//Piłka nożna chłopców na boisku „Orlik”

Piłka nożna chłopców na boisku „Orlik”

W dniu 1.10.2017 r. w ramach Powiatowych Igrzysk Sportowych Szkół Gimnazjalnych odbyły się rozgrywki piłki nożnej chłopców. Chłopcy grali na boisku „Orlik” w Zabrodziu.

 

Wyniki meczów:

Grupa I:

Gimnazjum Poręba – Gimnazjum Somianka – 0:4

Gimnazjum Somianka – Gimnazjum Rząśnik – 0:1

Gimnazjum Poręba – Gimnazjum Rząśnik – 0:3

Grupa II:

SP nr 1 Wyszków – Gimnazjum Długosiodło – 3:2

Gimnazjum nr 1 Wyszków – Gimnazjum Zabrodzie – 1:0

Gimnazjum Długosiodło – Gimnazjum Zabrodzie – 0:2

SP nr 1 Wyszków – Gimnazjum nr 1 Wyszków – 0:3

Gimnazjum nr 1 Wyszków – Gimnazjum Długosiodło – 1:1

SP nr 1 Wyszków – Gimnazjum Zabrodzie – 0:4

Mecze półfinałowe:

Gimnazjum Zabrodzie – Gimnazjum Rząśnik – 2:5

Gimnazjum nr 1 Wyszków – Gimnazjum Somianka – 2:0

Mecz o III miejsce:

Gimnazjum Somianka – Gimnazjum Zabrodzie – 1:2

Mecz o I miejsce

Gimnazjum Rząśnik – Gimnazjum nr 1 Wyszków – 1:0

Kolejność w turnieju:

  1. Gim. Rząśnik
  2. Gim. nr 1 Wyszków
  3. Gim. Zabrodzie
  4. Gim. Somianka
  5. SP nr 1 Wyszków
  6. Gim. Długosiodło
  7. Gim. Poręba

Skład zwycięskiego zespołu chłopców z Gimnazjum Rząśnik:

Sośnicki Mateusz, Rębała Marcin, Kaczmarczyk Szymon, Sitek Mateusz, Kucharczyk Sebastian, Zdunek Dawid, Szurawski Aleksander, Bloch Dawid, Bereda Damian, Rzemek Paweł.

Nauczyciel: Gołębiewski Jacek

Skład drugiego zespołu chłopców z Gimnazjum nr 1 Wyszków:

Augustynik Kajetan, Augustynik Karol, Archacki Kacper, Depta Antoni, Kalisz Dawid, Ponichtera Kacper, Szymański Bartłomiej, Mianowski Szymon, Rudnicki Mateusz.

Nauczyciel: Wójcik Marta

Skład trzeciego zespołu chłopców z Gimnazjum w Zabrodziu:

Nauczyciel: Nida Piotr

Najlepszy zawodnik: Kucharczyk Sebastian – Gimnazjum Rząśnik

Srebrny Dyplom dla nauczyciela zwycięskiego zespołu: Gołębiewski Jacek – Gimnazjum Rząśnik

Mecze sędziowali: Sadurski Tomasz, Nida Piotr, Matak Sylwester

Opieka medyczna: Jędrysiak Hanna

Zawody trwały w godz. 9:00 – 16:00. Gospodarzem zawodów była dyrektor Gimnazjum w Zabrodziu Oleksiak Elżbieta, w której imieniu bardzo dobrze zawody przeprowadził Nida Piotr. Zawody zorganizował Powiatowy Ośrodek Kultury i Sportu dyrektor Gajewska Maria. Zwycięskim zespołom puchary, medale, dyplomy i srebrny dyplom dla nauczyciela – ufundowane przez burmistrza Wyszkowa (podwójnie) i wójtów z gmin powiatu wyszkowskiego wręczyła dyrektor POKiS Gajewska Maria.

Ceremonia olimpijska odbyła się w Szkole Podstawowej nr 4 przed rozpoczęciem turnieju mini piłki nożnej dziewcząt.

Po rozegranych dyscyplinach sportowych w kategorii chłopców:

– indywidualne biegi przełajowe

– piłka nożna

punktacja szkół w kategorii chłopców jest następująca:

Gim. nr 1 Wyszków – 14 pkt.

Gim. Rząśnik – 8 pkt.

Gim nr 2 Wyszków – 5 pkt.

Gim Zabrodzie – 9 pkt

Gim. Somianka – 4 pkt.

SP nr 1 Wyszków – 3 pkt. (3 pkt. naliczone z gimnazjalnej piłki nożnej) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych

Gim Poręba – 4 pkt.

Gim Wola Mystkowska – 2 pkt.

Gim. Długosiodło – 2 pkt.