//Lekka atletyka w WOSiR

Lekka atletyka w WOSiR

W dniu 15 maja 2018 roku na stadionie WOSiR w Wyszkowie odbyły się Powiatowe Igrzyska Szkół Gimnazjalnych w lekkiej atletyce dla klas VII szkół podstawowych i II klas wygaszanych gimnazjów oraz III klas wygaszanych gimnazjów w kategorii dziewcząt i chłopców.

Klasyfikacja końcowa dziewcząt:

Dziewczęta klas VII SP – II wygaszane gimnazja

1 miejsce – Gim nr 1 Wyszków – 98 pkt.

2 miejsce – Gim Rząśnik – 55 pkt.

3 miejsce – Gim Długosiodło – 52 pkt.

4 miejsce – Gim nr 3 Wyszków– 24 pkt.

5 miejsce – Gim nr 2 Wyszków – 22 pkt.

6 miejsce – Gim Brańszczyk – 15 pkt.

7 miejsce – SP 1 Wyszków – 12 pkt.

8 miejsce – Gim Leszczydół Nowiny– 8 pkt

9 miejsce – Gim Rybno – 5 pkt

Dziewczęta klas III wygaszane gimnazja

1 miejsce – Gim nr 1 Wyszków – 120 pkt.

2 miejsce – Gim Brańszczyk – 41 pkt.

3 miejsce – Gim Rząśnik – 40 pkt.

4 miejsce – Gim Długosiodło – 37 pkt.

5 miejsce – Gim nr 2 Wyszków– 33 pkt.

6 miejsce – Gim nr 3 Wyszków – 16 pkt.

7 miejsce – Gim Rybno – 10 pkt.

8 miejsce – Gim Leszczydół Nowiny – 9 pkt.

Klasyfikacja łączna dziewcząt klas VII SP oraz II i III wygaszane gimnazja

1 miejsce – Gim nr 1 Wyszków– 218 pkt.

2 miejsce – Gim Rząśnik – 95 pkt.

3 miejsce – Gim Długosiodło – 89 pkt.

4 miejsce – Gim Brańszczyk – 56 pkt.

5 miejsce – Gim nr 2 Wyszków – 55 pkt.

6 miejsce – Gim nr 3 Wyszków – 40 pkt.

7 miejsce – Gim Leszczydół Nowiny– 17 pkt.

8 miejsce – Gim Rybno – 15 pkt.

9 miejsce – SP 1 Wyszków – 12 pkt

Pierwsze trzy szkoły otrzymują puchary i dyplomy, a pozostałe szkoły do 6 miejsca otrzymują dyplomy.

Wyniki w poszczególnych konkurencjach:

Pierwsze trzy zawodniczki w każdej konkurencji awansowały do zawodów międzypowiatowych oraz pierwsza sztafeta 4×100 i olimpijska w kategoriach dziewcząt i chłopców.

Dziewczęta klas VII SP – II wygaszane gimnazja

100m.

  • 1 miejsce – Wójcik Wiktoria – Gim nr 1 Wyszków– 14,42 sek.
  • 2 miejsce – Dylewska Teresa Gabriela – Gim Rząśnik – 15,05 sek.
  • 3 miejsce – Owsiejko Julia – Gim nr 3 Wyszków– 15,09 sek.

300m.

  • 1 miejsce – Ziętara Anita – Gim nr 1 Wyszków– 50,02 sek.
  • 2 miejsce – Dąbrowska Olga – Gim Rząśnik – 50,33 sek.
  • 3 miejsce – Osęka Alicja – Gim nr 1 Wyszków– 51,11 sek.

600m.

  • 1 miejsce – Vowsin Gabriela – Gim nr 1 Wyszków – 2:01,16
  • 2 miejsce – Prusik Julia – Gim nr 3 Wyszków – 2:02,10
  • 3 miejsce – Świderek Luiza – Gim nr 1 Wyszków – 2:03,54

skok w dal

  • 1 miejsce – Mróz Nadia – Gim Rząśnik – 437 cm.
  • 2 miejsce – Świderek Natalia – Gim nr 1 Wyszków – 421 cm.
  • 3 miejsce – Kwapisz Oliwia – Gim nr 1 Wyszków – 415 cm.

pchnięcie kulą – 3 kg.

  • 1 miejsce – Sarnacka Ewa – Gim Długosiodło – 830 cm.
  • 2 miejsce – Wojciechowska Weronika – Gim nr 1 Wyszków – 756 cm.
  • 3 miejsce – Wyszyńska Karolina – Gim nr 3 Wyszków – 753 cm.

4x100m.

  • 1 miejsce – Gim Rząśnik – 59,24 sek. (awans)
  • 2 miejsce – Gim nr 1 Wyszków – 60,92 sek.
  • 3 miejsce – Gim nr 2 Wyszków – 61,97 sek.

