//Sprawozdanie z rywalizacji w Powiatowych Igrzyskach Sportowych Szkół Ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2017/2018

Sprawozdanie z rywalizacji w Powiatowych Igrzyskach Sportowych Szkół Ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2017/2018

Sprawozdanie obejmuje okres od 29 września 2017 r. do 8 czerwca 2018 r. i dotyczy realizacji programu Powiatowych Igrzysk Szkół Ponadgimnazjalnych na terenie powiatu wyszkowskiego, które odbywały się pod patronatem i zabezpieczeniu finansowym starosty Bogdana Pągowskiego.

Powiatowy Ośrodek Kultury i Sportu w Wyszkowie zorganizował łącznie 20 zawodów sportowych rangi powiatowej – 10 w kategorii dziewcząt i 10 w kategorii chłopców, z których wszystkie były rozpoczęte hymnem Powiatowych Igrzysk Sportowych i wprowadzeniem flagi Powiatowych Igrzysk Sportowych.

W szkołach ponadgimnazjalnych odbyły się następujące zawody:

  • Indywidualne biegi przełajowe dziewcząt i chłopców.

  • Sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców.

  • Piłka nożna dziewcząt i chłopców (boisko sztuczne).

  • Piłka koszykowa dziewcząt i chłopców.

  • Tenis stołowy dziewcząt i chłopców.

  • Tenis stołowy debel dziewcząt i chłopców.

  • Halowa piłka nożna dziewcząt i chłopców.

  • Pływanie dziewcząt i chłopców.

  • Piłka siatkowa dziewcząt i chłopców.

  • Piłka ręczna dziewcząt i chłopców.

  • Lekka atletyka dziewcząt i chłopców.

Całoroczne współzawodnictwo sportowe młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych, przy wielkim zaangażowaniu nauczycieli wychowania fizycznego, dyrektorów szkół i Starosty Powiatu Wyszkowskiego w roku szkolnym 2016/2017 dobiegło końca.

W szkołach ponadgimnazjalnych kryteria naliczania punktów, w ostatecznej drużynowej klasyfikacji zawodów, były następujące:

  • I miejsce – 8 punktów

  • II miejsce – 6 punktów.

  • III miejsce – 5 punktów.

  • IV miejsce – 4 punktów.

  • V miejsce – 3 punkty.

  • VI miejsce – 2 punkty.

  • VII miejsce – 1 punkt.

Całoroczne wyniki rywalizacji szkół:

Gospodarzami zawodów byli dyrektorzy poszczególnych szkół średnich, w których imieniu bardzo dobrze, z wielką starannością nauczyciele wychowania fizycznego przeprowadzali i sędziowali zawody z zachowaniem parametrów sportowych, wychowawczych i fair play – za co serdecznie dziękujemy.

Największe sukcesy w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego:

V m. I LO w Wyszkowie – indywidualne biegi przełajowe chłopców (Baliński Bartosz)

XIV m. I LO w Wyszkowie – indywidualne biegi przełajowe chłopców (Samsel Bartosz)

Mistrzostwa międzypowiatowe:

II m. ZS nr 3 w Wyszkowie – sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt

III m. ZS nr 3 w Wyszkowie – indywidualne biegi przełajowe dziewcząt (Zwalińska Dominika)

III m. ZS nr 1 w Wyszkowie – sztafetowe biegi przełajowe chłopców

IV m. I LO w Wyszkowie – indywidualne biegi przełajowe chłopców (Balińskil Bartosz)

Najlepsi zawodnicy poszczególnych dyscyplin oraz nauczyciele zdobywcy srebrnych dyplomów w rywalizacji powiatowej:

Srebrne dyplomy, otrzymują nauczyciele zwycięskich szkół w punktacji ogólnej. Najlepszymi zawodnikami są zawodnicy typowani przez nauczyciela zwycięskiego zespołu.

ZS nr 3 w Wyszkowie (sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt) – Zwalińska Dominika (nauczyciel Ostrowski Krzysztof)

ZS nr 3 w Wyszkowie (sztafetowe biegi przełajowe chłopców) – Orłowski Jakub (nauczyciel Gąsiewski Mateusz)

ZS nr 3 Wyszków (indywidualne biegi przełajowe dziewcząt) – Zwalińska Dominika (nauczyciel Ostrowski Krzysztof)

ZS nr 3 Wyszków (indywidualne biegi przełajowe chłopców) – Połodziuk Piotr (nauczyciel Gąsiewski Mateusz)

I TPU w Wyszkowie (koszykówka dziewcząt) – Madyda Julia (nauczyciel Nadaj Mariola)

ZS nr 3 w Wyszkowie (koszykówka chłopców) – Szymczak Adrian (nauczyciel Szwed Małgorzata)

I TPU w Wyszkowie (indywidualny tenis stołowy dziewcząt) – Paź Aleksandra (nauczyciel Bernartowicz Zofia – I LO w Wyszkowie – zwycięstwo w punktacji ogólnej)

ZS nr 1 w Wyszkowie (indywidualny tenis stołowy chłopców) – Owsianko Michał (nauczyciel Siemienowski Grzegorz)

ZS nr 3 w Wyszkowie (halowa piłka można dziewcząt) – Frąntczak Karolina (nauczyciel Gosiewski Mateusz)

CEZiU w Wyszkowie (halowa piłka nożna chłopców) – Borkowski Przemysław (nauczyciel Dudek Artur)

I LO w Wyszkowie (piłka siatkowa dziewcząt) – Czyż Sandra (nauczyciel Siankowska Urszula)

ZS nr 1 w Wyszkowie (piłka siatkowa chłopców) – Choromański Dominik (nauczyciel Śniadała Sylwester)

ZS nr 3 w Wyszkowie w Wyszkowie (tenis stołowy debel dziewcząt) Żurawska Aneta i Wojtaszek Weronika (nauczyciel Ostrowski Krzysztof)

ZS nr 1 w Wyszkowie (tenis stołowy debel chłopców) – Skoczylas Adam i Owsianko Michał (nauczyciel Siemienowski Grzegorz)

I LO w Wyszkowie (piłka ręczna dziewcząt) – Heronimek Sandra (nauczyciel Łysik Małgorzata)

I LO w Wyszkowie (piłka ręczna chłopców) – Topolewski Piotr (nauczyciel Czajka Michał )

ZS nr 3 Wyszków (piłka nożna dziewcząt) – Jeż Joanna (nauczyciel Gąsiewski Mateusz)

ZS nr 1 w Wyszkowie (piłka nożna chłopców) – Wonters Nico (nauczyciel Majewski Jan)

ZS nr 1 w Wyszkowie (lekka atletyka) – Wiśniowska Roksana (nauczyciel Czajka Michał – I LO w Wyszkowie – zwycięstwo w punktacji ogólnej)

I LO w Wyszkowie (lekka atletyka) – Baliński Bartosz (nauczyciel Majewski Jan – ZS nr 1 w Wyszkowie – zwycięstwo w punktacji ogólnej)

Srebrny dyplom za zwycięstwo w ogólnej klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych otrzymała dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Wyszkowie Pani Elżbieta Michalik.