//Unihokej dziewcząt

Unihokej dziewcząt

W dniu 16 marca 2019 r. w Somiance odbyły się Powiatowe Igrzyska Szkół Gimnazjalnych w unihokeju dziewcząt.

Wyniki meczów:

  • Gim. nr 1 Wyszków – SP nr 1 Wyszków – 0:1

  • Gim. Somianka – Gim. Rząśnik – 1:0

  • SP Zabrodzie – SP nr 1 Wyszków – 3:0

  • Gim. Rząśnik – Gim. nr 1 Wyszków – 1:1

  • Gim. Somianka – SP nr 1 Wyszków – 0:0

  • SP Zabrodzie – Gim. Rząśnik – 1:0

  • Gim. nr 1 Wyszków – Gim. Somianka – 0:0

  • Gim. Rząśnik – SP nr 1 Wyszków – 0:0

  • Gim. Somianka – SP Zabrodzie – 0:2

  • SP Zabrodzie – Gim. nr 1 Wyszków – 1:0

Kolejność turnieju:

1 m. – SP Zabrodzie

2 m. – Gim. Somianka

3 m. – SP nr 1 Wyszków

4 m. – Gim. Rząśnik

4 m. – Gim. nr 1 Wyszków

Najlepsza zawodniczka turnieju: Dana Oliwia z SP w Zabrodziu

Srebrny Dyplom: Mędrzycki Maciej nauczyciel zwycięskiego zespołu z SP Zabrodzie

Skład zwycięskiego zespołu dziewcząt z SP w Zabrodziu:

Klusek Aleksandra, Staśkiewicz Oliwia, Chuda Martyna, Sykulska Łucja, Chmiel Martyna, Dana Oliwia, Topolewska Justyna, Napłoszek Klaudia.

Opiekun zespołu: Mędrzycki Maciej

Skład drugiego zespołu dziewcząt z Gimnazjum w Somiance:

Oniszk Joanna, Bryczyńska Oliwia, Lewandowska Natalia, Chmielewska Milena, Jeż Gabriela, Przybysz Joanna, Kupiec Sandra, Pachulska Alicja, Kaliściak Paulina, Zagumna Klaudia.

Opiekun zespołu: Augustynik Jacek

Skład trzeciego zespołu dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie:

Krucińska Gabriela, Archacka Izabela, Śliwka Daria, Janowska Nikola, Stępniak Kinga, Samsel Emilia, Nisio Amanda, Szymańska Wiktoria, Bao Diep Bui

Opiekun zespołu: Rębowski Artur

Mecze sędziował: Skura Michał, Augustynik Artur i Augustynik Jacek

Opieka medyczna: Nisio Marzena

Zawody trwały od godziny 9:00 do godz. 14:00 i zostały rozpoczęte hymnem Powiatowych Igrzysk Sportowych i wprowadzeniem flagi Powiatowych Igrzysk Sportowych przez poczet flagowy w składzie (uczennice SP Zabrodzia – mistrzynie powiatu z roku ubiegłego): Chuda Martyna, Dana Oliwia, Topolewska Justyna. Ślubowanie w imieniu sędziów złożył Skura Michał, a w imieniu zawodniczek wszystkie startujące dziewczęta. Zawody zorganizował Powiatowy Ośrodek Kultury i Sportu, a gospodarzem zawodów była dyrektor Zespołu Szkół w Somiance Augustynik Agnieszka, w której imieniu jak zawsze bardzo dobrze zawody przeprowadził nauczyciel wychowania fizycznego Augustynik Jacek. Zwycięskie zespoły otrzymały puchary, medale, dyplomy, dyplom dla najlepszej zawodniczki i srebrny dyplom dla nauczyciela – ufundowane przez burmistrza Wyszkowa (podwójnie) i wójtów z gmin powiatu wyszkowskiego.

Ogólna klasyfikacja punktowa szkół:

Ogólna klasyfikacja punktowa szkół:

Po rozegranych dyscyplinach sportowych w kategorii dziewcząt:

– indywidualne biegi przełajowe,

– piłka nożna,

– sztafetowe biegi przełajowe,

– koszykówka,

– halowa piłka nożna,

– drużynowy tenis stołowy,

– piłka siatkowa,

– unihokej

punktacja szkół w kategorii dziewcząt jest następująca:

Gim. Rząśnik – 36 pkt.

Gim. nr 1 Wyszków – 28,5 pkt.

Gim. Zabrodzie – 28 pkt.

Gim. Stare Bosewo – 17 pkt.

Gim. Somianka – 16 pkt.

Gim. nr 3 Wyszków – 10 pkt.

Gim. Długosiodło – 7,5 pkt.

SP Zabrodzie – 8 pkt. (8 pkt. naliczone z unihokeja) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych

SP Ulasek – 6 pkt. (6 pkt. naliczone z drużynowego tenisa stołowego) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych.

SP Trzcianka – 5,5 pkt. (3 pkt. naliczone z gimnazjalnej piłki halowej, 3,5 naliczone za drużynowy tenis stołowy) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych.

SP Kręgi – 5 pkt. (5 pkt. naliczone z drużynowego tenisa stołowego) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych.

Gim. nr 2 Wyszków – 5 pkt.

SP nr 1 Wyszków – 10 pkt. (4 pkt. naliczone z gimnazjalnej koszykówki, 1 pkt. naliczony z gimnazjalnej piłki halowej, 5 pkt. naliczone z unihokeja) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych

SP Stary Lubiel – 4 pkt. (4 pkt. naliczone z drużynowego tenisa stołowego) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych.

Gim. Wola Mystkowska – 3 pkt.

SP Białebłoto – 3 pkt. (3 pkt. naliczone z gimnazjalnej piłki nożnej) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych

SP Łosinno – 1 pkt. (1 pkt. naliczony z drużynowego tenisa stołowego) – ogólna punktacja w szkołach podstawowych.