//Mini piłka ręczna chłopców w Rząśniku

Mini piłka ręczna chłopców w Rząśniku

W dniu 10 marca 2019 r. w Zespole Szkół w Rząśniku odbyły się Powiatowe Igrzyska Szkół Podstawowych w mini piłce ręcznej chłopców.

Wyniki meczów:

SP nr 1 Wyszków – SP Wola Mystkowska – 1:4

SP Rząśnik – SP nr 2 Wyszków – 3:4

SP Brańszczyk – SP Wola Mystkowska – 0:10

SP nr 1 Wyszków – SP nr 2 Wyszków – 4:5

SP Rząśnik – SP Brańszczyk – 4:2

SP nr 2 Wyszków – SP Wola Mystkowska – 5:6

SP nr 1 Wyszków – SP Rząśnik – 6:5

SP Brańszczyk – SP nr 2 Wyszków – 8:8

SP Wola Mystkowska – SP Rząśnik – 5:2

SP Brańszczyk – SP nr 1 Wyszków – 3:5

Kolejność turniejowa:

1m. – SP Wola Mystkowska

2m. – SP nr 2 Wyszków

3m. – SP nr 1 Wyszków

4m. – SP Rząśnik

5m. – SP Brańszczyk

Najlepszy zawodnik turnieju: Zawadzki Jakub ze Szkoły Podstawowej Wola Mystkowska

Srebrny Dyplom: Gryc Paweł – nauczyciel zwycięskiego zespołu z Woli Mystkowskiej

Skład III zespołu ze Szkoły Podstawowej w Woli Mystkowskiej

Zawadzki Jakub, Wojtaszek Kamil, Baranowski Damian, Baranowski Dominik, Baranowski Kamil, Kwiatkowski Maciej, Paź Michał, Krawczyk Adrian.

Opiekun zespołu: Gryc Paweł

Skład II zespołu ze Szkoły Podstawowej nr 2 Wyszków:

Ciunajko Karol, Wielgolewski Piotr, Fijałkowski Michał, Wójcik Eryk, Stworzyjanek Hubert, Berbeć Kacper, Ćwik Maksymilian, Szkopek Maciej, Jagięłło Szymon.

Opiekun zespołu: Wróbel Alan

Skład zwycięskiego zespołu ze Szkoły Podstawowej nr 1 Wyszków:

Brejnak Mateusz, Roszkowski Jan, Ziętara Bartłomiej, Dudek Mateusz, Bralewski Damian, Jaroszewski Bartosz, Frąckiewicz Oskar, Michalik Krzysztof, Olech Dawid.

Opiekun zespołu: Dyga Agnieszka

Mecze sędziował: Żołyński Stanisław, Rębowski Artur, Zaremba Iwona.

Opieka medyczna: Nisio Marzena

Zawody trwały od godziny 9:00 do godz. 14:00 i zostały rozpoczęte hymnem i wprowadzeniem flagi Powiatowych Igrzysk Sportowych przez poczet zwycięzców z roku ubiegłego – uczniów SP nr 1 w składzie: Uzdowski Bartosz, Dudek Mateusz, Roszkowski Jan, Brejnak Mateusz. Ślubowanie w imieniu sędziów złożył Żołyński Stanisław, a w imieniu zawodników wszyscy startujący w zawodach uczniowie. Zawody zorganizował Powiatowy Ośrodek Kultury i Sportu dyrektor Gajewska Maria, a gospodarzem zawodów była dyrektor Zespołu Szkół w Rząśniku Abramczyk Katarzyna, w imieniu której, bardzo dobrze zawody przeprowadziła nauczycielka wychowania fizycznego Zaremba Iwona. Dyrekcja i nauczyciele wręczyli zawodnikom puchary, medale, dyplomy i srebrny dyplom dla nauczyciela – ufundowane zostały przez burmistrza Wyszkowa (podwójnie) i wójtów z gmin powiatu wyszkowskiego.

Ogólna punktacja szkół po rozegranych dyscyplinach sportowych.

Po rozegranych dyscyplinach sportowych w kategorii chłopców:

– indywidualne biegi przełajowe

– mini piłka nożna,

– sztafetowe biegi przełajowe,

– mini koszykówka,

– halowa mini piłka nożna,

– unihokej,

– drużynowy tenis stołowy,

– mini piłka siatkowa,

– mini piłka ręczna

punktacja szkół w kategorii chłopców jest następująca:

SP nr 1 Wyszków – 45 pkt. (3 pkt. naliczone z rywalizacji gimnazjalnej piłki nożnej,

przełajowych, 8 pkt. naliczone z gimnazjalnego unihokeja)

SP nr 2 Wyszków – 42 pkt. (6 pkt. naliczone z rywalizacji gimnazjalnej w biegach przełajowych, 4 pkt z gimnazjalnej piłki siatkowej)

SP Zabrodzie – 30,5 pkt. (2,5 pkt naliczone z rywalizacji gimnazjalnej w drużynowym tenisie stołowym, 6 pkt. naliczonych z gimnazjalnej siatkówki)

SP nr 5 Wyszków – 29 pkt.

SP Stare Bosewo – 19 pkt.

SP Rząśnik – 18 pkt.

SP Wola Mystkowska – 18 pkt.

SP Porządzie – 17 pkt. (8 pkt naliczone z rywalizacji gimnazjalnej w drużynowym tenisie stołowym)

SP Komorowo – 10,5 pkt (4 pkt. naliczone z rywalizacji gimnazjalnej koszykówki, 0,5 pkt naliczone z rywalizacji gimnazjalnej w drużynowym tenisie stołowym)

SP Brańszczyk – 11 pkt.

SP Długosiodło – 9 pkt.

SP Somianka – 6 pkt.

SP nr 3 Wyszków – 6 pkt.

SP Rząśnik – 5 pkt.

SP Dębinki – 4 pkt.

SP Poręba – 3,5 pkt.

SP Popowo Kościelne – 3 pkt. (3 pkt. naliczone z gimnazjalnej siatkówki)

SP Olszanka – 3 pkt.

SP Łosinno – 2 pkt.

SP Dalekie – 1 pkt. (1 pkt. naliczony z rywalizacji gimnazjalnej w biegach przełajowych)

SP Bielino – 05 pkt.

SP Leszczydół Stary – 0,5 pkt. (0,5 pkt naliczone z rywalizacji gimnazjalnej w drużynowym tenisie stołowym)