Najlepsza zawodniczka: Mróz Natalia z Gimnazjum w Rząśniku (skok w dal)

Srebrny Dyplom: Kalwara Iwona – nauczyciel z Gimnazjum Rząśnik

Dziewczęta klas III – wygaszane gimnazja

100m.

  • 1 miejsce – Młynarska Marta – Gim nr 1 Wyszków – 14,19 sek.
  • 2 miejsce – Paubińska Daria – Gim Brańszczyk – 14,60 sek.
  • 3 miejsce – Skurzewska Paulina – Gim nr 1 Wyszków – 14,87 sek.

200m.

  • 1 miejsce – Borek Izabela – Gim Rząśnik – 31,59 sek.
  • 2 miejsce – Dąbrowska Alicja – Gim nr 1 Wyszków – 32,34 sek.
  • 3 miejsce – sarnacka Weronika – Gim nr 1 Wyszków – 32, 47 sek.

400m.

  • 1 miejsce – Deluga Klaudia – Gim Brańszcyk – 1:13,66
  • 2 miejsce – Bialik Sandra – Gim nr 1 Wyszków – 1:17,69
  • 3 miejsce – Żurawska Małgorzata – Gim Rząśnik – 1:20,24

800m.

  • 1 miejsce – Kot Aleksandra – Gim Długosiodło – 3:11,76
  • 2 miejsce – Choszczyk Amelia – Gim nr 2 Wyszków – 3:22,76
  • 3 miejsce – Jakubczak Beata – Gim Rybno – 3:27,19

skok w dal

  • 1 miejsce – Skoczeń Natalia – Gim nr 1 Wyszków – 416 cm.
  • 2 miejsce – Wojewódzka Klaudia – Gim nr 1 Wyszków – 372 cm.
  • 3 miejsce – Marczak Aleksandra – Gim nr 2 Wyszków – 367 cm.

pchnięcie kulą – 4 kg.

  • 1 miejsce – Borkowska Patrycja – Gim nr 1 Wyszków – 792 cm.
  • 2 miejsce – Chojnowska Karolina – Gim Długosiodło – 690 cm.
  • 3 miejsce – Gajc Oliwia – Gim nr 3 Wyszków – 634 cm.

4x100m.

  • 1 miejsce – Gim nr 1 Wyszków – 57,25 (awans)
  • 2 miejsce – Gim Brańszczyk – 59,06
  • 3 miejsce – Gim Rząśnik – 1:01,13

sztafeta olimpijska

  • 1 miejsce – Gim nr 1 Wyszków – 6:03,42 (awans)

Najlepsza zawodniczka: Borkowska Patrycja z Gimnazjum nr 1 w Wyszkowie (pchnięcie kulą)

Srebrny Dyplom: Liszewski Stefan – nauczyciel z Gimnazjum nr 1 w Wyszkowie

Klasyfikacja końcowa chłopców:

Chłopcy klas VII SP – II wygaszane gimnazja

1 miejsce – Gim nr 1 Wyszków – 74 pkt.

2 miejsce – Gim Długosiodło – 49 pkt.

3 miejsce – Gim Rząśnik – 28 pkt.

3 miejsce – Gim Leszczydół Nowiny– 28 pkt.

5 miejsce – Gim nr 3 Wyszków – 24 pkt.

6 miejsce – Gim nr 2 Wyszków– 21 pkt.

7 miejsce – SP 1 Wyszków – 14 pkt.

8 miejsce – Gim Brańszczyk – 12 pkt.

Chłopcy klas III wygaszane gimnazja

1 miejsce – Gim nr 1 Wyszków – 115 pkt.

2 miejsce – Gim Rząśnik – 85 pkt.

3 miejsce – Gim nr 2 Wyszków – 67 pkt.

4 miejsce – Gim Długosiodło – 38 pkt.

5 miejsce – Gim Brańszczyk – 31 pkt.

6 miejsce – Gim Leszczydół Nowiny – 24 pkt.

7 miejsce – Gim Rybno – 21 pkt.

8 miejsce – Gim nr 3 Wyszków – 8 pkt.

Klasyfikacja łączna chłopców klas VII SP oraz II i III wygaszane gimnazja

1 miejsce – Gim nr 1 Wyszków – 189 pkt.

2 miejsce – Gim Rząśnik – 113 pkt.

3 miejsce – Gim nr 2 Wyszków – 88 pkt.

4 miejsce – Gim Długosiodło – 87 pkt.

5 miejsce – Gim Leszczydół Nowiny– 52 pkt.

6 miejsce – Gim Brańszczyk – 43 pkt.

7 miejsce – Gim nr 3 Wyszków – 32 pkt.

