//Ringo w Bosewie (Gimnazja)

Ringo w Bosewie (Gimnazja)

W Starym Bosewie 22 maja 2019 r. odbyły się Powiatowe Igrzyska Sportowe Szkół Gimnazjalnych w ringo.

Klasyfikacja turnieju:

1m. – Gim. nr 1 Wyszków

2m. – SP Trzcianka

3m. – Gim. Stare Bosewo

4m. – SP Zabrodzie

Skład zwycięskiego zespołu z Gimnazjum nr 1 Wyszków:

Pawlak Weronika, Wójcik Wiktoria, Abramczyk Kamil, Gorczyński Kacper, Pakieła Kacper.

Opiekun zespołu: Malinowski Zbigniew

Skład drugiego zespołu z SP Trzcianka:

Rosłoniec Szymon, Pujer Mateusz, Mejer Dawid, Wróbel Oliwia, Zawistowska Martyna, Zalewska Zofia.

Opiekun zespołu: Łyskawy Tomasz

Skład trzeciego zespołu z Gimnazjum w Starym Bosewie:

Uchal Weronika, Jackowska Zuzanna, Rytel Natalia, Pielach Konrad, Pielach Dominik

Opiekun zespołu: Pochmara Krzysztof

Najlepszy zawodnik: Wójcik Wiktoria i Gorczyński Kacper z Gimnazjum nr 1 Wyszków

Srebrny Dyplom: Malinowski Zbigniew – nauczyciel zwycięskiego zespołu z Gimnazjum nr 1 Wyszków

Zawody sędziowali: Pochmara Krzysztof, Heronimek Adam, Malinowski Zbigniew, Katner Tomasz, Łyskawy Tomasz.

Zawody trwały od godziny 9:00 do godz. 14:30 i zostały rozpoczęte hymnem i wprowadzeniem flagi Powiatowych Igrzysk Sportowych przez poczet w składzie: Traczyk Julia, Bukowiecki Adrian, Kruszewska Nikola – zawodnicy zwycięskiej drużyny SP Stare Bosewo z roku ubiegłego. Organizatorem zawodów był Powiatowy Ośrodek Kultury i Sportu, a gospodarzem dyrektor Zespołu Szkół w Starym Bosewie. Puchary, medale, dyplomy i srebrne dyplomy dla nauczycieli – ufundowane przez burmistrza Wyszkowa (podwójnie) i wójtów z gmin powiatu wyszkowskiego wręczyła uczniom dyrektor Sp w Starym Bosewie Rydzewska Beata.

Ogólna klasyfikacja punktowa szkół po rozegranych dyscyplinach sportowych:

Po rozegranych dyscyplinach sportowych w kategorii dziewcząt:

– indywidualne biegi przełajowe,

– piłka nożna,

– sztafetowe biegi przełajowe,

– koszykówka,

– halowa piłka nożna,

– drużynowy tenis stołowy,

– piłka siatkowa,

– unihokej,

– piłka ręczna,

– indywidualne LA,

– ringo

punktacja szkół w kategorii dziewcząt jest następująca:

Gim. Rząśnik – 44 pkt.

Gim. nr 1 Wyszków – 38,5 pkt.

Gim. Zabrodzie – 32 pkt.

Gim. Somianka – 22 pkt.

SP nr 1 Wyszków – 18 pkt. (4 pkt. naliczone z gimnazjalnej koszykówki, 1 pkt. naliczony z gimnazjalnej piłki halowej, 5 pkt. naliczone z unihokeja, 8 pkt. naliczone z gimnazjalnej piłki ręcznej) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych

Gim. Stare Bosewo – 19,5 pkt.

Gim. nr 3 Wyszków – 15 pkt.

Gim. Długosiodło – 12,5 pkt.

SP Zabrodzie – 10 pkt. (8 pkt. naliczone z unihokeja, 2 pkt. naliczone z gimnazjalnego ringo) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych

SP Białebłoto – 7 pkt. (3 pkt. naliczone z gimnazjalnej piłki nożnej, 4 pkt. naliczone z gimnazjalnej piłki ręcznej) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych

SP Ulasek – 6 pkt. (6 pkt. naliczone z drużynowego tenisa stołowego) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych.

SP Trzcianka – 8,5 pkt. (3 pkt. naliczone z gimnazjalnej piłki halowej, 3,5 naliczone za drużynowy tenis stołowy, 3 pkt. naliczone z gimnazjalnego ringo) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych.

SP Kręgi – 5 pkt. (5 pkt. naliczone z drużynowego tenisa stołowego) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych.

Gim. nr 2 Wyszków – 5 pkt.

SP Stary Lubiel – 4 pkt. (4 pkt. naliczone z drużynowego tenisa stołowego) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych.

Gim. Wola Mystkowska – 3 pkt.

SP Łosinno – 1 pkt. (1 pkt. naliczony z drużynowego tenisa stołowego) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych.

Ogólna punktacja szkół po rozegranych dyscyplinach sportowych:

Po rozegranych dyscyplinach sportowych w kategorii chłopców:

– indywidualne biegi przełajowe

– piłka nożna,

– sztafetowe biegi przełajowe,

– koszykówka,

– drużynowy tenis stołowy,

– piłka siatkowa,

– unihokej,

– halowa piłka nożna,

– piłka ręczna,

– indywidualne LA,

– ringo

punktacja szkół w kategorii chłopców jest następująca:

Gim. nr 1 Wyszków – 54,5 pkt.

Gim Zabrodzie – 32 pkt

Gim. Rząśnik – 32 pkt.

Gim. Somianka – 26 pkt.

Gim nr 2 Wyszków – 19 pkt.

Gim. nr 3 Wyszków – 16 pkt.

SP nr 1 Wyszków – 11 pkt. (3 pkt. naliczone z gimnazjalnej piłki nożnej, 8 pkt. z gimnazjalnego unihokeja) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych

SP Zabrodzie – 10,5 pkt. (2,5 pkt. naliczone z gimnazjalnego drużynowego tenisa stołowego, 6 pkt. naliczone z gimnazjalnej piłki siatkowej, 2 pkt. naliczone z gimnazjalnego ringo) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych

Gim. Długosiodło – 10 pkt.

Gim Wola Mystkowska – 9 pkt.

SP Porządzie – 8 pkt. (8 pkt. naliczone z gimnazjalnego drużynowego tenisa stołowego) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych

Gim. Stare Bosewo – 9,5 pkt.

Gim. Brańszczyk – 6 pkt.

Gim Poręba – 5 pkt.

SP Komorowo – 4,5 pkt. (4 pkt naliczone z gimnazjalnej koszykówki, 0,5 pkt. naliczone z gimnazjalnego drużynowego tenisa stołowego) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych

SP nr 2 Wyszków – 4 pkt. (4 pkt. naliczone z gimnazjalnej piłki siatkowej) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych

SP Popowo Kościelne – 3 pkt. (3 pkt. naliczone z gimnazjalnej piłki siatkowej) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych

SP Trzcianka – 3 pkt. (3 pkt. naliczone z gimnazjalnego ringo)

Gim. Leszczydół – 3 pkt.

SP Leszczydół – 0,5 pkt. (0,5 pkt. naliczone z gimnazjalnego drużynowego tenisa stołowego) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych