//Sztafetowe biegi przełajowe

Sztafetowe biegi przełajowe

W dniu 6 października 2018 r. w Szkole Podstawowej w Knurowcu odbyły się w ramach Powiatowych Igrzysk Szkół Podstawowych sztafetowe biegi przełajowe dla dziewcząt i chłopców.

 

Dziewczęta:

1m. – SP nr 5 Wyszków

2m. – SP Rząśnik

3m. – SP Brańszczyk

4m. – SP nr 1 Wyszków

5m. – SP Długosiodło

Najlepsza zawodniczka: Kozłowska Zuzanna z SP nr 5 Wyszków

Srebrny Dyplom: Gajewski Kamil – nauczyciel zwycięskiego zespołu z SP nr 5 Wyszków

Skład pierwszego zespołu ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wyszkowie:

Kozłowska Zuzanna, Książak Wiktoria, Nasiadko Aleksandra, Romańska Julia, Łysik Sandra, Obrębska Nikola, Szydlik Alicja, Salwin Julia, Banach Kornelia, Bączek Julia.

Opiekun sportowy: Gajewski Kamil

Skład drugiego zespołu ze Szkoły Podstawowej w Rząśniku:

Baranowska Angelika, Prusik Oliwia, Mróz Martyna, Łachacka Anna, Kaczmarczyk Małgorzata, Godleś Zuzanna, Mąka Aleksandra, Zasłona Zuzanna, Mróz Anna, Kowalczyk Julia.

Opiekun sportowy: Kalwara Iwona i Zaremba Iwona

Skład trzeciego zespołu ze Szkoły Podstawowej w Brańszczyku

Szymanik Joanna, Nowak Alicja, Bralewska Wiktoria, Mróz Emilia, Korzycka Aleksandra, Chmiel Paulina, Godleś Michalina, Deluga Anna, Deluga Aleksandra, Rojek Amelia.

Opiekun sportowy: Bralewski Piotr

Chłopcy:

1m. – SP nr 5 Wyszków

2m. – SP nr 1 Wyszków

3m. – SP Długosiodło

4m. – SP Rząśnik

Najlepszy zawodnik: cały zespół z SP nr 5 Wyszków

Srebrny Dyplom: Roszkowski Dariusz – nauczyciel zwycięskiego zespołu z SP nr 5 Wyszków

Skład zwycięskiego zespołu ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wyszkowie:

Archacki Jakub, Sema Jakub, Traczyk Damian, Składanek Piotr, Sadowski Szymon, Jackiewicz Oskar, Więch Jan, Rozenek Paweł, Morka Jakub, Łysik Rafał.

Opiekun sportowy: Roszkowski Dariusz

Skład drugiego zespołu ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie:

Ziętara Bartosz, Wałowski Michał, Kwiatkowski Patryk, Jeż Dawid, Roszkowski Jan, Jaroszewski Bartosz, Jackowski Fabian, Wóltański Piotr, Abramczyk Krystian, Uzdowski Bartosz.

Opiekun sportowy: Chacińska Agnieszka, Dyga Agnieszka i Rębowski Artur

Skład trzeciego zespołu ze Szkoły Podstawowej w Długosiodle:

Brejnak Karol, Giziewicz Filip, Reising Piotr, Wiciński Bartosz, Jusiński Piotr, Międzybrodzki Eryk, Mróz Nikodem, Morawski Aleksander, Kozij Beniamin, Ludwikowski Jakub.

Opiekun sportowy: Andrusiuk Jacek

Zawody trwały od godziny 9:00 do godz. 15:00. Zawody zorganizował Powiatowy Ośrodek Kultury i Sportu dyrektor Gajewska Maria, a bardzo dobrze przeprowadzili je nauczyciele wychowania fizycznego z ZS w Brańszczyku Bralewski Piotr i Marchewka Aneta.

Zawody zostały rozpoczęte wprowadzeniem flagi Powiatowych Igrzysk Sportowych oraz hymnem i ślubowaniem zawodników i sędziów. Flagę wprowadzili zwycięzcy z roku ubiegłego ze Szkoły Podstawowej nr 5 w składzie: Szydlik Alicja, Banach Kornelia, Nasiadko Aleksandra.

Zwycięskim zespołom puchary, medale, dyplomy i srebrny dyplom dla nauczyciela – ufundowane przez burmistrza Wyszkowa (podwójnie) i wójtów z gmin powiatu wyszkowskiego wręczyli nauczyciele wychowania fizycznego zwycięskich zespołów.

Sędziowie: Abramczyk Krzysztof, Najmoła Michał, Marchewka Aneta, Bralewski Piotr, Roszkowski Dariusz, Godlewska Justyna, Moneta Agnieszka, Gajewski Kamil, Nida Piotr, Rębowski Sebastian, Kuczborska Urszula, Chacińska Agnieszka, Rębowski Artur, Gołębiewscy Jacek i Zaremba Iwona.

Opieka medyczna: Sitek Aniela

Ogólna punktacja szkół po rozegranych dyscyplinach sportowych.

Po rozegranych dyscyplinach sportowych w kategorii dziewcząt:

– indywidualne biegi przełajowe

– mini piłka nożna,

– sztafetowe biegi przełajowe

punktacja szkół w kategorii dziewcząt jest następująca:

SP nr 5 Wyszków – 24 pkt.

SP Zabrodzie – 10 pkt.

SP Rząśnik – 11 pkt.

SP Długosiodło – 9 pkt.

SP nr 1 Wyszków – 8 pkt. (1 pkt. naliczony z rywalizacji gimnazjalnej w biegach przełajowych)

SP Białebłoto – 7 pkt. (3 pkt. naliczone z rywalizacji gimnazjalnej w piłce nożnej)

SP nr 2 Wyszków – 6,6 pkt. (3,5 pkt. naliczony z rywalizacji gimnazjalnej w biegach przełajowych)

SP Dalekie – 6 pkt. (6 pkt naliczone z rywalizacji gimnazjalnej w biegach przełajowych)

SP Stare Bosewo – 5 pkt.

SP Brańszczyk – 5 pkt.

SP Ulasek – 3 pkt.

SP Rybno – 2 pkt.

SP Stary Lubiel – 1 pkt

Ogólna punktacja szkół po rozegranych dyscyplinach sportowych.

Po rozegranych dyscyplinach sportowych w kategorii chłopców:

– indywidualne biegi przełajowe

– mini piłka nożna,

– sztafetowe biegi przełajowe

punktacja szkół w kategorii chłopców jest następująca:

SP nr 1 Wyszków – 20 pkt. (3 pkt. naliczone z rywalizacji gimnazjalnej piłki nożnej)

SP nr 2 Wyszków – 19 pkt. (6 pkt. naliczone z rywalizacji gimnazjalnej w biegach przełajowych)

SP nr 5 Wyszków – 16 pkt.

SP Długosiodło – 9 pkt.

SP Rząśnik – 8 pkt.

SP Stare Bosewo – 6 pkt.

SP Poręba – 3 pkt.

SP Olszanka – 3 pkt.

SP Dębinki – 2 pkt.

SP Zabrodzie – 2 pkt.

SP Dalekie – 1 pkt. (1 pkt. naliczony z rywalizacji gimnazjalnej w biegach przełajowych)

SP Brańszczyk – 1 pkt.

SP Somianka – 1 pkt.