//Turniej mini halowej piłki nożnej dziewcząt Szkół Podstawowych

Turniej mini halowej piłki nożnej dziewcząt Szkół Podstawowych

W dniu 15.12.2018 roku w Zespole Szkół w Rząśniku w ramach Powiatowych Igrzysk Sportowych Szkół Podstawowych rozegrano turniej mini halowej piłki nożnej dziewcząt.

Wyniki meczów:

Grupa A

SP Trzcianka – SP Dębinki – 3:0

SP Trzcianka– SP Somianka – 5:0

SP Trzcianka – SP nr 2 Wyszków – 0:0

SP Dębinki – SP Somianka – 1:0

SP Dębinki – SP nr 2 Wyszków – 0:1

SP Somianka – SP nr 2 Wyszków – 0:4

Grupa B

SP Stare Bosewo – SP nr 5 Wyszków – 2:2

SP Stare Bosewo – SP Rząśnik – 2:0

SP nr 5 Wyszków – SP Rząśnik – 4:1

Mecze półfinałowe

SP Trzcianka – SP Stare Bosewo – 0:2

SP nr 2 Wyszków – SP nr 5 Wyszków – 0:1

Mecz o III miejsce

SP Trzcianka – SP nr 5 Wyszków – 4:9

Mecz o I miejsce

SP nr 2 Wyszków – SP Stare Bosewo – 1:2

Klasyfikacja końcowa:

  1. SP Stare Bosewo
  2. SP nr 2 Wyszków
  3. SP nr 5 Wyszków
  4. SP Trzcianka
  5. SP Dębinki
  6. SP Rząśnik
  7. SP Somianka

Najlepsza zawodniczka turnieju: Marszał Zuzanna z SP Trzcianka

Srebrny Dyplom: Heronimek Adam – nauczyciel zwycięskiego zespołu z SP Stare Bosewo

Skład zwycięskiego zespołu – SP Stare Bosewo:

Uchal Wiktoria, Winczewska Nikola, Kruszewska Nikola, Kania Oliwia, Skibińska Weronika, Łobacz Aleksandra, Puchalska Nikola, Traczyk Julia, Gąsiewska Karolina.

Opiekun: Heronimek Adam

Skład drugiego zespołu – SP nr 2 Wyszków:

Zęgota Oliwia, Stokarska Weronika, Deptuła Natalia, Pakięła Anna, Michalak Aleksandra.

Opiekun: Wróbel Alan

Skład trzeciego zespołu – SP nr 5 Wyszków:

Kowalska Natalia, Gierłatowska Natalia, Gorczyńska Aleksandra, Przybysz Sandra, Rutka Aleksandra, Ślędok Julia, Banach Kornelia, Mróz Kamila, Nasiadka Sylwia.

Opiekun: Godlewska Justyna

Mecze sędziowali: Żołyński Stanisław, Rębowski Sebastian, Kalwara Iwona.

Zawody trwały od godz. 9:00 do 14:30 i zostały rozpoczęte wprowadzeniem flagi Powiatowych Igrzysk Sportowych, hymnem Powiatowych Igrzysk Sportowych oraz ślubowaniem zawodników i sędziów. Flagę wprowadził poczet zawodniczek ze SP Stare Bosewo (zdobywczynie 3 miejsca z roku ubiegłego) w składzie: Łobacz Aleksandra, Winczewska Nikola, Uchal Wiktoria.

Zawody zorganizował Powiatowy Ośrodek Kultury i Sportu dyrektor Gajewska Maria, a gospodarzem zawodów była dyrektor Zespołu Szkół w Rząśniku Abramczyk Katarzyna, w której imieniu bardzo dobrze zawody przeprowadziła nauczycielka w-f Kalwara Iwona.

Zawody otworzyła i zakończyła dyrektor Zespołu Szkól w Rząśniku Abramczyk Katarzyna, która wraz z nauczycielami wręczyła zwycięskim zespołom medale, puchary, dyplomy oraz dyplom dla najlepszej zawodniczki i srebrny dyplom dla nauczyciela – ufundowane przez burmistrza Wyszkowa (podwójnie) i wójtów z gmin powiatu wyszkowskiego.

Ogólna punktacja szkół po rozegranych dyscyplinach sportowych.

Po rozegranych dyscyplinach sportowych w kategorii dziewcząt:

– indywidualne biegi przełajowe

– mini piłka nożna,

– sztafetowe biegi przełajowe,

– mini koszykówka,

– halowa mini piłka nożna

punktacja szkół w kategorii dziewcząt jest następująca:

SP nr 5 Wyszków – 35 pkt.

SP nr 2 Wyszków – 20,5 pkt. (3,5 pkt. naliczony z rywalizacji gimnazjalnej w biegach przełajowych)

SP Zabrodzie – 14 pkt.

SP Stare Bosewo – 13 pkt.

SP Rząśnik – 13 pkt.

SP nr 1 Wyszków – 12 pkt. (1 pkt. naliczony z rywalizacji gimnazjalnej w indywidualnych biegach przełajowych, 4 punkty naliczone z gimnazjalnej koszykówki)

SP Długosiodło – 9 pkt.

SP Białebłoto – 7 pkt. (3 pkt. naliczone z rywalizacji gimnazjalnej w piłce nożnej)

SP Dalekie – 6 pkt. (6 pkt naliczone z rywalizacji gimnazjalnej w biegach przełajowych)

SP Komorowo – 5 pkt.

SP Brańszczyk – 5 pkt.

SP Trzcianka – 4 pkt.

SP Dębinki – 3 pkt.

SP Ulasek – 3 pkt.

SP Rybno – 2 pkt.

SP Somianka – 1 pkt.

SP Stary Lubiel – 1 pkt