzili brązowi medaliści z ubiegłego roku z SP nr 2 w składzie: Jakutowicz Jakub, Ragajsin Igor, Jagięłło Szymon.

Zawody zorganizował Powiatowy Ośrodek Kultury i Sportu, a gospodarzem zawodów była dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie Dziubiel Hanna, w której imieniu bardzo dobrze przeprowadzili zawody nauczyciele w-f z tej szkoły – Rębowski Artur i Dyga Agnieszka.

Medale, puchary i srebrny dyplom zostały ufundowane przez burmistrza Wyszkowa (podwójnie) i wójtów z gmin powiatu wyszkowskiego

Ogólna punktacja szkół po rozegranych dyscyplinach sportowych.

Po rozegranych dyscyplinach sportowych w kategorii chłopców:

– indywidualne biegi przełajowe

– mini piłka nożna,

– sztafetowe biegi przełajowe,

– mini koszykówka

punktacja szkół w kategorii chłopców jest następująca:

SP nr 2 Wyszków – 27 pkt. (6 pkt. naliczone z rywalizacji gimnazjalnej w biegach przełajowych)

SP nr 5 Wyszków – 21 pkt.

SP nr 1 Wyszków – 20 pkt. (3 pkt. naliczone z rywalizacji gimnazjalnej piłki nożnej)

SP Rząśnik – 14 pkt.

SP Długosiodło – 9 pkt.

SP Stare Bosewo – 6 pkt.

SP Zabrodzie – 6 pkt.

SP Poręba – 3 pkt.

SP Olszanka – 3 pkt.

SP Dębinki – 2 pkt.

SP Dalekie – 1 pkt. (1 pkt. naliczony z rywalizacji gimnazjalnej w biegach przełajowych)

SP Brańszczyk – 1 pkt.

SP Somianka – 1 pkt.