Indywidualne biegi przełajowe

Wrz 29, 17 Indywidualne biegi przełajowe

Mistrzostwa Powiatu w indywidualnych biegach przełajowych szkół ponadgimnazjalnych odbyły się 29 września 2017 r. na stadionie leśnym w Długosiodle w godz. 1100 – 1300

 

Zawodniczki, które wystartowały i ukończyły bieg przełajowy:

 

Dziewczęta – dystans 1500 m.:

  1. Zwalińska Dominika – ZS nr 3
  2. Wróbel Karolina – ZS nr 1
  3. Witkowska Magdalena – ZS nr 3
  4. Abramczyk Monika – I LO
  5. Jechna Katarzyna – I LO
  6. Dobosz Natalia – I LO
  7. Kozikowska Patrycja – ZS nr 3
  8. Żurawska Aneta – ZS nr 3
  9. Piotrowska Anita – ZS nr 3
  10. Kulesza Anna – CEZiU
  11. Szulecka Weronika – CEZiU
  12. Badowska Karolina – I LO
  13. Wrzaszczak Małgorzata – ZS nr 3
  14. Jechna Ilona – ZS nr 3
  15. Heronimek Sandra – I LO
  16. Kozon Sylwia – ZS nr 1
  17. Sieluk Martyna – ZS nr 1
  18. Lewandowska Julia – I LO
  19. Kowalczyk Julia – ZS nr 1
  20. Kilen Zuzanna – I LO
  21. Chełchowska Natalia – CEZiU
  22. Makowska Daria – CEZiU
  23. Przybyłowska Natalia – ZS nr 3
  24. Juszczyńska Oliwia – I LO
  25. Stopka Natalia – CEZiU
  26. Jończyk Izabela – CEZiU
  27. Ciemerych Aleksandra – CEZiU
  28. Grzyb Gabriela – ZS nr 1
  29. Skoczeń Olga – ZS nr 1
  30. Mikucka Dominika – ZS Długosiodło
  31. Michalak Daria – ZS nr 1
  32. Zyśk Katarzyna – ZS nr 1

 

Poza konkursem startowały trzy zawodniczki.

 

 Kolejność klasyfikacji szkół wśród dziewcząt – w punktacji n+1:

 

1 m. – ZS nr 3 Wyszków – 187 pkt. nauczyciel Gąsiewski Mateusz – 8 pkt.

2 m. – I LO Wyszków – 160 pkt. nauczyciel Bernartowicz Zofia – 6 pkt.

3 m. – ZS nr 1 Wyszków – 90 pkt. nauczyciel Strzemieczna Marzena – 5 pkt.

4 m. – CEZiU Wyszków – 89 pkt. nauczyciel Laskowska Ewa, Wultańska Monika – 4 pkt.

5 m. – ZS Długosiodlo – 3 pkt. nauczyciel Zdziera Andrzej – 3 pkt.

 

Najlepsza zawodniczka: Zwalińska Dominika – ZS nr 3 Wyszków

Srebrny Dyplom dla nauczyciela zwycięskiego zespołu Gąsiewskiego Mateusza – ZS nr 3 Wyszków

 

Chłopcy – dystans 1500 m.:

  1. Połodziuk Piotr – ZS nr 3
  2. Baliński Bartosz – I LO
  3. Orłowski Jakub – ZS nr 3
  4. Gąsiorek Sebastian – ZS nr 1
  5. Kruza Jarosław – ZS nr 1
  6. Szymczak Adrian – ZS 3
  7. Sikora Adrian – CEZiU
  8. Roguszewski Damian – ZS nr 1
  9. Kolankiewicz Bartłomiej – ZS Długosiodło
  10. Ponichtera Daniel – ZS nr 3
  11. Mróz Patryk – ZS nr 3
  12. Ponichtera Dawid – I LO
  13. Mościcki Sebastian – CEZiU
  14. Samsel Bartosz – I LO
  15. Banaszek Jakub – CEZiU
  16. Gałązka Marcin – ZS nr 1
  17. Szymański Michał – ZS nr 3
  18. Wrzesiński Mateusz – I LO
  19. Kujawski Arkadiusz – ZS nr 1
  20. Kuciński Dawid – ZS nr 3
  21. Runo Dawid – ZS Długosiodło
  22. Bala Dominik – ZS nr 3
  23. Archcki Sebastian – ZS nr 1
  24. Skalik Wojciech – CEZiU
  25. Wargala Krystian – ZS nr 1
  26. Skoczylas Adam – ZS nr 1
  27. Badowski Mariusz – CEZiU
  28. Depta Kajetan – I LO
  29. Szerzeń Michał – I LO
  30. Urbaniak Karol – I LO
  31. Kur Karol – CEZiU
  32. Brejnak Damian – ZS Długosiodło
  33. Bączek Michał – CEZiU
  34. Pędzich Marcin – ZS Długosiodło
  35. Kłos Albert – ZS Długosiodło
  36. Podolak Jakub – ZS Długosiodło

 

Poza konkursem startowało 10 zawodników.

 

 

Kolejność klasyfikacji szkół wśród chłopców – w punktacji n+1:

 

1 m. – ZS nr 3 Wyszków – 207 pkt. nauczyciel Ostrowski Krzysztof – 8 pkt.

2 m. – ZS nr 1 Wyszków – 180 pkt. nauczyciel Majewski Jan – 6 pkt.

3 m. – I LO Wyszków– 126 pkt. nauczyciel Bernartowicz Zofia – 5 pkt.

4 m. – CEZiU Wyszków – 109 pkt. nauczyciel Laskowska Ewa i Wultańska Magdalena – 4 pkt.

5 m. – ZS Długosiodło – 55 pkt. nauczyciel Zdziera Andrzej – 3 pkt.

 

Najlepszy zawodnik: Połodziuk Piotr – ZS nr 3 Wyszków

Srebrny Dyplom dla nauczyciela zwycięskiego zespołu Ostrowskiego Krzysztofa – ZS nr 3 Wyszków

 

Łącznie  startowało 68 osób sklasyfikowanych (+ 13 osoby niesklasyfikowane) w tym dziewcząt 32 sklasyfikowanych (+ 3 nieklasyfikowana)  i chłopców 36 sklasyfikowanych (+ 10 niesklasyfikowanych). Każda szkoła mogła wystawić do biegu maksymalnie 8 zawodniczek i 8 zawodników.

 

 

Zawody sędziowali:

Zdziera Andrzej, Pawłowski Rafał, Kaniewski Marek, Frontczak Wioleta, Iciński Adam, Skiba Marzena,

Kaniewska Grażyna,  Trętowski Wojciech.

 

Zawody zostały rozpoczęte przywitaniem, wprowadzeniem flagi Powiatowych Igrzysk Sportowych i odśpiewaniem hymnu Powiatowych Igrzysk Sportowych i wprowadzeniem repliki pochodni znicza olimpijskiego z zimowych igrzysk olimpijskich z Nagano. W skład pocztu flagowego weszli uczniowie ZS nr 1 w składzie – Wróbel Karolina, Grzyb Gabriela, Kozon Sylwia – zwyciężczynie z ubiegłego roku.

W skład pocztu znicza weszli uczniowie ZS nr 3 w składzie – Połodziuk Piotr, Petrychowski Paweł, Szymański Łukasz.

Ślubowanie w imieniu zawodników złożyła uczennica I LO – Jechna Katarzyna, a ślubowanie w imieniu sędziów, organizatorów, gospodarzy i nauczycieli złożyła nauczycielka w- z I LO Bernartowicz Zofia.

Organizatorem zawodów był Powiatowy Ośrodek Kultury i Sportu, dyrektor Gajewska Maria, a gospodarzem dyrektor ZS w Długosiodle Stadnik Dorota, w której imieniu zawody bardzo dobrze przeprowadził nauczyciel wychowania fizycznego Zdziera Andrzej i Kaniewski Marek.

Medale, puchary, dyplomy i srebrny dyplom zostały ufundowane przez starostę powiatu wyszkowskiego Pągowskiego Bogdana i wręczone przez obecnych na ceremonii otwarcia i biegach przez starostę powiatu wyszkowskiego Pągowskiego Bogdana, wójta gminy Długosiodło Jastrzębskiego Stanisława, dyrektor  POKiS Gajewską Marię, i dyrektor ZS Długosiodło Stadnik.

 

Ogólna punktacja szkół po rozegranych dyscyplinach sportowych:

 

Po rozegranych dyscyplinach sportowych w kategorii dziewcząt:

  • indywidualne biegi przełajowe

klasyfikacja szkół ponadgimnazjalnych w kategorii dziewcząt jest następująca:

 

ZS nr 3 Wyszków – 8 pkt.

I LO Wyszków – 6 pkt

ZS nr 1 Wyszków – 5 pkt.

CEZiU Wyszków – 4 pkt.

ZS Długosiodło – 3 pkt.

 

Po rozegranych dyscyplinach sportowych w kategorii chłopców:

  • indywidualne biegi przełajowe

klasyfikacja szkół ponadgimnazjalnych w kategorii chłopców jest następująca:

 

ZS nr 3 Wyszków – 8 pkt.

ZS nr 1 Wyszków – 6 pkt.

I LO Wyszków – 5 pkt.

CEZiU Wyszków – 4 pkt

ZS Długosiodło – 3 pkt.

 

 

Zawody międzypowiatowe w indywidualnych biegach przełajowych na błoniach nadnarwiańskich odbędą się na wiosnę 2018 r. w Ostrołęce.  W programie zawodów zawodniczki wystartują na 1500 m., a zawodnicy na 2000 m.

Z zawodów powiatowych do zawodów międzypowiatowych kwalifikuje się  po 12 zawodniczek i zawodników.

Zawodniczki i zawodników do zawodów należy zgłosić w systemie internetowym srs podając większą liczbę uczestników (z uwzględnieniem rezerwowych).

Z zawodów międzypowiatowych do mistrzostw województwa mazowieckiego zakwalifikuje się po 12 zawodniczek i zawodników.