Sprawozdanie Szkoły Ponadgimnazjalne

Cze 21, 17 Sprawozdanie Szkoły Ponadgimnazjalne

Sprawozdanie obejmuje okres od 23 września 2016 r. do 8 czerwca 2017 r. i dotyczy realizacji programu Powiatowych Igrzysk Szkół Ponadgimnazjalnych na terenie powiatu wyszkowskiego, które odbywały się pod patronatem i zabezpieczeniu finansowym starosty Bogdana Pągowskiego.

 

Powiatowy Ośrodek Kultury i Sportu w Wyszkowie zorganizował łącznie 20 zawodów sportowych rangi powiatowej – 10 w kategorii dziewcząt i 10 w kategorii chłopców, z których wszystkie były rozpoczęte hymnem Powiatowych Igrzysk Sportowych i wprowadzeniem flagi Powiatowych Igrzysk Sportowych.

W szkołach ponadgimnazjalnych odbyły się następujące zawody:

  • Indywidualne biegi przełajowe dziewcząt i chłopców.

  • Sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców.

  • Piłka nożna dziewcząt i chłopców (boisko sztuczne).

  • Piłka koszykowa dziewcząt i chłopców.

  • Tenis stołowy dziewcząt i chłopców.

  • Tenis stołowy debel dziewcząt i chłopców.

  • Halowa piłka nożna dziewcząt i chłopców.

  • Pływanie dziewcząt i chłopców.

  • Piłka siatkowa dziewcząt i chłopców.

  • Piłka ręczna dziewcząt i chłopców.

  • Lekka atletyka dziewcząt i chłopców.

Całoroczne współzawodnictwo sportowe młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych, przy wielkim zaangażowaniu nauczycieli wychowania fizycznego, dyrektorów szkół i Starosty Powiatu Wyszkowskiego w roku szkolnym 2016/2017 dobiegło końca.

W szkołach ponadgimnazjalnych kryteria naliczania punktów, w ostatecznej drużynowej klasyfikacji zawodów, były następujące:

  • I miejsce – 8 punktów

  • II miejsce – 6 punktów.

  • III miejsce – 5 punktów.

  • IV miejsce – 4 punktów.

  • V miejsce – 3 punkty.

  • VI miejsce – 2 punkty.

  • VII miejsce – 1 punkt.

Całoroczne wyniki rywalizacji szkół:

Gospodarzami zawodów byli dyrektorzy poszczególnych szkół średnich, w których imieniu bardzo dobrze, z wielką starannością nauczyciele wychowania fizycznego przeprowadzali i sędziowali zawody z zachowaniem parametrów sportowych, wychowawczych i fair play – za co serdecznie dziękujemy.

Największe sukcesy w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

Mistrzostwa międzypowiatowe:

VII m. I LO w Wyszkowie – indywidualne biegi przełajowe chłopców (Samsel Bartosz)

VII m. CEZiU w Wyszkowie – indywidualne biegi przełajowe chłopców (Bulecki Dariusz)

XIII m. CEZiU w Wyszkowie – indywidualne biegi przełajowe dziewcząt (Ciemerych Aleksandra)

X m. I LO w Wyszkowie – indywidualne biegi przełajowe dziewcząt (Badowska Karolina)

Najlepsi zawodnicy poszczególnych dyscyplin oraz nauczyciele zdobywcy srebrnych dyplomów w rywalizacji powiatowej:

Srebrne dyplomy, otrzymują nauczyciele zwycięskich szkół w punktacji ogólnej. Najlepszymi zawodnikami są zawodnicy typowani przez nauczyciela zwycięskiego zespołu.

ZS nr 1 w Wyszkowie (sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt) – Wójcik Urszula (nauczyciel Strzemieczna Marzena)

ZS nr 3 w Wyszkowie (sztafetowe biegi przełajowe chłopców) – Połodziuk Piotr (nauczyciel Ostrowski Krzysztof)

ZS nr 3 Wyszków (indywidualne biegi przełajowe dziewcząt) – Pokraśniewicz Paulina (nauczyciel Strzemieczna Marzena – ZS nr 1 w Wyszkowie – zwycięstwo w ogólnej punktacji)

ZS nr 3 Wyszków (indywidualne biegi przełajowe chłopców) – Połodziuk Piotr (nauczyciel Ostrowski Krzysztof)

ZS nr 3 w Wyszkowie (piłka koszykowa dziewcząt) – Żukowska Aneta (nauczyciel Szwed Małgorzata)

I LO w Wyszkowie (piłka koszykowa chłopców) – Augustynik Aleksander (nauczyciel Macioszczyk Mirosław)

I LO w Wyszkowie (indywidualny tenis stołowy dziewcząt) – Kopaniarz Adrianna (nauczyciel Bernartowicz Zofia)

ZS nr 3 w Wyszkowie (indywidualny tenis stołowy chłopców) – Skiwiński Rafał (nauczyciel Ostrowski Krzysztof)

ZS nr 3 w Wyszkowie (halowa piłka można dziewcząt) – Wojciechowska Patrycja (nauczyciel Gosiewski Mateusz)

ZS nr 3 w Wyszkowie (halowa piłka nożna chłopców) – Połodziuk Piotr (nauczyciel Ostrowski Krzysztof)

I LO w Wyszkowie (piłka siatkowa dziewcząt) – Czyż Sandra (nauczyciel Siankowska Urszula)

I LO w Wyszkowie (piłka siatkowa chłopców) – Nasiadka Przemysław (nauczyciel Macioszczyk Mirosław)

CEZiU w Wyszkowie (tenis stołowy debel dziewcząt) – Mielczarczyk Edyta i Sarnacka Aleksandra (nauczyciel Terlikowska Marzena)

ZS nr 1 w Wyszkowie (tenis stołowy debel chłopców) – Skoczylas Adam i Owsianko Michał (nauczyciel Siemienowski Grzegorz)

ZS nr 1 w Wyszkowie (piłka ręczna dziewcząt) – Szczepańska Klaudia (nauczyciel Maciorowski Cezary)

I LO w Wyszkowie (piłka ręczna chłopców) – Heronimek Kacper (nauczyciel Macioszczyk Mirosław )

ZS nr 3 Wyszków (piłka nożna dziewcząt) – Pokraśniewicz Paulina (nauczyciel Gąsiewski Mateusz)

CEZiU w Wyszkowie (piłka nożna chłopców) – Penkul Dominik (nauczyciel Dudek Artur)

ZS nr 1 w Wyszkowie (lekka atletyka) – Kisiel Karolina (nauczyciel Bernartowicz Zofia – I LO w Wyszkowie – zwycięstwo w punktacji ogólnej)

ZS nr 1 w Wyszkowie (lekka atletyka) – Wojtkowski Kacper (nauczyciel Majewski Jan)

Srebrny dyplom za zwycięstwo w ogólnej klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych otrzymała dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Wyszkowie Pani Elżbieta Michalik.