//Rząśnik – turniej mini halowej piłki nożnej

Rząśnik – turniej mini halowej piłki nożnej

W dniu 16.12.2018 roku w Zespole Szkół Rząśniku w ramach Powiatowych Igrzysk Sportowych Szkół Podstawowych rozegrano turniej mini halowej piłki nożnej chłopców.

Grupa A

SP nr 1 Wyszków – SP Somianka – 4:0

SP nr 1 Wyszków – SP Rząśnik – 4:2

SP nr 1 Wyszków – SP nr 3 Wyszków – 1:1

SP Somianka – SP Rząśnik – 1:5

SP Somianka – SP nr 3 Wyszków – 0:2

SP Rząśnik – SP nr 3 Wyszków – 5:2

Grupa B

SP Stare Bosewo – SP Brańszczyk – 5:1

SP Stare Bosewo – SP Dębinki – 4:1

SP Brańszczyk – SP Dębinki – 2:1

Mecze półfinałowe

SP nr 1 Wyszków – SP Brańszczyk – 4:2

SP Stare Bosewo – SP Rząśnik – 5:3

Mecz o III miejsce

SP Brańszczyk – SP Rząśnik – 0:1

Mecz o I miejsce

SP Stare Bosewo – SP nr 1 Wyszków – 2:0

Klasyfikacja końcowa:

  1. SP Stare Bosewo
  2. SP nr 1 Wyszków
  3. SP Rząśnik
  4. SP Brańszczyk
  5. SP nr 3 Wyszków
  6. SP Dębinki
  7. SP Somianka

Najlepszy zawodnik turnieju: Bukowiecki Adrian z SP Stare Bosewo

Srebrny Dyplom: Heronimek Adam– nauczyciel zwycięskiego zespołu z SP Stare Bosewo

Skład zwycięskiego zespołu – SP Stare Bosewo:

Maj Łukasz, Falbowski Igor, Bukowiecki Adrian, Nożewski Kacper, Kolankiewicz Jakub, Zyśk Adam, Ludwikowski Bartosz.

Opiekun: Heronimek Adam

Skład drugiego zespołu – SP nr 1 Wyszków:

Opiekun: Dyga Agnieszka, Rębowski Artur

Skład trzeciego zespołu – SP Rząśnik:

Włodarczyk Igor, Ponichtera Bartosz, Skoczeń Bartosz, Pietrzykowski Wiktor, Polasek Jakub, Sośnicki Bartosz, Reszka Jakub, Bielecki Dominik.

Opiekun: Gołębiewski Jacek

Mecze sędziowali: Żołyński Stanisław, Rębowski Sebastian, Gołębiewski Jacek.

Zawody trwały od godz. 9:00 do 14:30 i zostały rozpoczęte wprowadzeniem flagi Powiatowych Igrzysk Sportowych, hymnem Powiatowych Igrzysk Sportowych oraz ślubowaniem zawodników i sędziów. Flagę wprowadził poczet mistrzów z ubiegłego roku z SP nr 1 Wyszków w składzie: Brejnak Mateusz, Ziętara Bartłomiej, Roszkowski Jan.

Zawody zorganizował Powiatowy Ośrodek Kultury i Sportu dyrektor Gajewska Maria, a gospodarzem zawodów była dyrektor Zespołu Szkół w Rząśniku Abramczyk Katarzyna, w której imieniu bardzo dobrze zawody przeprowadził nauczyciel w-f Gołębiewska Jacek.

Zawody otworzyła i zakończyła dyrektor Zespołu Szkól w Rząśniku Abramczyk Katarzyna, która wraz z nauczycielami wręczyła zwycięskim zespołom medale, puchary, dyplomy oraz dyplom dla najlepszego zawodnika i srebrny dyplom dla nauczyciela – ufundowane przez burmistrza Wyszkowa (podwójnie) i wójtów z gmin powiatu wyszkowskiego.

Ogólna punktacja szkół po rozegranych dyscyplinach sportowych.

Po rozegranych dyscyplinach sportowych w kategorii chłopców:

– indywidualne biegi przełajowe

– mini piłka nożna,

– sztafetowe biegi przełajowe,

– mini koszykówka,

– halowa mini piłka nożna

punktacja szkół w kategorii chłopców jest następująca:

SP nr 2 Wyszków – 27 pkt. (6 pkt. naliczone z rywalizacji gimnazjalnej w biegach przełajowych)

SP nr 1 Wyszków – 26 pkt. (3 pkt. naliczone z rywalizacji gimnazjalnej piłki nożnej)

SP nr 5 Wyszków – 21 pkt.

SP Stare Bosewo – 14 pkt.

SP Rząśnik – 14 pkt.

SP Długosiodło – 9 pkt.

SP Zabrodzie – 6 pkt.

SP Brańszczyk – 5 pkt.

SP Rząśnik – 5 pkt.

SP Komorowo – 4 pkt (4 pkt. naliczone z rywalizacji gimnazjalnej koszykówki)

SP Dębinki – 4 pkt.

SP Poręba – 3 pkt.

SP Olszanka – 3 pkt.

SP nr 3 Wyszków – 3 pkt.

SP Somianka – 2 pkt.

SP Dalekie – 1 pkt. (1 pkt. naliczony z rywalizacji gimnazjalnej w biegach przełajowych)