8 miejsce – Gim Rybno – 21 pkt.

9 miejsce – SP 1 Wyszków – 14 pkt.

Pierwsze trzy szkoły otrzymują puchary i dyplomy, a pozostałe szkoły do 6 miejsca otrzymują dyplomy.

Wyniki w poszczególnych konkurencjach:

Trzech pierwszych zawodników w każdej konkurencji awansuje do zawodów międzypowiatowych oraz pierwsza sztafeta.

Chłopcy klas VII – II wygaszane gimnazja

100m.

  • 1 miejsce – Ciach Maciej – Gim nr 3 Wyszków – 12,48 sek.
  • 2 miejsce – Laskowski Dominik – Gim Brańszczyk – 12,60 sek.
  • 3 miejsce – Brzezicki Jakub – Gim Rząśnik – 12,74 sek.

300m.

  • 1 miejsce – Kalisz Dawid – Gim nr 1 Wyszków – 43,33 sek.
  • 2 miejsce – Pawlik Jakub – Gim Długosiodło – 43,92 sek
  • 3 miejsce – Łada Hubert – Gim nr 2 Wyszków – 44,37 sek.

1000m.

  • 1 miejsce – Smogorzewski Bartłomiej – Gim nr 1 Wyszków – 3:09,51
  • 2 miejsce – Archacki Kacper – Gim nr 1 Wyszków – 3:12,20
  • 3 miejsce – Ciach Bartosz – Gim nr 3 Wyszków – 3:19,38

skok w dal

  • 1 miejsce – Duraka Bartosz – Gim Leszczydół Nowiny – 534 cm.
  • 2 miejsce – Kmieć Mateusz – Gim nr 2 Wyszków – 518 cm.
  • 3 miejsce – Puchalski dawid – Gim Długosiodło – 511 cm.

pchnięcie kulą – 4 kg.

  • 1 miejsce – Mróz Marcel – SP nr 1 Wyszków – 10,22 m.
  • 2 miejsce – Żuberek Jakub – Gim Długosiodło – 9,26 m.
  • 3 miejsce – Kamiński Krzysztof – Gim Leszczydół Nowiny – 9,13 m.

4x100m.

  • 1 miejsce – Gim nr 1 Wyszków – 52,72 sek.(awans)
  • 2 miejsce – Gim Długosiodło – 56,23 sek.
  • 3 miejsce – Gim Rząśnik – 56,61 sek.

Najlepszy zawodnik: Durka Bartosz z Gimnazjum Leszczydół Nowiny (skok w dal)

Srebrny Dyplom: Strychalski Szymon – nauczyciel z Leszczydołu Nowin

Chłopcy klas III wygaszane gimnazja

100m.

  • 1 miejsce – Jaszewski Kacper – Gim nr 1 Wyszków – 11,76 sek.
  • 2 miejsce – Mielczarczyk Michał – Gim Rząśnik – 12,38 sek.
  • 3 miejsce – Suchodolski Dawid – Gim nr 2 Wyszków – 12,92 sek.

200m.

  • 1 miejsce – Mąka Patryk – Gim Rząśnik – 26,43 sek.
  • 2 miejsce – Mróz Krzysztof – Gim nr 2 Wyszków – 26,50 sek.
  • 3 miejsce – Grzywacz Mikołaj – Gim Rząśnik – 27,27 sek.

400m.

  • 1 miejsce – Kulasiński Łukasz – Gim Brańszczyk – 58,36
  • 2 miejsce – Murza Krystian – Gim nr 1 Wyszków – 59,68
  • 3 miejsce – Warpas Bartosz – Gim nr 2 Wyszków – 59,89

800m.

  • 1 miejsce – Sieńkowski Patryk – Gim Rybno – 2:25,41
  • 2 miejsce – Przygoda Marek – Gim Rząśnik – 2:33,26
  • 3 miejsce – Leszczyński Kacper – Gim Leszczydół Nowiny – 2:37,65

1500m.

  • 1 miejsce – Wiciński Piotr – Gim Długosiodło – 5:05,26
  • 2 miejsce – Przygoda Piotr – Gim Rząśnik – 5:18,06
  • 3 miejsce – Kowalski Dominik – Gim Brańszczyk – 5:25,89

skok w dal

  • 1 miejsce – Ciskowski Filip – Gim nr 1 Wyszków – 535 cm.
  • 2 miejsce – szczerba Jakub – Gim nr 1 Wyszków – 519 cm.
  • 3 miejsce – Jaszewski Mateusz – Gim nr 1 Wyszków – 513 cm.

pchnięcie kulą – 5 kg.

