//Powiatowe Igrzyska Szkół Gimnazjalnych w lekkiej atletyce

Powiatowe Igrzyska Szkół Gimnazjalnych w lekkiej atletyce

W dniu 17 maja 2019 roku na stadionie WOSiR w Wyszkowie odbyły się 17 dla klas VII-VIII szkół podstawowych w kategorii dziewcząt i chłopców.

Klasyfikacja końcowa dziewcząt:

Dziewczęta klas VII – VIII SP

1 miejsce – SP nr 2 Wyszków – 49 pkt.

2 miejsce – SP nr 1 Wyszków – 45 pkt.

3 miejsce – SP nr 5 Wyszków – 40 pkt.

4 miejsce – SP Rząśnik – 32 pkt.

5 miejsce – SP Bielino – 29 pkt.

6 miejsce – SP Zabrodzie – 25 pkt.

7 miejsce – SP Adelin –11 pkt.

8 miejsce – SP Długosiodło – 7 pkt

8 miejsce – SP nr 3 Wyszków – 7 pkt

Pierwsze trzy szkoły otrzymują puchary i dyplomy, a pozostałe szkoły do 6 miejsca otrzymują dyplomy.

Wyniki w poszczególnych konkurencjach:

Pierwsze trzy zawodniczki w każdej konkurencji awansowały do zawodów międzypowiatowych oraz pierwsza sztafeta 4×100 i olimpijska w kategoriach dziewcząt i chłopców.

Dziewczęta klas VII – VIII SP

100m.

  • 1 miejsce – Archacka Izabela – SP nr 1 Wyszków – 14,21 sek.
  • 2 miejsce – Bao Diep Bui – SP nr 1 Wyszków – 15,69 sek.
  • 3 miejsce – Bielecka Weronika – SP Bielino – 15,93 sek.

300m.

  • 1 miejsce – Celińska Aleksandra – SP 2 Wyszków – 53,92 sek.
  • 2 miejsce – Więch Barbara – SP nr 5 Wyszków – 54,98 sek.
  • 3 miejsce – Szurawska Aleksandra – SP Rząśnik – 55,98 sek

600m.

  • 1 miejsce – Krucińska Gabriela – SP nr 1 Wyszków – 2,13,75 min.
  • 2 miejsce – Trzciałkowska Oliwia – SP Adelin – 2,17,22 min.
  • 3 miejsce – Śliwka Daria – SP nr 1 Wyszków – 2,24,55 min.

skok w dal

  • 1 miejsce – Topolewska Justyna – SP Zabrodzie – 409 cm
  • 2 miejsce – Gruchalska Wiktoria – SP nr 5 Wyszków – 403 cm
  • 3 miejsce – Buźniak Wiktoria – SP nr 2 Wyszków – 401 cm

pchnięcie kulą – 3 kg.

  • 1 miejsce – Stępniak Kinga – SP nr 1 Wyszków – 791 cm
  • 2 miejsce – Wyszyńska Karolina – SP nr 3 Wyszków – 789 cm
  • 3 miejsce – Skórka Oliwia – SP nr 2 Wyszków – 782 cm

4x100m.

  • 1 miejsce – SP nr 2 Wyszków – 1,00,62 min.
  • 2 miejsce – SP Zabrodzie – 1,01,05 min.
  • 3 miejsce – SP Bielino – 1,05,43

Najlepsza zawodniczka: Archacka Izabela (100 m.)

Srebrny Dyplom: Damętko Łukasz – nauczyciel z SP nr 2 Wyszków

Klasyfikacja końcowa chłopców:

Chłopcy klas VII – VIII SP

1 miejsce – SP nr 5 Wyszków – 77 pkt.

2 miejsce – SP nr 1 Wyszków – 45 pkt.

3 miejsce – SP Bielino – 37 pkt.

3 miejsce – SP nr 2 Wyszków – 28 pkt.

5 miejsce – SP Adelion – 23pkt.

6 miejsce – SP Zabrodzie– 21 pkt.

7 miejsce – SP Długosiodło – 13 pkt.

8 miejsce – SP Rząśnik – 7 pkt.

Pierwsze trzy szkoły otrzymują puchary i dyplomy, a pozostałe szkoły do 6 miejsca otrzymują dyplomy.

