//Sprawozdanie z rywalizacji w Powiatowych Igrzyskach Sportowych Szkół Ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2018/2019

Sprawozdanie z rywalizacji w Powiatowych Igrzyskach Sportowych Szkół Ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2018/2019

Sprawozdanie obejmuje okres od 27 września 2018 r. do 7 czerwca 2019 r. i dotyczy realizacji programu Powiatowych Igrzysk Szkół Ponadgimnazjalnych na terenie powiatu wyszkowskiego, które odbywały się pod patronatem i zabezpieczeniu finansowym starosty Jerzego Żukowskiego.

Powiatowy Ośrodek Kultury i Sportu w Wyszkowie zorganizował łącznie 20 zawodów sportowych rangi powiatowej – 10 w kategorii dziewcząt i 10 w kategorii chłopców, z których wszystkie były rozpoczęte ślubowaniem zawodników i sędziów, hymnem Powiatowych Igrzysk Sportowych i wprowadzeniem flagi Powiatowych Igrzysk Sportowych.

W szkołach ponadgimnazjalnych odbyły się następujące zawody:

  • Indywidualne biegi przełajowe dziewcząt i chłopców.

  • Sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców.

  • Piłka nożna dziewcząt i chłopców (boisko sztuczne).

  • Piłka koszykowa dziewcząt i chłopców.

  • Tenis stołowy dziewcząt i chłopców.

  • Tenis stołowy debel dziewcząt i chłopców.

  • Halowa piłka nożna dziewcząt i chłopców.

  • Pływanie dziewcząt i chłopców.

  • Piłka siatkowa dziewcząt i chłopców.

  • Piłka ręczna dziewcząt i chłopców.

  • Lekka atletyka dziewcząt i chłopców.

Całoroczne współzawodnictwo sportowe młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych, przy wielkim zaangażowaniu nauczycieli wychowania fizycznego, dyrektorów szkół i Starosty Powiatu Wyszkowskiego w roku szkolnym 2018/2019 dobiegło końca.

W szkołach ponadgimnazjalnych kryteria naliczania punktów, w ostatecznej drużynowej klasyfikacji zawodów, były następujące:

  • I miejsce – 8 punktów

  • II miejsce – 6 punktów.

  • III miejsce – 5 punktów.

  • IV miejsce – 4 punktów.

  • V miejsce – 3 punkty.

  • VI miejsce – 2 punkty.

  • VII miejsce – 1 punkt.

Całoroczne wyniki rywalizacji szkół:

 

Gospodarzami zawodów byli dyrektorzy poszczególnych szkół średnich, w których imieniu bardzo dobrze, z wielką starannością nauczyciele wychowania fizycznego przeprowadzali i sędziowali zawody z zachowaniem parametrów sportowych, wychowawczych i fair play – za co serdecznie dziękujemy.

Największe sukcesy w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego:

V m. I LO w Wyszkowie – sztafetowe biegi przełajowe chłopców

VI m. ZS nr 3 w Wyszkowie – sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt

VIII m. ZS nr 3 w Wyszkowie – sztafetowe biegi przełajowe chłopców

Mistrzostwa międzypowiatowe:

I m. ZS nr 3 w Wyszkowie – sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt

I m. ZS nr 3 w Wyszkowie – sztafetowe biegi przełajowe chłopców

II m. I LO w Wyszkowie – sztafetowe biegi przełajowe chłopców

II m. I LO w Wyszkowie – indywidualne biegi przełajowe chłopców (Baliński Bartosz)

IV m. ZS nr 3 w Wyszkowie – indywidualne biegi przełajowe dziewcząt (Makowska Nina)

IV m. I LO w Wyszkowie – indywidualne biegi przełajowe chłopców (Wrzesiński Mateusz)

VI m. ZS nr 3 w Wyszkowie – indywidualne biegi przełajowe dziewcząt (Zwalińska Dominika)

VI m. ZS nr 1 w Wyszkowie – indywidualne biegi przełajowe chłopców (Roguszewski Damian)

Najlepsi zawodnicy poszczególnych dyscyplin oraz nauczyciele zdobywcy srebrnych dyplomów w rywalizacji powiatowej:

Srebrne dyplomy, otrzymują nauczyciele zwycięskich szkół w punktacji ogólnej. Najlepszymi zawodnikami są zawodnicy typowani przez nauczyciela zwycięskiego zespołu.

