//Sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych

Sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych

Powiatowe Igrzyska Szkół Ponadgimnazjalnych w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców odbyły się 9 października 2018 roku w Długosiodle.

 

Końcowa klasyfikacja dziewcząt:

1 m. – ZS nr 3 Wyszków

2 m. – ZS nr 1 Wyszków

3 m. – CEZiU Wyszków

4 m. – I LO Wyszków

Najlepsza zawodniczka: Witkowska Magdalena z ZS nr 3 Wyszków

Srebrny Dyplom dla nauczyciela zwycięskiego zespołu: Gąsiewskiego Mateusza z ZS nr 3 Wyszków.

Składy zespołów dziewcząt

I miejsce – ZS nr 3 Wyszków

Żurawska Małgorzata, Żurawska Aneta, Kowalczyk Martyna, Zwalińska Dominika, Witkowska Magdalena, Zawadzka Aleksandra, Czyż Natalia, Makowska Nina, Nowosielska Julia, Skrzypek Klaudia, Kowalczyk Monika (rezerwa), Dana Klaudia (rezerwa).

Opiekun: Gąsiewski Mateusz

II miejsce – ZS nr 1 Wyszków

Wójcik Urszula, Kozon Sylwia, Dąbrowska Aleksandra, Postek Weronika, Galarska Kamila, Pałubińska Daria, Świercz Julia, Młynarska Marta, Kajuk Manuela.

Opiekun: Strzemieczna Marzena

III miejsce – CEZiU Wyszków

Tomczak Maria, Szulecka Weronika, Górecka Natalia, Koczara Monika, Paź Weronika, Kaszuba Natalia, Stopka Natalia, Kulesza Anna, Ciemerych Aleksandra.

Opiekun: Targońska Eliza, Wultańska Monika

Końcowa klasyfikacja chłopców:

1 m. – I LO Wyszków

2 m. – ZS nr 3 Wyszków

3 m. – CEZiU Wyszków

4 m. – ZS Długosiodło

Najlepszy zawodnik: Baliński Bartosz z I LO Wyszków

Srebrny Dyplom dla nauczyciela zwycięskiego zespołu: Czajka Michał z I LO Wyszków.

Składy zespołów chłopców.

I miejsce I LO Wyszków

Mikołajczyk Albert, Baliński Bartosz, Graliński Arkadiusz, Bala Bartłomiej, Ponichtera Dawid, Depta Kajetan, Kryszkiewicz Marcin, Wrzesiński Mateusz.

Opiekun: Czajka Michał

II miejsce ZS nr 3 Wyszków

Głosek Mikołaj, Jechna Jakub, Poleski Mateusz, Ponichtera Daniel, Puławski Kacper, Gawiński Karol, Kuciński Dawid, Deluga Paweł, Banach Piotr, Cyryl Pieńkos (rezerwa), Bala Dominik (rezerwa)

Opiekun: Ostrowski Krzysztof

III miejsce CEZiU Wyszków

Suchenek Kornel, Mościcki Sebastian, Jaszewski Kacper, Brejnak Piotr, Kujawski Kacper, Pawłowski Bartosz, Kulesza Dawid, Mąka Patryk, Wyciński Piotr, Oniszk Michał.

Opiekun: Wultańska Monika, Targońska Eliza

Zawody sędziowali: Brzostek Damian, Szymański Artur, Szydlik Grzegorz, Pawłowski Rafał, Kaniewski Marek, Zdziera Andrzej, Ostrowski Krzysztof, Gąsiewski Mateusz, Czajka Michał, Wultańska Monika, Targońska Eliza, Strzemieczna Marzena.

Opieka medyczna: Sitek Aniela

Zawody trwały godz. 11:00-14:00 i zostały zainaugurowały ceremonią olimpijską. Została wprowadzona flaga Powiatowych Igrzysk Sportowych i odśpiewany hymn Powiatowych Igrzysk Sportowych. Falgę wprowadziły zwyciężczynie z roku ubiegłego – zawodniczki ZS nr 3 w składzie: Zawadzka Aleksandra, Witkowska Magdalena, Zwalińska Dominika. Organizatorem zawodów był Powiatowy Ośrodek Kultury i Sportu, dyrektor Gajewska Maria, a gospodarzem dyrektor ZS w Długosiodle Stadnik Dorota, w której imieniu zawody bardzo dobrze przeprowadził nauczyciel wychowania fizycznego Zdziera Andrzej. Medale, puchary, dyplomy i srebrny dyplom zostały ufundowane przez starostę powiatu wyszkowskiego Pągowskiego Bogdana.

Zawody otworzyła, zakończyła i wręczyła nagrody dyrektor POKiS Gajewska Maria oraz maratończycy z gminy Długosiodło.

Ogólna punktacja szkół po rozegranych dyscyplinach sportowych:

Po rozegranych dyscyplinach sportowych w kategorii dziewcząt:

  • indywidualne biegi przełajowe,
  • sztafetowe biegi przełajowe

klasyfikacja szkół ponadgimnazjalnych w kategorii dziewcząt jest następująca:

ZS nr 3 Wyszków – 16 pkt.

ZS nr 1 Wyszków – 12 pkt.

I LO Wyszków – 9 pkt

CEZiU Wyszków – 9 pkt.

ZS Długosiodło – 3 pkt.

Po rozegranych dyscyplinach sportowych w kategorii chłopców:

  • indywidualne biegi przełajowe,
  • sztafetowe biegi przełajowe

klasyfikacja szkół ponadgimnazjalnych w kategorii chłopców jest następująca:

ZS nr 3 Wyszków – 14 pkt.

I LO Wyszków – 14 pkt.

CEZiU Wyszków – 10 pkt

ZS Długosiodło – 7 pkt.

ZS nr 1 Wyszków – 6 pkt.