  • 1 miejsce – Rzemek Szymon – Gim. Rybno – 13,14 m.
  • 2 miejsce – Kulasiński Łukasz – Gim Brańszczyk – 9,96 m.
  • 3 miejsce – Salwin Kacper – Gim nr 1 Wyszków – 9,46 m.

4x100m.

  • 1 miejsce – Gim nr 1 Wyszków – 49,60 sek. (awans)
  • 2 miejsce – Gim Rząśnik – 50,59 sek.
  • 3 miejsce – Gim nr 2 Wyszków – 52,05 sek.

sztafeta olimpijska.

  • 1 miejsce – Gim Rząśnik – 4:23,53 (awans)
  • 2 miejsce – Gim nr 1 Wyszków – 4:23,83

Najlepszy zawodnik: Rzemek Szymon z Gimnazjum Rybno (pchnięcie kulą.)

Srebrny Dyplom: Katner Tomasz – nauczyciel z Gimnazjum w Rybnie

Zawody trwały od godziny 9:00 do godz. 13:00. Zawody zorganizował Powiatowy Ośrodek Kultury i Sportu. Zawody otworzyli i zakończyli dyrektor POKiS Gajewska Maria która wręczyła zwycięskim zespołom puchary, medale, dyplomy i srebrny dyplom dla nauczyciela – ufundowane przez burmistrza Wyszkowa (podwójnie) i wójtów z gmin powiatu wyszkowskiego

Ogólna klasyfikacja punktowa szkół po rozegranych dyscyplinach sportowych:

Po rozegranych dyscyplinach sportowych w kategorii dziewcząt:

– piłka nożna,

– sztafetowe biegi przełajowe,

– indywidualne biegi przełajowe,

– piłka koszykowa,

– halowa piłka nożna,

– drużynowy tenis stołowy,

– piłka ręczna,

– piłka siatkowa,

– unihokej,

– indywidualne zawody la

punktacja szkół w kategorii dziewcząt jest następująca:

Gim. Zabrodzie – 54 pkt.

Gim. Rząśnik – 45 pkt.

Gim. nr 1 Wyszków – 30 pkt.

Gim. Brańszczyk – 23 pkt.

Gim. nr 3 Wyszków – 21 pkt.

Gim. nr 2 Wyszków – 18 pkt.

Gim. Somianka – 15 pkt.

SP nr 1 Wyszków – 15 pkt. (1 pkt. naliczony z gimnazjalnej piłki nożnej + 1 pkt. naliczony z gimnazjalnej halowej piłki nożnej + 8 pkt. naliczone z gimnazjalnej piłki ręcznej + 5 pkt. naliczonych z gimnazjalnego unihokeja) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych.

Gim Stare Bosewo – 14 pkt.

Gim. Długosiodło – 14 pkt.

Gim. Wola Mystkowska – 7 pkt.

Gim. Leszczydół Nowiny – 3 pkt.

SP Dębinki – 1,5 pkt. (1,5 pkt. naliczony z gimnazjalnego tenisa drużynowego) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych.

SP Trzcianka – 1,5 pkt. (1,5 pkt. naliczony z gimnazjalnego tenisa drużynowego) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych.

Ogólna punktacja szkół po rozegranych dyscyplinach sportowych:

Po rozegranych dyscyplinach sportowych w kategorii chłopców:

– piłka nożna,

– sztafetowe biegi przełajowe,

– indywidualne biegi przełajowe,

– koszykówka,

– halowa piłka nożna,

– drużynowy tenis stołowy,

– piłka ręczna,

– piłka siatkowa,

– unihokej,

– indywidualne zawody la

punktacja szkół w kategorii chłopców jest następująca:

Gim. nr 2 Wyszków – 51 pkt.

Gim. nr 1 Wyszków – 44,5 pkt.

Gim. Rząśnik – 41 pkt.

Gim. Długosiodło – 24 pkt.

Gim. Wola Mystkowska – 18 pkt.

Gim. Somianka – 17 pkt.

Gim. Zabrodzie – 14,5 pkt.

Gim. Brańszczyk – 14 pkt.

SP Zabrodzie – 13,5 pkt. (1 pkt. naliczony z gimnazjalnej piłki nożnej + 1 pkt naliczony z gimnazjalnej halowej piłki nożnej + 0,5 pkt. naliczony z gimnazjalnego tenisa drużynowego + 3 pkt. z gimnazjalnej piłki siatkowej + 8 pkt. z gimnazjalnego unihokeja) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych

Gim. Poręba – 8 pkt.

Gim. Stare Bosewo – 8 pkt.

Gim. nr 3 Wyszków – 6 pkt.

SP nr 1 Wyszków – 5 pkt. (5pkt. z gimnazjalnego unihokeja) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych

Gim. Leszczydół Nowiny – 3 pkt.

Gimnazjum Rybno – 0,5 pkt.