Wyniki w poszczególnych konkurencjach:

Trzech pierwszych zawodników w każdej konkurencji awansuje do zawodów międzypowiatowych oraz pierwsza sztafeta.

Chłopcy klas VII – VIII SP

100m.

  • 1 miejsce – Pogorzelski Przemysław – SP nr 5 Wyszków – 12,91 sek.
  • 2 miejsce – Dziewulski Piotr – SP Bielino – 13,04 sek.
  • 3 miejsce – Mościcki Bartosz – SP Adelin – 13,10 sek.

300m.

  • 1 miejsce – Szwejda Kasjan – SP nr 5 Wyszków – 48,07 sek.
  • 2 miejsce – Baranowski Michał – SP nr 1 Wyszków – 48,68 sek.
  • 3 miejsce – Deptuła Dawid – SP nr 2 Wyszków – 48,85 sek.

1000m.

  • 1 miejsce – Smogorzewski Bartłomiej – SP nr 5 Wyszków – 3,14,60 min.
  • 2 miejsce – Dziubłowski Szymon – SP nr 5 Wyszków – 3,15,98 min.
  • 3 miejsce – Rudnicki Mateusz – SP nr 5 Wyszków – 3,25,09

skok w dal

  • 1 miejsce – Szymański Mateusz – SP nr 5 Wyszków – 494 cm.
  • 2 miejsce – Przygoda Wojciech – SP Bielino – 486 cm.
  • 3 miejsce – Tomczyk Tomasz – SP nr 5 Wyszków – 471 cm.

pchnięcie kulą – 4 kg.

  • 1 miejsce – Mróz Marcel – SP nr 1 Wyszków – 1216 cm
  • 2 miejsce – Banasiak Daniel – SP Zabrodzie – 1140 cm
  • 3 miejsce – Żurawski Kacper – SP nr 1 Wyszków – 1047 cm

4x100m.

  • 1 miejsce – SP nr 5 Wyszków – 52,30 sek.
  • 2 miejsce – SP Bielino – 54,00 sek.
  • 3 miejsce – SP Adelin – 54,20 sek.

Najlepszy zawodnik: Mróz Marcel z SP nr 1 Wyszków pchnięcie kulą)

Srebrny Dyplom: Nemyski Sławomir – nauczyciel z SP nr 5

Zawody trwały od godziny 9:00 do godz. 11:30. Zawody zorganizował Powiatowy Ośrodek Kultury i Sportu. Zawody otworzyła i zakończyła dyrektor POKiS Gajewska Maria która wręczyła zwycięskim zespołom puchary, medale, dyplomy i srebrny dyplom dla nauczyciela – ufundowane przez burmistrza Wyszkowa (podwójnie) i wójtów z gmin powiatu wyszkowskiego

Ogólna klasyfikacja punktowa szkół po rozegranych dyscyplinach sportowych:

Po rozegranych dyscyplinach sportowych w kategorii dziewcząt:

– indywidualne biegi przełajowe

– mini piłka nożna,

– sztafetowe biegi przełajowe,

– mini koszykówka,

– halowa mini piłka nożna,

– unihokej,

– drużynowy tenis stołowy.

– mini piłka siatkowa,

– mini piłka ręczna,

– czwórbój LA,

– indywidualne LA

punktacja szkół w kategorii dziewcząt jest następująca:

SP nr 5 Wyszków – 51 pkt.

SP nr 2 Wyszków – 44,5 pkt. (3,5 pkt. naliczony z rywalizacji gimnazjalnej w biegach przełajowych)

SP Zabrodzie – 41,5 pkt. (8 pkt. naliczone z gimnazjalnego unihokeja)

SP nr 1 Wyszków – 40 pkt. (1 pkt. naliczony z rywalizacji gimnazjalnej w indywidualnych biegach przełajowych, 4 punkty naliczone z gimnazjalnej koszykówki, 1 pkt. naliczony z gimnazjalnej piłki halowej, 5 pkt. naliczone z gimnazjalnego unihokeja, 8 pkt. naliczone z gimnazjalnej piłki ręcznej)

SP Rząśnik – 25 pkt.

SP Stare Bosewo – 21 pkt.

