//Igrzyska Szkół Podstawowych w ringo

Igrzyska Szkół Podstawowych w ringo

W Starym Bosewie 22 maja 2018 r. odbyły się Powiatowe Igrzyska Sportowe Szkół Podstawowych w ringo.

 

Klasyfikacja turnieju:

1m. – SP Stare Bosewo

2m. – SP Białebłoto

3m. – SP nr 5 Wyszków

4m. – SP Zabrodzie

5m. – SP nr 1 Wyszków

Skład zwycięskiego zespołu ze Szkoły Podstawowej w Starym Bosewie:

Sówka Magdalena, Kania Oliwia, Kruszewska Nikola, Maj Łukasz, Krupka Adam, Uchal Patryk.

Opiekun zespołu: Heronimek Adam

Skład drugiego zespołu ze Szkoły Podstawowej w Białymbłocie:

Wiśniewska Maria, Puchalska Weronika, Urbanik Karolina, Strzeszewski Piotr, Pakieła Oskar, Michalak Michał.

Opiekun zespołu: Zalewski Marek

Skład trzeciego zespołu ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wyszkowie:

Ślędak Julia, Mróz Kamila, Nasiadko Aleksandra, Cyrych Jakub, Dąbrowski Hubert, Rózga Aleksander

Opiekun zespołu: Gajewski Kamil

Najlepszy zawodnik: Sówka Magdalena i Maj Łukasz z SP Stare Bosewo

Srebrny Dyplom: Heronimek Adam – nauczyciel zwycięskiego zespołu z SP Stare Bosewo

Zawody sędziowali: Nida Piotr, Rębowski Artur, Bloch Bartłomiej, Katner Tomasz, Gołębiewski Jacek, Dyga Agnieszka, Łyskawy Tomasz.

Zawody trwały od godziny 9:00 do godz. 11:30 i zostały rozpoczęte hymnem i wprowadzeniem flagi Powiatowych Igrzysk Sportowych przez poczet w składzie: Skoczeń Kinga, Krawczyk Dagmara, Rakubka Oskar – zawodnicy zwycięskiej drużyny SP Zabrodzie z roku ubiegłego. Organizatorem zawodów był Powiatowy Ośrodek Kultury i Sportu, a gospodarzem dyrektor Zespołu Szkół w Starym Bosewie. Puchary, medale, dyplomy i srebrne dyplomy dla nauczycieli – ufundowane przez burmistrza Wyszkowa (podwójnie) i wójtów z gmin powiatu wyszkowskiego wręczyła uczniom dyrektor Powiatowego Ośrodka Kultury i Sportu Gajewska Maria.

Ogólna punktacja szkół po rozegranych dyscyplinach sportowych.

Po rozegranych dyscyplinach sportowych w kategorii dziewcząt:

– mini piłka nożna,

– sztafetowe biegi przełajowe,

– indywidualne biegi przełajowe,

– mini koszykówka,

– mini halowa piłka nożna,

– unihokej,

– drużynowy tenis stołowy,

– mini piłka siatkowa,

– mini piłka ręczna,

– czwórbój la,

– ringo (zespoły dziewcząt i chłopców) – punktacja 1/2

punktacja szkół w kategorii dziewcząt jest następująca:

SP nr 5 Wyszków – 54,5 pkt

SP Zabrodzie – 45 pkt.

SP nr 1 Wyszków – 41 pkt. (1 pkt. naliczony z gimnazjalnej piłki nożnej + 1 pkt. naliczony z gimnazjalnej halowej piłki nożnej + 8 pkt. naliczonych z gimnazjalnej piki ręcznej + 5 pkt. naliczonych z gimnazjalnego unihokeja + 1,5 pkt. naliczone z gimnazjalnego ringo)

SP Białebłoto – 24 pkt

SP Stare Bosewo – 23 pkt.

SP Komorowo – 18 pkt.

SP Somianka – 12 pkt.

SP Długosiodło – 11 pkt.

SP nr 2 Wyszków – 10 pkt.

SP nr 3 Wyszków – 10 pkt.

SP Bielino – 9 pkt.

SP Stary Lubiel – 9 pkt.

SP Rząśnik – 9 pkt.

SP Brańszczyk – 6 pkt

SP Dalekie – 4 pkt.

SP Ulasek – 3 pkt.

SP Porządzie – 2 pkt.

SP Dębinki – 1,5 pkt. (1,5 pkt. naliczony z gimnazjalnego tenisa drużynowego)

SP Trzcianka – 3,5 pkt. (1,5 pkt. naliczony z gimnazjalnego tenisa drużynowego + 2 pkt naliczone z gimnazjalnego ringo)

Ogólna punktacja szkół po rozegranych dyscyplinach sportowych.

 

Po rozegranych dyscyplinach sportowych w kategorii chłopców:

 

– mini piłka nożna,

– sztafetowe biegi przełajowe,

– indywidualne biegi przełajowe,

– mini koszykówka,

– mini halowa piłka nożna,

– unihokej,

– drużynowy tenis stołowy,

– mini piłka siatkowa,

– mini piłka ręczna,

– czwórbój la,

– ringo (zespoły dziewcząt i chłopców) – punktacja 1/2

 

Punktacja szkół w kategorii chłopców jest następująca:

 

SP nr 1 Wyszków – 63 pkt. (5 pkt. z gimnazjalnego hokeja + 1,5 pkt. naliczone z gimnazjalnego tenisa)

SP nr 2 Wyszków – 42 pkt.

SP Zabrodzie – 40,5 pkt. (1 pkt. naliczony z gimnazjalnej piłki nożnej + 1 pkt. z gimnazjalnej halowej piłki nożnej + 0,5 pkt. naliczony z gimnazjalnego tenisa drużynowego + 3 pkt. z gimnazjalnej piłki siatkowej + 8 pkt. z gimnazjalnego hokeja)

SP nr 5 Wyszków – 24,5 pkt.

SP Komorowo – 24 pkt

SP Stare Bosewo – 20 pkt.

SP Rząśnik– 20 pkt.

SP Długosiodło – 15 pkt.

SP Wola Mystkowska – 11 pkt.

SP Poręba – 7 pkt.

SP Ulasek – 6,5 pkt.

SP nr 3 Wyszków – 6 pkt.

SP Białebłoto – 5 pkt.

SP Adelin – 4 pkt

SP Dalekie – 3 pkt.

SP Porządzie – 2 pkt.

SP Trzcianka – 2 pkt. (2 pkt. naliczone z gimnazjalnego ringo)

SP Turzyn – 1,5 pkt.

SP Somianka – 1 pkt.