//Ringo w Bosewie

Ringo w Bosewie

W Starym Bosewie 22 maja 2019 r. odbyły się Powiatowe Igrzyska Sportowe Szkół Podstawowych w ringo.

Klasyfikacja turnieju:

1m. – SP Stare Bosewo

2m. – SP Zabrodzie

3m. – SP nr 5 Wyszków

4m. – SP Trzcianka

Skład zwycięskiego zespołu ze Szkoły Podstawowej w Starym Bosewie:

Bukowiecki Adrian, Falbowski Igor, Maj Łukasz, Kania Oliwia, Kruszewska Nikola,

Traczyk Julia.

Opiekun zespołu: Heronimek Adam

Skład drugiego zespołu ze Szkoły Podstawowej w Zabrodziu:

Opiekun zespołu: Katner Tomasz

Skład trzeciego zespołu ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wyszkowie:

Rozenek Paweł, Gąsior Przemysław, Rózga Aleks, Krynicka Gad Roksana, Bączek Julia,

Ślędak Julia.

Opiekun zespołu: Malinowski Zbigniew

Najlepszy zawodnik: Bukowiecki Adrian i Kania Oliwia z SP Stare Bosewo

Srebrny Dyplom: Heronimek Adam – nauczyciel zwycięskiego zespołu z SP Stare Bosewo

Zawody sędziowali: Pochmara Krzysztof, Heronimek Adam, Malinowski Zbigniew, Katner Tomasz, Łyskawy Tomasz.

Zawody trwały od godziny 9:00 do godz. 14:00 i zostały rozpoczęte hymnem i wprowadzeniem flagi Powiatowych Igrzysk Sportowych przez poczet w składzie: Traczyk Julia, Bukowiecki Adrian, Kruszewska Nikola – zawodnicy zwycięskiej drużyny SP Stare Bosewo z roku ubiegłego. Organizatorem zawodów był Powiatowy Ośrodek Kultury i Sportu, a gospodarzem dyrektor Zespołu Szkół w Starym Bosewie. Puchary, medale, dyplomy i srebrne dyplomy dla nauczycieli – ufundowane przez burmistrza Wyszkowa (podwójnie) i wójtów z gmin powiatu wyszkowskiego wręczyła uczniom dyrektor Sp w Starym Bosewie Rydzewska Beata.

Ogólna klasyfikacja punktowa szkół po rozegranych dyscyplinach sportowych:

Po rozegranych dyscyplinach sportowych w kategorii dziewcząt:

– indywidualne biegi przełajowe

– mini piłka nożna,

– sztafetowe biegi przełajowe,

– mini koszykówka,

– halowa mini piłka nożna,

– unihokej,

– drużynowy tenis stołowy.

– mini piłka siatkowa,

– mini piłka ręczna,

– czwórbój LA,

– indywidualne LA,

– ringo

punktacja szkół w kategorii dziewcząt jest następująca:

SP nr 5 Wyszków – 53,5 pkt.

SP Zabrodzie – 46,5 pkt. (8 pkt. naliczone z gimnazjalnego unihokeja, 2 pkt. naliczone z gimnazjalnego ringo)

SP nr 2 Wyszków – 44,5 pkt. (3,5 pkt. naliczony z rywalizacji gimnazjalnej w biegach przełajowych)

SP nr 1 Wyszków – 40 pkt. (1 pkt. naliczony z rywalizacji gimnazjalnej w indywidualnych biegach przełajowych, 4 punkty naliczone z gimnazjalnej koszykówki, 1 pkt. naliczony z gimnazjalnej piłki halowej, 5 pkt. naliczone z gimnazjalnego unihokeja, 8 pkt. naliczone z gimnazjalnej piłki ręcznej)

SP Rząśnik – 25 pkt.

SP Stare Bosewo – 25 pkt.

SP Trzcianka – 14,5 pkt. (3 pkt. naliczone z gimnazjalnej piłki halowej, 2,5 pkt naliczone z rywalizacji gimnazjalnej drużynowym tenisie stołowym, 3 pkt. naliczone z gimnazjalnego ringo)

SP Ulasek – 13 pkt. (6 pkt naliczone z rywalizacji gimnazjalnej drużynowym tenisie stołowym)

SP Brańszczyk – 12 pkt.