SP Ulasek – 13 pkt. (6 pkt naliczone z rywalizacji gimnazjalnej drużynowym tenisie stołowym)

SP Brańszczyk – 12 pkt.

SP Długosiodło – 12 pkt.

SP Komorowo – 11 pkt.

SP Białebłoto – 11 pkt. (3 pkt. naliczone z rywalizacji gimnazjalnej w piłce nożnej, 4 pkt. naliczone z gimnazjalnej piłki ręcznej)

SP Porządzie – 10 pkt.

SP Trzcianka – 9,5 pkt. (3 pkt. naliczone z gimnazjalnej piłki halowej, 2,5 pkt naliczone z rywalizacji gimnazjalnej drużynowym tenisie stołowym)

SP Dalekie – 6 pkt. (6 pkt naliczone z rywalizacji gimnazjalnej w biegach przełajowych)

SP nr 3 Wyszków – 6 pkt.

SP Kręgi – 5 pkt. (5 pkt naliczone z rywalizacji gimnazjalnej drużynowym tenisie stołowym)

SP Nowe Budy – 5 pkt.

SP Stary Lubiel – 5 pkt (4 pkt naliczone z rywalizacji gimnazjalnej drużynowym tenisie stołowym)

SP Jackowo Górne – 5 pkt.

SP Somianka – 4 pkt.

SP Wola Mystkowska – 3,5 pkt.

SP Dębinki – 3 pkt.

SP Bielino – 3 pkt.

SP Rybno – 2 pkt.

SP Łosinno – 1 pkt. (1 pkt naliczony z rywalizacji gimnazjalnej drużynowym tenisie stołowym)

SP Adelin – 1 pkt

Ogólna punktacja szkół po rozegranych dyscyplinach sportowych.

Po rozegranych dyscyplinach sportowych w kategorii chłopców:

– indywidualne biegi przełajowe

– mini piłka nożna,

– sztafetowe biegi przełajowe,

– mini koszykówka,

– halowa mini piłka nożna,

– unihokej,

– drużynowy tenis stołowy,

– mini piłka siatkowa,

– mini piłka ręczna,

– czwórbój LA

– indywidualne LA

punktacja szkół w kategorii chłopców jest następująca:

SP nr 2 Wyszków – 52 pkt. (6 pkt. naliczone z rywalizacji gimnazjalnej w biegach przełajowych, 4 pkt z gimnazjalnej piłki siatkowej)

SP nr 1 Wyszków – 51 pkt. (3 pkt. naliczone z rywalizacji gimnazjalnej piłki nożnej,

przełajowych, 8 pkt. naliczone z gimnazjalnego unihokeja)

SP nr 5 Wyszków – 45 pkt.

SP Zabrodzie – 32,5 pkt. (2,5 pkt naliczone z rywalizacji gimnazjalnej w drużynowym tenisie stołowym, 6 pkt. naliczonych z gimnazjalnej siatkówki)

SP Stare Bosewo – 19 pkt.

SP Rząśnik – 18 pkt.

SP Wola Mystkowska – 18 pkt.

SP Porządzie – 17 pkt. (8 pkt naliczone z rywalizacji gimnazjalnej w drużynowym tenisie stołowym)

SP Długosiodło – 14 pkt.

SP Brańszczyk – 11 pkt.

SP Komorowo – 10,5 pkt (4 pkt. naliczone z rywalizacji gimnazjalnej koszykówki, 0,5 pkt naliczone z rywalizacji gimnazjalnej w drużynowym tenisie stołowym)

SP Dębinki – 9 pkt.

SP Rząśnik – 8 pkt.

SP Somianka – 6 pkt.

SP nr 3 Wyszków – 6 pkt.

SP Bielino – 5,5 pkt.

SP Poręba – 3,5 pkt.

SP Popowo Kościelne – 3 pkt. (3 pkt. naliczone z gimnazjalnej siatkówki)

SP Adelin – 3 pkt.

SP Olszanka – 3 pkt.

SP Łosinno – 2 pkt.

SP Dalekie – 1 pkt. (1 pkt. naliczony z rywalizacji gimnazjalnej w biegach przełajowych)

SP Leszczydół Stary – 0,5 pkt. (0,5 pkt naliczone z rywalizacji gimnazjalnej w drużynowym tenisie stołowym)