//Sztafetowe biegi przełajowe dla dziewcząt i chłopców

Sztafetowe biegi przełajowe dla dziewcząt i chłopców

W dniu 6 października 2018 r. w Szkole Podstawowej w Knurowcu odbyły się w ramach Powiatowych Igrzysk Szkół Gimnazjalnych sztafetowe biegi przełajowe dla dziewcząt i chłopców.

 

Dziewczęta:

1m. – Gimnazjum nr 1 Wyszków

2m. – Gimnazjum Rząśnik

3m. – Gimnazjum Zabrodzie
4m. – Gimnazjum Długosiodło

Najlepsza zawodniczka: Gizińska Karolina z Gimnazjum nr 1 Wyszków

Srebrny Dyplom: Godlewska Justyna – nauczyciel zwycięskiego zespołu z Gimnazjum nr 1 Wyszków.

Skład zwycięskiego zespołu z Gimnazjum nr 1 w Wyszkowie:

Gizińska Karolina, Lisiecka Maja, Siembor Zofia, Świercz Julia, sztorc Aleksandra, Możdżyńska Izabela, Więch Barbara, Orzoł Julia, Osęka Alicja, Zawadzka Weronika.

Opiekun sportowy – Godlewska Justyna

Skład drugiego zespołu z Gimnazjum w Rząśniku:

Jechna Martyna, Dylewska Gabriela, Czyż Sandra, Kołodziejczyk Sandra, Ponikowska Jolanta, Kołodziejska Zuzanna, Rutkowska Klaudia, Szurawska Aleksandra, Świdwa Maria, Pietrzak Kinga.

Opiekun sportowy: Gołębiewski Jacek

Skład zwycięskiego zespołu z Gimnazjum w Zabrodziu:

Opiekun sportowy: Nida Piotr

Chłopcy:

1m. – Gimnazjum nr 1 Wyszków

2m. – Gimnazjum nr 2 Wyszków

3m. – Gimnazjum Rząśnik

4m. – Gimnazjum Długosiodło

Najlepszy zawodnik: Archacki Kacper z Gimnazjum nr 1 Wyszków

Srebrny Dyplom: Moneta Agnieszka– nauczyciel zwycięskiego zespołu z Gimnazjum nr 1w Wyszkowie

Skład zwycięskiego zespołu z Gimnazjum nr 1 w Wyszkowie:

Archacki Kacper, Depta Antoni, Gorczyński Paweł, Paczkowski Kacper, Szymański Mateusz, Wilczyński Michał, Smogorzewski Bartłomiej, Skrzypek Mateusz, Bobowski Igor, Duchnowski Szymon, Rudnicki Mateusz.

Opiekun sportowy: Moneta Agnieszka

Skład drugiego zespołu z Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie:

Augustynik Filip, Płomiński Konrad, Gierek Maciej, Uzdowski Krystian, Wrzesiński Damian, Dawidiuk Michał, Popławski Dominik, Kmieć Mateusz, Bałdyga Bogusław, Zaniewski Piotr.

Opiekun sportowy: Lange Aleksandra

Skład trzeciego zespołu z Gimnazjum w Rząśniku:

Opiekun sportowy: Gołębiewski Jacek

Zawody trwały od godziny 10:00 do godz. 15:00. Zawody zorganizował Powiatowy Ośrodek Kultury i Sportu, a bardzo dobrze przeprowadzili je nauczyciele wychowania fizycznego z ZS w Brańszczyku Bralewski Piotr i Marchewka Aneta.

Zawody zostały rozpoczęte wprowadzeniem flagi Powiatowych Igrzysk Sportowych oraz hymnem i ślubowaniem zawodników i sędziów. Flagę wprowadzili zwycięzcy z roku ubiegłego ze Szkoły Podstawowej nr 5 w składzie: Szydlik Alicja, Banach Kornelia, Nasiadko Aleksandra.

Zwycięskim zespołom puchary, medale, dyplomy i srebrny dyplom dla nauczyciela – ufundowane przez burmistrza Wyszkowa (podwójnie) i wójtów z gmin powiatu wyszkowskiego wręczyli nauczyciele wychowania fizycznego zwycięskich zespołów.

Sędziowie: Abramczyk Krzysztof, Najmoła Michał, Marchewka Aneta, Bralewski Piotr, Roszkowski Dariusz, Godlewska Justyna, Moneta Agnieszka, Gajewski Kamil, Nida Piotr, Rębowski Sebastian, Kuczborska Urszula, Chacińska Agnieszka, Rębowski Artur, Gołębiewscy Jacek i Zaremba Iwona.

Opieka medyczna: Sitek Aniela

Ogólna klasyfikacja punktowa szkół:

Po rozegranych dyscyplinach sportowych w kategorii dziewcząt:

– indywidualne biegi przełajowe,

– piłka nożna,

– sztafetowe biegi przełajowe

punktacja szkół w kategorii dziewcząt jest następująca:

Gim. Zabrodzie – 18 pkt.

Gim. nr 1 Wyszków – 17 pkt.

Gim. Rząśnik – 14 pkt.

Gim. nr 3 Wyszków – 4 pkt.

Gim. Długosiodło – 7,5 pkt.

SP Białebłoto – 3 pkt. (3 pkt. naliczone z gimnazjalnej piłki nożnej) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych

Gim. Somianka – 2 pkt.

Ogólna klasyfikacja punktowa szkół:

Po rozegranych dyscyplinach sportowych w kategorii chłopców:

– indywidualne biegi przełajowe

– piłka nożna,

– sztafetowe biegi przełajowe

punktacja szkół w kategorii chłopców jest następująca:

Gim. nr 1 Wyszków – 22 pkt.

Gim. Rząśnik – 13 pkt.

Gim nr 2 Wyszków – 11 pkt.

Gim Zabrodzie – 9 pkt

Gim. Długosiodło – 6 pkt.

Gim Poręba – 4 pkt.

Gim. Somianka – 4 pkt.

SP nr 1 Wyszków – 3 pkt. (3 pkt. naliczone z gimnazjalnej piłki nożnej) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych

Gim Wola Mystkowska – 2 pkt.