SP Długosiodło – 12 pkt.

SP Komorowo – 11 pkt.

SP Białebłoto – 11 pkt. (3 pkt. naliczone z rywalizacji gimnazjalnej w piłce nożnej, 4 pkt. naliczone z gimnazjalnej piłki ręcznej)

SP Porządzie – 10 pkt.

SP Dalekie – 6 pkt. (6 pkt naliczone z rywalizacji gimnazjalnej w biegach przełajowych)

SP nr 3 Wyszków – 6 pkt.

SP Kręgi – 5 pkt. (5 pkt naliczone z rywalizacji gimnazjalnej drużynowym tenisie stołowym)

SP Nowe Budy – 5 pkt.

SP Stary Lubiel – 5 pkt (4 pkt naliczone z rywalizacji gimnazjalnej drużynowym tenisie stołowym)

SP Jackowo Górne – 5 pkt.

SP Somianka – 4 pkt.

SP Wola Mystkowska – 3,5 pkt.

SP Dębinki – 3 pkt.

SP Bielino – 3 pkt.

SP Rybno – 2 pkt.

SP Łosinno – 1 pkt. (1 pkt naliczony z rywalizacji gimnazjalnej drużynowym tenisie stołowym)

SP Adelin – 1 pkt

Ogólna punktacja szkół po rozegranych dyscyplinach sportowych.

Po rozegranych dyscyplinach sportowych w kategorii chłopców:

– indywidualne biegi przełajowe

– mini piłka nożna,

– sztafetowe biegi przełajowe,

– mini koszykówka,

– halowa mini piłka nożna,

– unihokej,

– drużynowy tenis stołowy,

– mini piłka siatkowa,

– mini piłka ręczna,

– czwórbój LA

– indywidualne LA

punktacja szkół w kategorii chłopców jest następująca:

SP nr 2 Wyszków – 52 pkt. (6 pkt. naliczone z rywalizacji gimnazjalnej w biegach przełajowych, 4 pkt z gimnazjalnej piłki siatkowej)

SP nr 1 Wyszków – 51 pkt. (3 pkt. naliczone z rywalizacji gimnazjalnej piłki nożnej,

przełajowych, 8 pkt. naliczone z gimnazjalnego unihokeja)

SP nr 5 Wyszków – 47,5 pkt.

SP Zabrodzie – 37,5 pkt. (2,5 pkt naliczone z rywalizacji gimnazjalnej w drużynowym tenisie stołowym, 6 pkt. naliczonych z gimnazjalnej siatkówki, 2 pkt. naliczone z gimnazjalnego ringo)

SP Stare Bosewo – 23 pkt.

SP Rząśnik – 18 pkt.

SP Wola Mystkowska – 18 pkt.

SP Porządzie – 17 pkt. (8 pkt naliczone z rywalizacji gimnazjalnej w drużynowym tenisie stołowym)

SP Długosiodło – 14 pkt.

SP Brańszczyk – 11 pkt.

SP Komorowo – 10,5 pkt (4 pkt. naliczone z rywalizacji gimnazjalnej koszykówki, 0,5 pkt naliczone z rywalizacji gimnazjalnej w drużynowym tenisie stołowym)

SP Dębinki – 9 pkt.

SP Rząśnik – 8 pkt.

SP Somianka – 6 pkt.

SP nr 3 Wyszków – 6 pkt.

SP Bielino – 5,5 pkt.

SP Poręba – 3,5 pkt.

SP Popowo Kościelne – 3 pkt. (3 pkt. naliczone z gimnazjalnej siatkówki)

SP Adelin – 3 pkt.

SP Olszanka – 3 pkt.

SP Łosinno – 2 pkt.

SP Trzcianka – 5 pkt.

SP Dalekie – 1 pkt. (1 pkt. naliczony z rywalizacji gimnazjalnej w biegach przełajowych)

SP Leszczydół Stary – 0,5 pkt. (0,5 pkt naliczone z rywalizacji gimnazjalnej w drużynowym tenisie stołowym)