ZS nr 3 Wyszków (indywidualne biegi przełajowe dziewcząt) – zawodniczka Witkowska Magdalena, nauczyciel Gąsiewski Mateusz

I LO Wyszków (indywidualne biegi przełajowe chłopców) – zawodnik Baliński Bartosz, nauczyciel Ostrowski Krzysztof – ZS nr 3 zwycięzca w klasyfikacji ogólnej.

ZS nr 3 w Wyszkowie (sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt) – zawodniczka Witkowska Magdalena, nauczyciel Gąsiewski Mateusz

I LO w Wyszkowie (sztafetowe biegi przełajowe chłopców) – zawodnik Baliński Bartosz, nauczyciel Michał Czajka

ZS nr 3 Wyszków (piłka nożna dziewcząt) – zawodniczka Maliszewska Karolina, nauczyciel Gąsiewski Mateusz

I LO w Wyszkowie (piłka nożna chłopców) – zawodnik Bućko Filip, nauczyciel Czajka Michał

I LO w Wyszkowie (koszykówka chłopców) – zawodnik Gałązka Bartłomiej, nauczyciel Macioszczyk Mirosław

I TPU w Wyszkowie (koszykówka dziewcząt) – zawodniczka Madyda Julia, nauczyciel Nadaj Mariola

ZS nr 3 w Wyszkowie (indywidualny tenis stołowy dziewcząt) – zawodniczka Żurawska Aneta, nauczyciel Ostrowski Krzysztof

ZS nr 1 w Wyszkowie (indywidualny tenis stołowy chłopców) – zawodnik Skoczylas Adam, nauczyciel Siemienowski Grzegorz

CEZiU w Wyszkowie (halowa piłka można dziewcząt) – zawodniczka Markowska Natalia, nauczyciel Gosiewski Mateusz – ZS nr 3 zwycięzca w klasyfikacji ogólnej, który wskazał najlepszą zawodniczkę i innego zespołu – postawa fair play.

ZS nr 3 w Wyszkowie (halowa piłka nożna chłopców) – zawodnik Orłowski Jakub, nauczyciel Ostrowski Krzysztof

I LO w Wyszkowie (pływanie dziewcząt) – zawodniczka Jackiewicz Dominika, nauczyciel Macioszczyk Mirosław

ZS nr 1 w Wyszkowie (pływanie chłopców) – zawodnik Grzybowski Miłosz, nauczyciel Szwed Małgorzata – ZS nr 3 zwycięzca w klasyfikacji ogólnej.

ZS nr 3 w Wyszkowie (piłka siatkowa dziewcząt) – zawodniczka Bialik Sandra, nauczyciel Dąbrowski Tomasz

ZS nr 1 w Wyszkowie (piłka siatkowa chłopców) – zawodnik Wojtkowski Kacper, nauczyciel Śniadała Sylwester

ZS nr 3 w Wyszkowie (piłka ręczna dziewcząt) – zawodniczka Szabalska Klaudia, nauczyciel Heronimek Sandra, nauczyciel Ostrowski Krzysztof

ZS nr 1 w Wyszkowie (piłka ręczna chłopców) – zawodnik Ciach Kamil, nauczyciel Majewski Jan

I LO w Wyszkowie w Wyszkowie (tenis stołowy debel dziewcząt) zawodnicy Zwolińska Karolina, Wojtyra Kamila, nauczyciel Ostrowski Krzysztof)

ZS nr 1 w Wyszkowie (tenis stołowy debel chłopców) – zawodnicy Skoczylas Adam i Owsianko Michał nauczyciel Siemienowski Grzegorz

ZS nr 3 w Wyszkowie (lekka atletyka) – zawodniczka Makowska Nina, nauczyciel Gąsiewski Mateusz)

I LO w Wyszkowie (lekka atletyka) – Baliński Bartosz, nauczyciel Szwed Małgorzata – ZS nr 3 w Wyszkowie – zwycięstwo w punktacji ogólnej)

Srebrny dyplom za zwycięstwo w ogólnej klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych otrzymała dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Wyszkowie Pani Elżbieta Michalik.